Żyj prawdziwie ze Skalską

Burda Publishing Polska
2019-06-05
2019-06-05
Dagmara Skalska; Poradnik jak żyć; Żyj prawdziwie

Czemu na litość boską autorki takie jak Skalska, Maciąg czy Pawlikowska piszą W KAŻDEJ KSIĄŻCE O TYM SAMYM, marnując papier, czas czytelnika i powtarzając te same frazesy ???
Jakim cudem pani Skalska mająca taki bałagan w swoim życiu osobistym poucza innych jak żyć ?
I określa się na facebooku jako "nauczyciel świadomego życia" ?
Facepalm.
I to podwójny.

I określa się na facebooku jako "nauczyciel świadomego życia" ?
Facepalm.
I to podwójny.

Urocze wydanie, piękne zdjęcia z przepięknego Siedliska Sobibór. Jakież było moje zdziwienie, gdy na zdjęciach odkryłam miejsce, w którym właśnie jestem. Jakby jakaś siła magiczna podała mi tą właśnie książkę z biblioteczki gospodarzy.
Co do treści, to mam mieszane uczucia. Z jednej strony zgadzam się z tym, że siła i mądrość są w nas, że warto pracować nad sobą, otaczać się tymi, z którymi faktycznie czujemy się dobrze, pogodzić się z własnymi słabościami, zaakceptować siebie, czuć się wolną.
Z drugiej strony jest to wiedza znana, nie jakaś odkrywcza, a autorka nie jest dla mnie ekspertem w tej dziedzinie. Czytając te mądrości nie mam poczucia, żeby sama była ze wszystkim pogodzona i spójna, żeby uczyć tego innych… mnie. I to mnie nie przekonuje. Porady są filozoficzne i na tyle ogólne, że trudno liczyć, że po takiej lekturze można być gotową do faktycznej zmiany swojego życia. W drugiej części miałam wrażenie, że w kółko czytam to samo. Końcówka na szczęście nadrabia.
Myślę, że ta książka może być przydatna w momencie spadku samopoczucia czy wiary w siebie, albo dla początkujących w dziedzinie.

Przede wszystkim ta książka zachwyca mnie swoim wydaniem. Jest dopracowane. Piękne zdjęcia, mój ulubiony śliski papier i wzmocniona okładka. W takiej formie książka przetrwa lata i będzie cieszyć oko. Co do treści to @skalskadagmara nie jest mi obca. Znam jej historię, filozofię życia. Jednak w formie papierowej spotkałyśmy się po raz pierwszy. I się nie zawiodłam. Mnóstwo pięknych myśli, niezależności i nauki z buddyzmu. Jak żyć, aby pozostać sobą. Zgodnie ze swoją życiową prawdą i przekonaniami. Jeden z rozdziałów był o mnie w 100%. Wiem, że będę do niej wracać i z przyjemnością pozostawię ją w swojej biblioteczce. Jeśli chcesz mieć odwagę żyć w wolności, doceniać chwilę i nie wstydzić się tym kim jesteś warto przeczytać tę pozycję. Od zawsze to my jesteśmy największym krytykiem dla samych siebie. Ludzie wokół również wyrażają opinie na nasz temat, a my albo się pod nie podporządkujemy albo zaczniemy z ich powodu cierpieć. Nie warto! Tego nauczy Cię Skalska. I choć książka daje dużo do myślenia, uczy pozytywów to zdarzają się chwilę smutnych przemyśleń. To właśnie takie momenty motywują do wyjścia ze strefy komfortu. Ja jestem na tak!

Forma graficzna cudna, z treścią trochę gorzej. Mielenie wciąż tej samej historii o zmarłym mężu i dużo gładko brzmiących pseudofilozoficzno-psychologicznych wywodów, natomiast mało konkretnych wskazówek. Książka sprawia wrażenie, jakby autorka miała podpisaną umowę z wydawnictwem zgodnie z którą musi oddać określoną liczbę książek w danym czasie, niestety. Chce się powiedzieć „ ale to już było” - w innych książkach autorki.
Plusy za formę graficzną, wzmiankę o książce „ Udar i przebudzenie. Moja podróż w głąb mózgu” Jill Taylor- tę pozycję faktycznie warto przeczytać i jedno zadanie „Perfekcjonizm wynika z głębokiego braku akceptacji nieprzewidywalności życia.” I za to 6 gwiazdek, bo tak by były pewnie ze 4 ... 😉

ZAUFAJ MI: Ty sama wiesz co dla Ciebie najlepsze...

Książki Dagmary Skalskiej nie są mi obce. Nie wiem jakim cudem, ale zawsze w moje ręce wpadają w odpowiednim momencie mojego życia. Czytając je czuję, że pozytywna energia zaczyna powoli znowu mnie rozpierać, a uśmiech pojawia się ponownie na mojej twarzy. Jednym słowem zwalniam i mam czas na krótką refleksję nad problemami i otaczającym mnie światem. Mogę przeanalizować moje dotychczasowe poczynania i zaczerpnąć rady od specjalistki:)

Dagmara Skalska jet uczennicą chińskiego mistrza Shaolin, swoje książki poświęca tematowi świadomości, stara się nam pokazać odpowiednią drogę do jej rozwoju oraz uświadamia nam jak ważna jest wewnętrzna motywacja. Autorka chce uwiadomić nas, że nasze życie może być prostsze i bardziej szczęśliwe, musimy jedynie uwierzyć w siebie i się zaakceptować z wszystkimi naszymi
"niedoskonałościami". Według autorki nutka egoizmu nikomu nie zaszkodziła, a wręcz powinna działać na nas w taki sposób, aby doprowadzić do stanu kiedy prawdziwie siebie pokochamy.

Kiedy czytałam ŻYJ POZYTYWNIE ZE SKALSKĄ po każdym zdaniu lub akapicie musiałam się zastanowić i chwilę pomyśleć. Książka zdecydowanie wzbudza refleksję nad życie i sprawia, że trzeba się chwilę zatrzymać i się zastanowić czy idziemy w dobrą stronę. Po przeczytaniu całości do dziś staram się stosować rady autorki w życiu codziennym.

Książka Dagmary Skalskiej jest skierowana głównie do kobiet. Autorka wspiera nas i pokazuje jak ważne jest dbanie o siebie, że my same powinnyśmy być dla siebie najważniejsze. Czas się obudzić i zacząć żyć tak na prawdę i oddychać pełną piersią. Nie powinnyśmy się przejmować opinią innych ludzi co o nas powiedzą czas robić to na co mamy naprawdę ochotę pozwólmy sobie na popełnianie błędów i nie oceniajmy sienie same :) Żyjmy!

ZAUFAJ MI: Ty sama wiesz co dla Ciebie najlepsze...

Cała recenzja na blogu: czytamjakchce.blogspot.com

Książka podzielona jest na trzy działy: "Zacznij od robienia tego, co konieczne, aby chronić swój entuzjazm", "Następnie zaufaj, że wiesz, co dla ciebie najlepsze" oraz 'Na koniec pokochaj siebie. A może warto od tego zacząć?". Oprócz opowieści ze swojego życia, autorka daje mnóstwo rad jak postępować, aby w ciągłym ruchu nie zgubić siebie. Niesamowicie dużo cytatów, które z pewnością można by wpisać na listę "złotych myśli". Bo czy nie raz zdarzyło się, Wam Czytelnikom, robić coś, bo tak wypada, bo tego zostaliśmy nauczeni. Dlaczego mamy robić coś wbrew sobie? Najwyższa pora odmienić swoje życie i zacząć robić to na co się ma ochotę!

"Żyj prawdziwie ze Skalską" to doskonały pomysł na prezent. Dużo zdjęć, sentencji i pozytywnych treści. Do tego piękne i przejrzyste wydanie, które zadowoli nawet najbardziej wybrednych. A co ważne książka zachęca do pracy nad sobą i budowaniu prawdziwego i szczęśliwego życia.

Cała recenzja na blogu: czytamjakchce.blogspot.com

Mam prawie wszystkie książki Skalskiej, jednak jej ostatnia twórczość wg mnie była bardzo powtarzalna, większość poruszanych kwestii i sposoby ich przedstawiania powielały się, dlatego nie byłam pewna czy znowu chcę czytać to samo. Mimo wszystko sięgnęłam po jej najnowszy tytuł i jestem pozytywnie zaskoczona! Być może fakt zajścia przez nią w ciążę, bądź jej nowy związek sprawiły, że znowu poczułam falę inspiracji i motywacji dzięki jej słowom, i przypomniałam sobie za co tak bardzo polubiłam jej poradniki na samym początku. Uważam, że warto dać jej szansę i znaleźć w jej słowach energię do zmian we własnym życiu.

Nie pamiętam pierwszego spotkania z treściami motywacyjnymi publikowanymi przez Dagmarę Skalską. Pewnie było tak że coś wyświetliło mi się na tablicy w mediach społecznościowych, zainspirowało na tyle by szukać więcej informacji i by w końcu czerpać z nich pełnymi garściami. I tak już trwa ta motywacja parę dobrych lat. Szczególnie, że Dagmara Skalska od lat inspiruje swoich czytelników treściami publikowanymi w książkach, na blogu czy właśnie mediach społecznościowych. Mandat zaufania, którym obdarowują ją kobiety w całej Polsce ciągle rośnie. Może dlatego, że autorka łączy myśl Wschodu z myślą Zachodu. Do tego dodaje opis swojej niełatwej, ale jakże pozytywnej życiowej drogi, sama dając przykład jak jej inspiracje można wdrażać w życie. Współzałożycielka Projektu Egoistka, który wspiera kobiety w pokochaniu siebie nie boi się przyznać do błędów, przez co budzi zaufanie i jest niezwykle wiarygodna w swoich treściach.

„Usiądź. Zaakceptuj to, co tak trudno jest Ci przyjąć.
Oddychaj. Obejmij swoją uwagą to, co tak mocno pragniesz od siebie odepchnąć.
Trwaj. Z odwagą obserwują wszystko, co pojawia się w Twoim życiu.”

Co znajdziemy w książce? W dużej mierze to co w poprzednich publikacjach autorki, czyli rady na to jak odmienić siebie a co za tym idzie swoje życie. Dagmara Skalska na kartach „Żyj prawdziwie ze Skalską” skupiła się na prawdzie. Tematami przewodnimi publikacji są akceptacja siebie i swoich błędów, zaprzestanie bezsensownego oceniania się i życia ocenami innych, pokochanie siebie i życie z własnymi pragnieniami. Choć to oczywiście nie wszystko. :)

„Żyj prawdziwie ze Skalską” to druga książka z serii „Żyj ze Skalską”. Jak dla mnie ta seria ale również właśnie ta publikacja jest najlepsza w dorobku autorki. Wydaje mi się najbardziej dojrzała, najbardziej autentyczna a przede wszystkim najmocniej do mnie przemawia.

„Kochaj siebie i żyj tak, jak chcesz, bez poczucia winy.”

Tak już na marginesie „Żyj prawdziwie ze Skalską”, jak i pozostałe publikacje tej autorki jest pięknie, ciekawie i przejrzyście wydana. Do tego pełna jest pięknych zdjęć, sentencji i wielu pozytywnych treści. Moim zdaniem to idealna opcja na książkowy prezent dla mamy, siostry, koleżanki, córki czy dziewczyny. To też ciekawa pomysł na pracę nad sobą i budowanie świadomego i szczęśliwego życia. Polecam. Spróbujcie! W końcu Wy same wiecie, co dla Was najlepsze :)

Serdecznie zachęcam Was też do odwiedzenia strony autorki www.projektegoistka.pl oraz jej profili w mediach społecznościowych.

kochamciemojezycie.blogspot.com

Lubię książki Dagmary. Są dla mnie drogowskazem jak żyć, jak podchodzić do problemów, co jest naprawdę w życiu ważne. I do tego pięknie wydane. Polecam!

Polecam osobom, które pogubiły się w swoim życiu, które szukają jakiejś drogi albo nie potrafią polubić siebie. Bardzo wartościowa książka z cennymi wskazówkami.

• Rozwój osobisty
  • Przeczytane w 2019