Koderzy. Opowieść o ludziach, którzy zmienili nasz świat

Okładka książki Koderzy. Opowieść o ludziach, którzy zmienili nasz świat
Data 1. wydania:
2019-01-01
Agnieszka Sobolewska
reportaż

więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2022/01/ksiazka-koderzy-clivea-thompsona.html

Książka fajnie rozświetla sytuacje programowania na przestrzeni dziejów. Może zniechęcić, zachęcić albo otworzyć oczy. :) Polecam.

Bekowa książką, prawie popłakałem się ze śmiechu jak gość wszedł na tematy libertarianizmu w branży IT. Ogólnie to jakieś frustracje wojownika sprawiedliwości społecznej, więc nie polecam, chyba, że ktoś chcę się pośmiać xD

Nie oceniam merytorycznej zawartości, bo nie posiadam do tego odpowiedniej wiedzy, oceniam tylko sposób przedstawienia treści. Niektóre rozdziały, szczególnie początkowe były interesujące, inne z kolei nudnawe, książka sprawia czasem wrażenie chaotycznej. Traktuję ją jako bardzo długi esej z ciekawostkami.

Od jakiegoś czasu zagłębiam się coraz bardziej w środowisko IT – poznaję metody zarządzania produktami, rozpocząłem studia developerskie, ukończyłem kilka kursów programowania. Książkę w ramach prezentu kupiła mi żona 🙂

Zdziwiłem się, że to nic technicznego, a książka opisująca historię kultury IT i środowisko tego jakże ciekawego obszaru.

Pierwsze wrażenie…eee strata...

Sporo fajnych historii ludzi ze świata IT. Z drugiej strony mnóstwo tez, z którymi jako osoba pracująca w branży się nie zgadzam.
Niemniej jednak polecam książkę, zmusza do refleksji, choć nie każdy rozdział może wydać się interesujący.

Po książkę sięgnęłam z zawodowej ciekawości, bo sama jestem programistką. I muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem rzetelności autora i ogromu pracy, którą włożył w napisanie książki. Choć przyznam, że momentami trochę drażnił mnie nadmiar "równościowej poprawności politycznej", to jednak jestem pod wrażeniem, jak dogłębnie autor przeanalizował temat, aby dojść do przyczyn...

Jeśli ktoś niema zielonego pojęcia o programowaniu bardzo polecam przeczytać tą książkę.

Oceniam wersję angielską.

Książka podobała mi się - czytalam ją w głowie trochę na wzór typowych filmów dokumentalnych z USA - trochę narratora, trochę faktów, trochę wypowiedzi występujących osób. W jakiś sposób było to odświeżające i sprawiło, że ten dość długi tekst nie został "spłycony", spłaszczony. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, szczególnie interesowały...

Dość ciekawa książka, jako osoba pracująca jaki inżynier oprogramowania znalazłem w niej kilka ciekawostek. W niektórych rozdziałach czuć było podprogowy przekaz pewnej propagandy i kreowania pewnych stereotypów o tej branży, jednak nie popsuło to ogólnego odbioru książki.

Bardzo dobra książka dla tych, którzy chcą się zapoznać z historią zachodniej informatyki i ze specyfiką pracy poszczególnych pokoleń programistów (komercyjnych i niekomercyjnych). Bogato opisywane źródła frustracji i satysfakcji w pracy z komputerami i ludźmi. Jest też trochę o metodach uzależniania ludzi od portali społecznościowych, o zjawisku stymulacji podziałów...

• Literatura faktu
  • 2019
  • Papier
  • Audiobook
  • Informatyka
  • 2020

Dodaj cytat z książki Koderzy. Opowieść o ludziach, którzy zmienili nasz świat