Kwitnące lilie

Okładka książki Kwitnące lilie Karolina Wilczyńska
Okładka książki Kwitnące lilie
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Rok na Kwiatowej (tom 6)
Czwarta Strona
2019-07-31
2019-07-31
literatura polska

Między właścicielami piesków zacieśniają się więzi. Czy to już przyjaźń? Szef Kai załatwia wszystkim pracownicom badanie piersi. Kaja nie chce pójść, ale za namową przyjaciół zgadza się. Coś jest nie tak. Trzeba zrobić dalsze badania. Kaja odwiedza ojca, którego nie widziała kilkanaście lat. Na szpitalnym korytarzu poznaje dziewczynkę, która czeka na ojca. Kim ona jest? Czy syn Danusi Misiek, taki zawsze ułożony dalej taki będzie? Z kancelarii Danusi odchodzą klienci. Co się za tym kryje? Musicie znowu odwiedzić Kwiatową.

dobra na zasypianie, nic ambitnego więc fajnie wyciszy

dobra na zasypianie, nic ambitnego więc fajnie wyciszy

Seria nie w moim stylu ,nie mam w zwyczaju odkładać ,czytam z rozpędu.

Seria nie w moim stylu ,nie mam w zwyczaju odkładać ,czytam z rozpędu.

Czwórka znajomych z ulicy Kwiatowej w tomie 6 serii "Rok na Kwiatowej". Ważą się w tej części losy Kai która ma kłopoty zdrowotne, Danusi mającej kłopoty w kancelarii. Norbert nie chce nic powiedzieć Dominikowi, Julia nie wie jak znaleźć swoją drogę w życiu. Fajnie opisane, polecam

Czytam już tylko siłą rozpędu. Bardzo poprawne te części mamy więc i parę gejów, i wytatuowaną Panią z różowymi pasemkami, takie to wszystko poprawne politycznie i żeby nikogo nie obrazić. Zestaw postaci też podobny do pierwszej cześci . Więc jest twarda i nieempatywna pani prawnik poprzednio Liliana, Malwina to Kaja nieśmiały Norbert to nasza nauczycielka i tak dalej ... czytam siłą rozpędu

Kolejna odsłona Kwiatowej i po raz kolejny nie zawiodłam się.Pozornie zwykłe czytadełko dla kobiet okazuje się książką podnoszącą na duchu w trudnej sytuacji i pokazującą ,że istnieje sąsiedzka pomoc i przyjaźń nawet w blokowcach.

Kaja najbardziej pozytywna z 4 naszych bohaterów przeżywa ciężkie chwile, przyznam że temat mocno kobiecy poruszył moją strunę dosyć mocno. Sąsiedzi a coraz bardziej przyjaciele, jednak nie zawiedli stąd wierzyłam w szczęśliwe zakończenie tej historii. Kaja choć jest terapeutką sama potrzebowała terapii i zrozumienia i to dostała , Julka choć najbardziej cicha postać tej części pokazała że potrafi coś zdziałać, Norbert potrafi się opiekować a Danuta pomimo swoich problemów jest kopalnią pomysłów. Polecam tą serię, bo porusza naprawdę codziennie zmartwienia normalnych ludzi.

Dzień dobry kochani😊

Mamy piąteczek, jakie plany na weekend? U mnie jutro jeszcze praca, więc odpoczynek dopiero w niedzielę🙄

Pogoda za oknem jesienna🙈 ale ja mam dla Was dwie propozycje książek, które świetnie potrafią rozgonić szare chmury i wprowadzić trochę słońca w nasze życie.

Seria Rok na Kwiatowej @karolina_wilczynska_autorka gości na moim profilu od dłuższego czasu, za sprawą #booktour organizowanego przez @po_prostu__anna 😍 " Kwitnące Lilie" i w "Kolorze wrzosu" , to kolejne części z drugiego sezonu w.w. cyklu. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że powieści tej autorki wpisują się w miano obyczajówki idealnej.

W tomie 6, moje serduszko rozpadło się na kawałki, a łzy ciekły ciurkiem, jednak dostałam cudowny happy end❤

Tom 7, to rozterki wychowania nastolatka przez samotną kobietę, szukanie miłości, oraz budowanie przyjacielskich więzi, na czym autorka skupia się już od pierwszego tomu i tym właśnie charakteryzują się jej powieści.

Dziękuję Aniu za możliwości poznania twórczości Pani Karoliny❤

Dzień dobry kochani😊

Cykl "Rok na Kwiatowej" to dobrze napisane, podnoszące na duchu czytadełka dla kobiet. Jego druga połowa nieco mnie rozczarowała nagłą zmianą głównych bohaterów, ale całość i tak się czyta - przynosi trochę uśmiechu, ciepłych uczuć. Przyjemna literatura.

Dzień przed moim badaniem zaczęłam czytać książkę Kwitnące lilie, a tam jedna z bohaterek Kaja nie chce wybrać się na takie badanie mimo, że jej zakład pracy oferuje takie badania darmowe. Jednak, żeby nie mieć nieprzyjemności w pracy postanawia się zbadać. Okazuje się, że ma kilka guzów w jednej piersi, co powoduje, że dziewczyna traci cały swój rezon i w ogóle nie chce sprawdzić czy to coś poważnego. Na szczęście w natarciu jest Malwina, nasza przyjaciółka z czterech pierwszych części z pomocą sąsiadów Kai, rodziców trzech pozostałych muszkieterów wkraczają i nie poddają się by pomóc przyjaciółce. Julia dzięki swojemu wykształceniu, Norbert dzięki swojemu humorowi i uczynności, zaś Danuta dzięki super organizacji. Czy Kaja zmieni swoje nastawienie i będzie potrafiła zmierzyć się z wrogiem?

Danuta dowiaduje się, że jej największy rywal postanawia zepsuć jej reputacje, przez co nie może znaleźć dobrego zastępstwa po stracie aplikanta. Dodatkowo, kontakt z synem jej się wcale nie poprawia, a nawet rzekłabym staje się coraz gorszy. Jednak w życiu Danuty pojawia się ktoś, kto sprawia, że nogi jej miękną a i roztargnienie zaczyna zaglądać.

Norbert ma dość apodyktycznego szefa, któremu nic nie odpowiada. A ciągłe nieprzyjemne sytuacje powodują, że wraz z kolegą postanawiają założyć własną firmę. Co nie do końca podoba się Dominikowi, dlatego też mężczyzna postanawia odciąć go od siebie finansowo.

Na koniec Julia zaczęła terapię by móc pogodzić się z traumą z dzieciństwa a jednocześnie móc w końcu stać się osobą, która realizuje siebie i spełnia swoje marzenia, a nie marzenie swoich rodziców.

Książka totalnie mi się podobała. Przeczytałam ją naprawdę szybko, bo nie mogłam się doczekać co się stanie u Kai. Wszyscy bohaterowie żyli jej chorobą, pokazując przez to, że nie jest już dla nich obcą osobą, a również przyjaciółką. Bardzo dziękuję Autorce, że poruszyła taki temat i że mogłam sama na własnej skórze się przekonać, że warto czytać takie piękne historie.

Karolina Wilczyńska Kwitnące lilie Zobacz więcej
Karolina Wilczyńska Kwitnące lilie Zobacz więcej