Seryjni mordercy

Okładka książki Zagadka Łysej Góry Marta Guzowska, Asia Gwis
Zagadka Łysej ... Marta Guzowska, Asi...
Okładka książki Zagadka upiornego lasu Marta Guzowska, Joanna Gwis
Zagadka upiorn... Marta Guzowska, Joa...
Okładka książki Morderstwo wliczone w cenę, czyli 6 zleceń Lucji Słotkiej Marta Guzowska, Leszek Talko
Morderstwo wli... Marta Guzowska, Les...

Okładka książki Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić... Monika Całkiewicz, Robert Ziębiński
Kroniki zbrodn... Monika Całkiewicz,&...
Okładka książki Skalpel Judy Melinek, T.J. Mitchell
Skalpel Judy Melinek, T.J. ...

Ostatnimi czasy często trafiam na biografie napisane w formie fabularnej. I tak samo rzecz ma się z tym zbiorem opowiadań o seryjnych mordercach, grasujących w Polsce. Znajdziemy tu próbę wejścia w psychikę bohaterów opowiadań, aby zrozumieć ich motywy i co nimi kierowało. W tym zbiorze spotkamy postaci znane, takie jak Karol Kot, Bogdan Arnold czy Władysław Mazurkiewicz. Są również postaci, których nie kojarzyłam, a dzięki tej pozycji książkowej poszerzyłam swoją wiedzę. Nad opowiadaniami pracowali moi ulubieni autorzy kryminałów: Max Czornyj, Adrian Bednarek. Z twórczością reszty autorów spotykam się rzadziej, jednak ta książka zalicza się do kategorii wciągających i wszyscy autorzy, poza jednym stanęli na wysokości zadania. Podsumowując, mimo kieszonkowego wydania książkę przeczytałam bardzo szybko. Historie seryjnych morderców, z których część była mi mniej lub bardziej znana były napisane w ciekawy sposób, a próba wejścia w psychikę ich umysłów jest całkiem ciekawym pomysłem. Polecam każdemu, kto interesuje się tematyką seryjnych morderców.

W książce tej poznajemy historię seryjnych morderców, które przedstawiają nam autorzy kryminałów, psycholog sądowy oraz profiler. Pokazują nam czym kieruje się seryjny morderca, co go motywuje do wyrządzenia krzywdy innym ludziom i co czuje już po dokonaniu zbrodni.
Mamy w książce 8 historii, każda inna, jedna lepsza, druga gorsza. Ale każda z takim samym głównym bohaterem. Seryjnym mordercą. Niektóre historie mnie wciągały, a inne nudziły. Ale jeżeli ktoś jest fanem kryminałów to myślę, że nie pożałuje przeczytania tej książki.

Lubię książki o seryjnych mordercach. A jeszcze gdy istnieli naprawdę, to tym bardziej z uwagą czytam daną książkę. "Seryjni mordercy" to zbior opowiadań o polskich słynnych mordercach. Każde opowiadanie ma innego autora, inny styl. Każde więc inaczej się czyta, co dodaje książce takiego realizmu.

Wiadomo, że są to opowiadania inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Mogą się więc niektóre fakty różnic, gdyż w opowiadaniu autor chce stworzyć jak najciekawszą historie i czasem musi niektóre wątki podmieniać. Niemniej jednak większość opowiadań dość wiernie oddaje historie tych morderców. I zachęcają one do zagłębienia się w tematy true crime.

Wiadomo, że są to opowiadania inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Mogą...

"Seryjni mordercy" autorstwa Marcel Moss to fascynująca podróż w głąb ludzkiej psychiki, gdzie cienka granica między światem rzeczywistym a mrocznymi zakamarkami umysłu staje się nieuchronnie rozmyta. Moss nie tylko potrafi zbudować napięcie od pierwszej strony, ale także eksploruje najbardziej zakazane obszary ludzkiego istnienia.

Jednym z najmocniejszych punktów tej książki jest zdolność Mossa do tworzenia złożonych postaci, zarówno tych, które padły ofiarą seryjnych morderców, jak i samych sprawców. Ich psychologiczna głębia i złożoność czynią tę powieść nie tylko thrillerem, ale również studium ludzkiej duszy, której niuanse pozostają długo po zakończeniu lektury.

Moss zgrabnie manewruje pomiędzy różnymi tonacjami napięcia, zaskakując czytelnika nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Narracja jest prowadzona płynnie, a autor umiejętnie buduje atmosferę grozy, która dosłownie przykuwa czytelnika do strony. Każde nowe odkrycie, każdy tajemniczy wątek zostaje wpleciony w narrację, tworząc pełną zwrotów akcji opowieść.

"Marcel Moss to mistrz w prowadzeniu czytelnika przez labirynt emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jego talent do malowania obrazów z najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy sprawia, że "Seryjni mordercy" to nie tylko thriller kryminalny, ale również literacka podróż, której trudno się oprzeć. Moss nie tylko strzeże tajemnic, ale także poddaje je analizie, sprawiając, że czytelnik sam staje się detektywem, rozwiązującym zagadki wraz z bohaterami.

"Marcel Moss udowadnia, że świat seryjnych morderców to nie tylko mroczna strona rzeczywistości, ale także fascynujący obszar literackiego świata. Jego pisarski warsztat i umiejętność wzbudzania napięcia sprawiają, że każda strona jest ekscytującym doświadczeniem, a każdy rozdział zaskakuje nowymi tajemnicami. "Seryjni mordercy" to lektura, która zapada w pamięć, pozostawiając czytelnika zastanawiającego się nad własnymi lękami i fascynacją mroczną stroną ludzkiej natury."

Jednym z najmocniejszych punktów tej...

Miejscami makabryczna

Miejscami makabryczna

Momentami ciarki i uczucie obrzydzenia. Warto.

Momentami ciarki i uczucie obrzydzenia. Warto.

Kim jest seryjny morderca?
To osoba dokonująca morderstwa minimum trzy razy w odstępach czasowych.

W książce poznajemy krótkie historie, które zdradzają czytelnikowi co może kryć się w głowie takiego seryjnego mordercy. Uważam, że autorzy mieli zadanie bojowe i świetnie się w nim sprawdzili.
Najokrutniejsze czyny, najstraszniejsze zbrodnie. Nie zrobili tego jeden raz, zrobili to kilkukrotnie czerpiąc z tego przyjemność.
Jak myślą psychopatyczni mordercy? Czym się kierują? Co czują w momencie dokonywania zbrodni? W jaki sposób funkcjonują w świecie?
Odpowiedzi znajdziesz wyłącznie w książce.

Dodać muszę, że oni poruszali się po ulicach polskich miast. Zupełnie jak ty czy ja😈

Kim jest seryjny morderca?
To osoba dokonująca morderstwa minimum trzy razy w odstępach czasowych.

Ciekawe historie, można co nieco się dowiedzieć. Przeczytałam w tej książce historię mordercy z mojego rodzinnego miasta, który grasował stosunkowo niedawno ;o

Zaskoczyło mnie, że to zbiór opowiadań. Liczyłam na to, że książka będzie bardziej dokumentalna, ew. że tak jak w pierwszym rozdziale będziemy mogli zapoznać się z analizą profilerów. Jeśli ktoś nigdy nie słyszał o wspomianych z tyłu książki nazwiskach to ta pozycja może być dla niego ciekawsza.

Bardzo fajny zbiór przedstawiający tzw. seryjnych w formie ciekawych opowiadań. Kolejna pozycja dzięki której można poznać pióra autorów, z których twórczością nie miało się do tej pory do czynienia. Książkę czytało mi się przyjemnie i szybko.

Marta Guzowska Seryjni mordercy Zobacz więcej
Adrian Bednarek Seryjni mordercy Zobacz więcej