Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Arnold van de Laar literatura faktu 464 str.
Onder het mes. De beroemdste patiënten en operaties uit de geschiedenis van de chirurgie
Małgorzata Woźniak-Diederen

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Przypadki chirurgów

1 Link do recenzji

Dzięki tej książce przenieść się można w czasy odległe, gdzie nikt nawet nie marzył o znieczuleniach podczas tak skomplikowanych zabiegów jak amputacja kończyn, operacje na otwartym sercu były abstrakcją, a pacjenci umierali najczęściej kilka dni po interwencjach chirurgicznych... o ile udało im się uciec przed śmiercią chcącą porwać ich leżących jeszcze na stole...

piekne

Dawkowałam sobie lekturę! Autor tak plastycznie opisuje ludzkie ciało i jego działanie, że aż zaczęłam czuć w sobie organy, o których wcześniej nie wiedziałam, że istnieją - no dobrze, może wiedziałam, ale wiedzieć TEORETYCZNIE a wiedzieć DOGŁĘBNIE, to dwie różne sprawy. Nauka, historia i anegdota - uwielbiam te książkę! (ale trzeba lubić medycynę ;)) )

Bardzo ciekawa i wnosząca sporo ciekawych faktów do mojej dotychczasowej wiedzy. Przeczytałam ja na kilka rat ,bo gdzieś po drodze traciłam kilka razy cierpliwość i zainteresowanie, ale zawsze wracałam wiedziona ciekawością .

Na półkach: , , , ,

Ta książka jest potwornie nudna. Myślałam,że będzie to coś na miarę "Stulecia chirurgów", ale nie, nie dorasta jej nawet do pięt. Może dlatego ,że jestem lekarzem i wyjaśnienia np co to jest zapalenie sa dla mnie nużące, ale na prawdę, niewiele się tam dzieje

Arnold van de Laar, Pod nóż 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii, kolejna książka z nurtu coraz bardziej popularnego non fiction medycznego. Otyli papieże, znieczulenie królowej Wiktorii, nowotwór Boba Marleya, operacje Jana Pawła II, to tylko część tematów , które przedstawia autor.

Opisuje rozwój chirurgii na przestrzeni wieków odnosząc się do różnych przypadków...

Rewelacja. Książkę można "łyknąć" w 2-3 dni za sprawą krótkich, wypełnionych ciekawostkami rozdziałów. Mamy tutaj opisy najczęstszych problemów z którymi spotykają się chirurdzy przedstawione na przykładzie postaci dobrze znanych nam z historii (także tej najnowszej). Bez zbędnego słowotoku i przewlekających się wątków biograficznych. Książka godna polecenia.

Przełomowe operacje pokazane przez pryzmat sławnych osób (m.in. króla Jerzego VI, szacha Persji-tu ewidentnie coś poszło nie tak). Książka bardzo ciekawa i wciągająca, od strony medycznej przystępnie opisana. Ciekawe to było.

Książki medyczne, które, jak wiecie namiętnie czytam, pokazują zazwyczaj skomplikowane relacje pomiędzy lekarzem a pacjentem, lub też pozwalają nam wniknąć w tajemniczy świat medycyny, niedostępny zwykłym śmiertelnikom. Książka Pod nóż okazała się jednak całkiem inna. Tym razem autor nie tylko pokazuje nam te tajemnice, ale również szeroko je objaśnia. Jesteśmy jego...

Uwielbiam wszystkie książka związane w jakiś sposób z medycyną. Nie powinno być szokujące to, że jak zobaczyłam zapowiedź książki ,,Pod nóż" to zapragnęłam ją przeczytać. Chirurgia zajmuje specjalne miejsce w moim serduszku. Jest to moje niespełnione marzenie i czytając o niej czuję się jakbym przeniosła się do świata chirurgów i staję się odrobinę szczęśliwsza.

,,Pod...

Dyskusje