Proś o wybaczenie

Okładka książki Proś o wybaczenie Melinda Leigh
Okładka książki Proś o wybaczenie
Melinda Leigh Wydawnictwo: Editio Cykl: Morgan Dane (tom 1) Seria: Editio Black kryminał, sensacja, thriller
Morgan Dane (tom 1)
Editio Black
Say You're Sorry
Editio
2019-07-31
2019-07-31
Olga Kwiecień

W Scarlet Falls społeczeństwo szybciej wydaje wyrok aniżeli sąd. Brutalne morderstwo młodej Tessy nad jeziorem, kilka dowodów wskazujących na Nicka, zwykłego chłopaka z sąsiedztwa… Tylko tyle wystarczyło, by w oczach społeczeństwa wszystko było jasne.
Prokuratura zrobi wiele, by doprowadzić Nicka do skazania w pokazowym procesie i by mieszkańcy mieli poczucie, że sprawiedliwość została wymierzona.
Ale jest i Morgan Dane – kobieta, która na przekór wszystkim bierze w obronę swojego sąsiada. Jest przekonana o niewinności chłopaka do tego stopnia, że rezygnuje ze stanowiska asystentki prokuratora, by móc go bronić. Ale czy tak łatwo zostać z dnia na dzień obrońcą, gdy w cały swoim życiu zawodowym skupiała się na szukaniu dowodów winy?

Morgan Dane to zdecydowanie pierwszoplanowa postać całej książki. Jest wdową z trójką dzieci, ale to zupełnie nie przeszkadza jej w byciu kobietą z zasadami, upartą i odważną. Ale jak to z kobietami bywa, czasami potrzebują wsparcia męskiego ramienia. A ramię Lance’a, byłej szkolnej sympatii a obecnie detektywa, który wspiera ją w śledztwie, nadaje się idealnie.

Melinda Leigh
"Proś o wybaczenie"
"Jej ostatnie pożegnanie"
"Kości nie kłamią"
Całkiem niezłe to było. Trafiłam [przypadkiem na autorkę - jej powieści pojawiły się w nowościach na Legimi - sięgnęłam i nie żałuję.
Jeśli ktoś lubi serię o Josie Quinn - to ten cykl powinien się także spodobać, chociaż nie jest aż tak dobry ;)
Jednak są śledztwa, są watki osobiste, dynamiczna akcja, dla mnie trochę za bardzo romansowe - bardziej romansowe niż kryminalne. Ale trzyma poziom. Top listy nie zastąpi, jednak pomiędzy mocniejszymi pozycjami, spokojnie można sięgnąć ;)

Melinda Leigh
"Proś o wybaczenie"
"Jej ostatnie pożegnanie"
"Kości nie kłamią"
Jednak są śledztwa, są watki osobiste,...

Bardzo dobry kryminał. Lekki, ale czytalam z dużym zainteresowaniem. Akcja jest dosyć powolna chociaż momentami przyspiesza. Sporo w niej wątku obyczajowego/romansu. Historia bardzo ciekawa. Pomysł bardzo dobry- spodobał mi się dlatego troche mi szkoda. Gdyby trochę podkręcić dialogi i troche skomplikowac historię to bylaby rewelacja. Jednak dla lubiących spokojniejsze kryminały bedzie idealny.
Chętnie sięgnę po kolejne części.

Sympatyczne. Takie trochę jak film z Hallmark Movies & Mysteries, ale w sumie w pozytywnym znaczeniu. Akcja się toczy spokojnie, ale czasem trochę przyspiesza. Mamy trochę romansu, trochę ciężkich wspomnień. Natomiast główna bohaterka jest zaradną dziewczyną, a jednocześnie nie boi się prosić o pomoc albo okazać słabości. Mnie się podobało i pozostałe części również z przyjemnością przeczytałam.

Chłopak oskarżony o morderstwo i sąsiadka-prawniczka, która chce go z tego wyciągnąć. W tle pomagający jej atrakcyjny detektyw. Pierwsza część cyklu całkiem obiecująca, ciekawa jestem dalszego ciągu.

Wspaniała narracja, świetnie skonstruowana całość, świetna charakterystyka postaci. Dobry kryminał , trzymający w napięciu do końca. to 1 część z serii "Morgan Dane" Polecam

Bardzo dobry kryminał! Czyta się szybko i lekko. Pojawia się też wątek miłosny, trochę trudnych spomnień, czyli wszystko na swoim miejscu. Fabuła dynamiczna.
Ja polecam i chętnie przeczytam kolejne części.

Ja polecam i chętnie przeczytam kolejne części.

po moich poprzednich lekturach dobre odstresowanie, łatwa, lekka i przyjemna. Taka akurat do poczytania.

Bardzo dobrze napisana, szybko się czyta i uważam, że jest warta polecenia. Już zaczynam drugą część.

To kryminał w stylu harlequina - powierzchowny, ale szybko się czyta. I równie szybko zapomina.

• Recenzenckie
  • E-booki