W umyśle mordercy

Skarpa Warszawska
2019-09-18
2019-09-18
9788366195233
literatura polska seryjni mordercy psychika zabójca ofiary

Okładka książki Seryjni mordercy Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Marcel Moss, Marek Stelar, Marcel Woźniak, Łukasz Wroński
Seryjni mordercy Adrian Bednarek, Ma...
Okładka książki Pocisk nr 27-28/2019 Krzysztof Bochus, Marta Guzowska, Tomasz Kempski, Mariusz Koperski, Aleksandra Rumin, Martyna Walerowicz, Łukasz Wroński, Robert Zaręba
Pocisk nr 27-... Krzysztof Bochus, M...
Okładka książki Pocisk, nr 3/4 - marzec/kwiecień 2017 Peter Berling, Rafał Bielski, Sylwia Błach, Wojciech Chmielarz, John Hart, Kordian Kuczma, Marcin Podlewski, Małgorzata Rogala, Marcin Waincetel, Łukasz Wroński, Krzysztof A. Zajas
Pocisk, nr 3/4... Peter Berling, Rafa...

Jestem zupełnie zawiedziona.
Praktycznie zero rysu psychologicznego morderców. Spodziewałam się psychoanalizy i profilowania. Nic z tego. Autor przytacza zbrodnie najsławniejszych morderców, dorysowując je z pierwszej osoby. Jako fan podcastów kryminalnych nie polecę tej książki.
Niemniej dla osoby, która nie miała kontaktu z true crime ta książka może być ciekawa, szokująca i inspirująca do zagłębienia się w tematykę.
Dlatego wypośrodkowuję moją ostateczną ocenę.

Jestem zupełnie zawiedziona.

Zbeletryzowane historie kilku głośnych morderców, nic nowego nic ciekawego

Zbeletryzowane historie kilku głośnych morderców, nic nowego nic ciekawego

Współpraca reklamowa z @skarpawarszawska

Kochani autor już w przedmowie zaznacza, że jego celem nie jest zaszokowanie czytelnika. Jednak muszę przyznać, że przy poruszanej tematyce o to trudno.
Nie wiem czy był to zamysł autora ale przedstawia on w tej książce chyba najbrutalniejsze zbrodnie i morderców którzy nie mają zahamowań.
Sięgać po tę książkę miałam ogromną nadzieję na potężny rys psychologiczny, na wędrówkę po spaczonych umysłach zwyrodnialców. Niestety tego nie dostałam. Za to przeczytałam o kilku mega brutalnych zbrodniach których opisy no cóż ... Jest to więc wiedzą której się spodziewałam w pigułce ale takiej mega gorzkiej i trudnej do przełknięcia.

Muszę przyznać, że czuję się zszokowana tym ile pomysłów na brutalne morderstwa rodzi się w popapranych umysłach. Zatrważającą jest myśl, że psychopatę możemy spotykać każdego dnia, że może być naszym współpracownikiem, sąsiadem czy poprostu znajomym.

Jako samodzielne kompendium wiedzy książkę ta mnie nie zadowoliła się uważam że jest świetnym wstępem do czegoś grubszego.
Polecam ale uorzedzam tylko dla czytelnika pełnoletniego i to o mocnych nerwach.

Współpraca reklamowa z @skarpawarszawska

Sięgać po tę książkę miałam ogromną...

Będzie krótko i bez ściemy. To jest po prostu straszne do czego jest zdolny człowiek, chociaż tutaj określenie człowiek to pojęcie względne. W tej książce nie ma człowieka tutaj są potwory, bestie, istoty ludzkiej jest tutaj niewiele. Pozycja która wywołuje ciarki, uczucie ciągłego napięcia że ktoś za mną idzie, ktoś mnie obserwuje, trzeba być czujnym i mieć oczy dookoła głowy. Pomimo tego ile Autor zawarł w tej pozycji okrucieństwa książkę czyta się dobrze i nie sposób się oderwać. Książka dla osób pełnoletnich o mocnych nerwach, nie polecam czytać nocą.

Opowieści zebrane w książce "W umyśle mordercy.Cień bestii" budzą strach. Przerażające jest to,iż historie wydarzyły się naprawdę.
Podczas czytania można więc dostać gęsiej skórki. Przecież ci zbrodniarze byli zwykłymi ludźmi, którzy na co dzień można mijać na ulicy. Tym bardziej autor wskazuje na ostrożność podczas kontaktów z innymi osobami.
Na pewno jest to propozycja dla osób o mocnych nerwach. Mimo ciężkiej tematyki, czyta się ją lekko i dość szybko.
Nasuwa się wniosek, że trzeba być jednak ostrożnym, bo jak widać każdy może być psychopatą i dobrze umie się maskować.
Łukasz Wroński opisał najsłynniejsze morderstwa w Polsce i na świecie. Jeśli dodamy do tego , że autor jest biegłym sądowym, psychologiem specjalizującym się w zagadnieniach związanych z psychologią sądową to tym bardziej przeraża opis co dzieje się w umysłach morderców, nekrofilów czy dewiantów o twarzach ludzi, których możemy spotkać na co dzień.
Czytajcie i uważajcie na siebie.
Dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska za egzemplarz do recenzji.

Na pewno jest to propozycja...

Druga część serii "W umyśle mordercy". Trzyma poziom jak poprzedniczka. Sporo nowych mniej znanych sylwetek. I to jest plus natomiast epilog pisany jakby na siłę.

Książka to historie kilku bardzo drastycznych morderstw, zarówno z rąk seryjnych morderców, jak i pojedynczych. Autor w przedmowie do książki pisze, że jego celem nie jest zszokowanie czytelnika. Niestety w mojej ocenie nie jest to prawda. Mam wrażenie, że autor wybrał celowo najbardziej ohydne, obrzydliwe (gotowanie i zjadanie ofiar) i drastyczne morderstwa po to aby zaszokować czytelnika, wystraszyć i nic więcej. Brak opisu psychologicznego sprawców, głównie opisy obrzydliwych i drastycznych morderstw oraz dalsze losy sprawców (kiedy zostali złapani, jakie dostali wyroki). Nie polecam. Książka mocno mnie zniesmaczyła.

Chyba dawno nie czułam się tak rozczarowana lekturą. Tytuł oraz przedmowa budzą napięcie, jednak wystarczy przesłuchanie jednego rozdziału, by zauważyć, że historie są przedstawione powierzchownie, z pominięciem często istotnych faktów czy tła sprawy. Książkę męczyłam okropnie, bo nie widziałam najmniejszego sensu, żeby do niej wracać. Wszystkie te sprawy były znane, oklepane, wałkowane tysiąc razy. I jasne, wiele z nich ma w sobie "to coś", co sprawia, że nigdy się nie nudzą, jednak od osób, które przedstawiają znane sprawy kryminalne, oczekiwałabym wnikliwości, przedstawienia nowego spojrzenia, pokazania czegoś, czego nie można przeczytać na wikipedii. A tutaj cóż... Więcej informacji tak naprawdę znaleźć można na anglojęzycznej wiki. Dla osób, które nigdy nie czytały, nie oglądały, ani nie słuchały niczego w temacie true crime, może to być ciekawe wprowadzenie, jednak jeśli ktoś ma w zwyczaju słuchać podkastów czy czytać literaturę, to raczej poczuje tylko rozczarowanie.

Skrótowe sylwetki kilkunastu morderców (i morderczyń). Sporo rozdziałów jest bardzo drastycznych więc osobom o słabych nerwach radzę uważać. Dzięki tej książce autor uświadamia nam, że mordercą może być każdy, niepozorny mężczyzna, miła i niepozorna staruszka czy niewinnie wyglądające dziecko.

Książka W Umyśle Mordercy przyciąga pod wieloma względami. Mamy w niej kwintesencję wiedzy o mordercach, opisaną w krótkich opowiadaniach. Faktem jest, że są one bardzo krótkie. Jest to wręcz pigułka informacji o każdym przestępcy. Jednak jak dla mnie jest to wystarczające. Same opisy zapadają w pamięć i są bardzo obrazowe. Mamy tutaj zbrodnie na tle seksualnym, psychicznym czy kanibalistycznym. Przy czym tego ostatniego to jest multum. Najbardziej zostało mi w głowie odcięcie kobiecej łechtaczki i zjedzenie jej. A może zrobiono z niej zupę? W tej książce jest tylu morderców o takich pomysłach, że się w głowie nie mieści. I kolejny fakt to to, że jest ich tak wielu, że się mieszają. Już nie potrafię powiedzieć kto w jaki sposób zabijał. Niemniej jednak warto tą pozycje przeczytać jako wstęp do pozycji obszerniejszych. ⬇️

Łukasz Wroński W umyśle mordercy Zobacz więcej