Kości nie kłamią

Okładka książki Kości nie kłamią Melinda Leigh
Okładka książki Kości nie kłamią
Melinda Leigh Wydawnictwo: Editio Cykl: Morgan Dane (tom 3) Seria: Editio Black kryminał, sensacja, thriller
Morgan Dane (tom 3)

Melinda Leigh
"Proś o wybaczenie"
"Jej ostatnie pożegnanie"
"Kości nie kłamią"
Całkiem niezłe to było. Trafiłam [przypadkiem na autorkę - jej powieści pojawiły się w nowościach na Legimi - sięgnęłam i nie żałuję.
Jeśli ktoś lubi serię o Josie Quinn - to ten cykl powinien się także spodobać, chociaż nie jest aż tak dobry ;)
Jednak są śledztwa, są watki osobiste, dynamiczna akcja, dla mnie trochę za bardzo romansowe - bardziej romansowe niż kryminalne. Ale trzyma poziom. Top listy nie zastąpi, jednak pomiędzy mocniejszymi pozycjami, spokojnie można sięgnąć ;)

Melinda Leigh
"Proś o wybaczenie"
"Jej ostatnie pożegnanie"
"Kości nie kłamią"
Jednak są śledztwa, są watki osobiste,...

Bardzo dobrze mi się czytało. Tak jak lubię.... Jeszcze strona, jeszcze rozdział, jeszcze 15 minut :) Fajne, w miarę krótkie rozdziały, szybka akcja, dużo wątków, które w miarę logicznie się łącza i zaskakujące zakończenie. Jak juz ktoś pisał, faktycznie dużo jest błędów, trochę to przeszkadza. Ale za ciekawą fabułę, szybką akcje, fajny, przystępny styl, nie dużo opisów i retrospekcji - dałam 8. Polecam!

Ważnym punktem tej lektury jest to, że historia głównych bohaterów toczy się od pierwszego aż po trzeci tom.

Tym razem nasza para musi zmierzyć się z historią z przeszłości prywatnego detektywa. Są takie tajemnice i sekrety, które przez ponad 20 lat nie ujrzały świata dziennego. I polujący morderca w imię tych sekretów uczyni wszystko, aby kości nie zostały odkryte. Niestety na to nie pozwolą nasi główni bohaterowie, którzy z zawziętością chcą dojść do prawdy. Przebieg sprawy się komplikuje, gdzie wszyscy kłamią, a Morgan i Lance są w coraz większym niebezpieczeństwie, bo myśliwy z każdym morderstwem jest coraz bliższy złapania swojej ofiary. Jaki obrót zatoczy cała ta historia? Czy morderca zdoła zachować swój sekret?

Niesamowicie podobają mi się historię przedstawiane przez autorkę są spójne, prowadzące to zaskakującego finału. Je po prostu chce się poznać do końca, dlatego czyta się je z tak dużym zaciekawieniem.W tej części podobał mi się dobrze prowadzony wątek detektywistyczny. Nie można pominąć równie mocnego elementu tego cyklu, jakim jest tło obyczajowe głównych bohaterów. Świetnie się rozwija. Nie mogłem się oderwać od tej książki.

Minusem i to dość dużym jest tłumaczenie tej części. Tłumacz chyba spał, gdy nad nią pracował. Masa literówek, niezrozumiałe, nie logiczne tłumaczenie - język polski to trudny język. Przeszkadzało, ale mimo wszystko jest to najlepsza część przygód Morgan.

Świetna książka, idealna. Obowiązkowa pozycja dla miłośników kryminałów i thillerow. Dostaniecie tu wszystko, czego chcecie - bohaterów z krwi i kości, śledztwo w sprawie morderstwa sprzed lat, zwroty akcji i niebanalne zakończenie.

Zupełnie nie wiem skąd zachwyty nad tą pozycją i tak wysoka średnia ocen. Książka jest po prostu nudna i dość przewidywalna. Brakuje zaskakujących zwrotów akcji oraz napięcia. Lektura zupełnie nie pasuje do gatunków: kryminał, sensacja, thriller. Za dużo flaków z olejem w stylu łapania się za ręce, przytulania i wyznawania sobie uczuć, zupełnie jak w jakimś romansie. Za mało elementów dobrego śledztwa jak w porządnym kryminale. Tytułowe "Kości" praktycznie nie pojawiają się w fabule, a fakt że główna bohaterka mając trójkę małych dzieci praktycznie nie ma dla nich czasu jest mocno odrealnione. Wszyscy inni zajmują się tymi dziewczynkami tylko nie matka, ciekaw swoją drogą skąd oni mają na to czas ? nie mają swojego życia ?

I jeszcze kamyczek do ogródka wydawcy... strasznie dużo błędów językowych, które utrudniają czytanie.

Książka Melindy Leigh to już trzeci tom serii o losach Pani adwokat Morgan Dane i detektywa Lanca Krugera. Lance przez ponad 20 ostatnich lat zmaga się z przeszłością i sprawą zniknięcia ojca, która od wielu lat pozostaje bez odpowiedzi. Któregoś dnia z okolicznego jeziora zostaje wyłowiony stary wrak auta. Jak się później okazuje należał on przed laty do ojca Lanca, Victora Krugera a po wstępnych oględzinach w bagażniku wraku zostaje odkryty ludzki szkielet. Początkowe przypuszczenia jednak się nie sprawdzają a odnalezione kości nie należą do Victora. Lance ponownie podejmuje się odkrycia tajemnic przed lat i znalezienia odpowiedzi co stało się z ojcem. Niczego nie świadomi Lance i Morgan zagłębiają się coraz bardziej w rozwiązanie sprawy i nie mają pojęcia o tym, że każdy ich ruch jest bacznie obserwowany.
Książka czyta się płynnie a historia jest ciekawa i napisana w przystępny sposób bez zbędnych zawiłości. Jednak żałuję, że poznałam bohaterów dopiero przy trzecim tomie. Choć jeśli pojawi się kolejny tom, jestem skłonna po niego sięgnąć :) polecam Wam książkę ale jeśli będziecie mieli okazję to zapoznajcie się z nią od pierwszego tomu ;)

Ciekawy wątek kryminalny. Tajemnica sprzed lat, Morgan i Lance próbują rozszyfrować zagadkę tajemniczego zaginięcia ojca Lanca. Wątek obyczajowy ciekawy, ale nie za mocno rozbudowany jak w poprzednich częściach.Polecam!!!

Wciągający thriller,rodem z USA.Mamy ,tu zabójstwo z 1994 roku.Oraz,nowe obecnie.
Kto zabija tych ludzi.
Prawda,wychodzi .gdzieś tak pod koniec książki.
Jeżeli,chodzi o wątek obyczajowy.To jest,tu owszem.Ale uprzedzam,mały.Dzięki temu,mogę się skupić .Na ,wątku zbrodnii.
Oczywiście ,książka fajna.
Podobał mi się,początki związku bohaterów.

Kto zabija tych ludzi.
Prawda,wychodzi .gdzieś tak pod koniec książki.
Oczywiście ,książka fajna.
Podobał mi się,początki związku bohaterów.

Trzecie spotkanie z bohaterami cyklu Morgan Dane. Jak dla mnie, po raz trzeci, znakomita rozrywka, świetna lektura i dobrze spędzony czas.
Tym razem bohaterowie odkrywają tajemnicę zniknięcia przed laty ojca Lance’a Krugera. Mężczyzna pewnego dnia zniknął. Ślad po nim zaginął, a prowadzone śledztwo niczego nie ujawniło. Po latach z Grey Lake zostaje wydobyty samochód, a w jego bagażniki kości nieznanej osoby. To co zostało zapomniane powoli wyłania się na światło dzienne. Odkrywane są tajemnice, pojawiają się informacje, których brak uniemożliwił zakończenie śledztwa lata temu, a wokół ginie coraz więcej osób. Komu zależy na zachowaniu tajemnicy? Kto jest na tyle zdesperowany, aby rozwiązywać problem morderstwem? Kto zastrasza bohaterów?
Podobnie jak dwie poprzednie części Kości nie kłamią to bardzo dynamicznie skonstruowana opowieść, którą czyta się niemal jednym tchem. Świetnie porozkładane akcenty, znani i lubiani bohaterowie, wątki obyczajowe, które przybliżają bohaterów, ale stanowią też jasny punkcik w szalonym kryminalnym świecie bohaterów. Rodzina Morgan, jej córki, dziadek, mama Krugera wszyscy oni sprawiają, że książkę czyta się z rosnącym zaciekawieniem. Moim zdaniem, wątki poprowadzone są tak, że w kolejnej części będziemy nie tylko szukać kolejnej zbrodni, ale i tego co autorka postanowiła zrobić z życiem prywatnym swoich bohaterów.
Samo śledztwo dla mnie było zaskakujące, a przez to ciekawe, nie domyśliłam się sprawcy, ale ja nie należę do osób starających się go wytropić. I oczywiście z całego serca kibicuję głównym bohaterom i ich drodze ku wspólnemu życiu. Należy im się to szczęście jakie sobie dają.
Polecam z całego serca. Kości nie kłamią to dobra książka, warta polecenia i zachęcania do lektury.

Książka, tak jak i poprzednie dwie z serii, ma ciekawą fabułę z zaskakującym zakończeniem. Książka została wręcz pochłonięta.

• Przeczytane 2021
  • Kryminały