Stewardesa

Sonia Draga
2020-02-26
2020-02-26
Adam Olesiejuk

Super fabuła, bardzo wyrazista główna bohaterka i wyszła z tego całkiem dobra powieść.

Zaskakująco dobra pozycja. Świetnie się przy niej bawiłam. Lubię takie postacie jak Cassandra, nieoczywiste i złożone. Książka jest krótka, przeczytałam ją w dwa wieczory- świetny czasoumilacz. Polecam

Przeczytałam po obejrzeniu serialu (HBO Max) - byłam ciekawa, jaka była książkowa wersja Cassie Bowden.
Hmm... Spodziewałam się czegoś więcej.
Tymczasem książka jest... poprawna. Miejscami bardzo przewidywalna, czyta się bez większych emocji i zaangażowania.
Ogólnie - jedna z tych sytuacji, gdzie serial/film na podstawie książki jest od niej lepszy i bardziej wciągający.

Hmm... Spodziewałam się czegoś więcej.

Znacznie lepsza niż serial.
Fajnie się czyta

Znacznie lepsza niż serial.
Fajnie się czyta

Zaczęło się od serialu. Obejrzałem 2 odcinki i przestałem. Nie z powodu tego, że nie podobało mi się, choć to rozrywka mało ambitna, tylko zawsze jak widzę gdzieś dopisek "based on book" to przestaję oglądać i zamawiam książkę. Do serialu natomiast wracam po lekturze.
Tutaj mam wrażenie, że to dwa światy.
Polecam obydwie formy i ich konfrontację.

Tutaj mam wrażenie, że to dwa światy.
Polecam obydwie formy i ich konfrontację.

2028

Stewardesa budzi się koło marwtego biznesmena. Oczywiście rejteruje i od tej chwili zaczynają sie jej kłopoty, gdyż na pewno morderca podąży jej śładem. Poza tym policja ustaliła, że Alex meldował się z kobieta, która poznał podczas lotu i spędzili razem noc. Wiadomo, że z automatu kobieta staje sie główną podejrzaną. Nie wie, komu zaufać, , w jakie bagno się wplątała i o co chodzi. Piękny Dubaj okazuje się śmiertelnie niebezpieczny, trzeba więc zmienić wygłąd, zaszyć się gdzieś i obserwować otoczenie. Jedno kłamstwo pociaga za sobą lawinę wymówek, wywołuje ciąg nieprawdopodobych zdarzeń i perypetii, które wystawią na próbę jej pomysłowość i wolę przetrwania.. Po paru tygodniachh jakby było mało stresów i problemów, okazuje się że denat zostawił po sobie pamiątkę- nasza bohaterka jest w ciąży. Spora dawka humoru, umiejętnie budowana atmosfera zagrożenia, spektakularne zwroty akcji-czyli jest to jedna z bardziej udanych powieści autora.

Przy trzeciej próbie przebrnięcia przez książkę poddałam się w połowie. Styl pisania miejscami niesamowicie mnie irytował, tak samo zachowanie głównej bohaterki. Nie zliczę, ile razy przewracałam oczami lub musiałam zrobić przerwę z powodu głupoty postaci lub po prostu okropnie skonstruowanych zdań. Czwartej szansy dla tego "dzieła" nie będzie - a szkoda, bo zapowiadało się naprawdę ciekawie.

Czytało się dobrze. Trzymała w napięciu.
Problem alkoholu to oprócz narkotyków najgorsze uzależnienie
Polecam👍

Czytało się dobrze. Trzymała w napięciu.
Problem alkoholu to oprócz narkotyków najgorsze uzależnienie
Polecam👍

Ciekawie napisana, trzyma w napięciu.

Ciekawie napisana, trzyma w napięciu.

Moja lektura tej powieści zaczęła się od tego, że pomyślałam sobie, że autor popełnił kardynalny błąd, zdradzając już na samym początku kto zabił. Bo w dalszej części powieści otrzymujemy głównie opisy miotania się głównej bohaterki, zastanawiającej się, kiedy ją aresztują, desperacko starającej się udowodnić, że nie ona jest winna i walczącej ze swoim nałogiem alkoholowym. Pomimo tego książka wciąga, czyta się to z rosnącym zainteresowaniem, aczkolwiek główna bohaterka i jej skrajnie nieodpowiedzialny styl życia wzbudzała we mnie mieszane uczucia. Natomiast finał tych wydarzeń był dla mnie niezrozumiały.

• Rok 2021
  • Luty 2021