Miłość. Ścieżki do wolności

poradniki
Otwarte
2019-06-05
2019-06-05

Nie oceniam poradników. Aczkolwiek bardzo lubię formę pisania autorki . Jedyne co mogę zarzucić to treści, które pojawiły się już we wcześniejszych książkach .

Joga, mantra nie jest w zgodzie z wiarą, nie może być połączona z chrześcijaństwem. Nie energia wszechświata, tak Stwórca. Nie kundalini, tak Duch Święty. Medytacja chrześcijańska, umysł karmi się Słowem Świętym. Prawdziwie odpoczywać, słuchać muzyki. Trzymać się prawdy, trzymać się Słowa, prawdziwego Chrystusa. Miłować siebie i innych. Zamiast chwalić siebie, afirmacje. Chwalić Stwórcę. Umysł skupiony na Duchu Bożym. Jest cel chrześcijański, prostota, droga prowadzi do Niego, do Królestwa. Rozwój duchowy osiągnie się poprzez prawdziwą chrześcijańską wiarę, zjednoczenie ze Stwórcą, nie poza tą wiarą, nie rozwój poprzez ezoterykę 🌷

Podobała mi się pierwsza, autobiograficzna część tej książki, w której poznałam Agnieszkę Maciąg - dowiedziałam się jakim jest dobrym i kochanym człowiekiem.

Podobały mi się wiersze pojawiające się co kilkanaście stron.

Podobały mi się piękne, kolorowe zdjęcia roślin. Cała książka jest pięknie wydana i czytanie jej to czysta przyjemność.

Wspaniała, szczera, otwierająca i inspirująca książka.

Podobały mi się wiersze pojawiające się co kilkanaście stron.

Wspaniała, szczera, otwierająca i...

Pierwsza część książki to autobiografia autorki.

Druga część jest bardziej poradnikowa. Było kilka zdań, które warto przemyśleć (np. docenianie swojego życia oraz jak własnymi decyzami i sposobem życia wpływamy na swoje zdrowie).

Pierwsza część książki to autobiografia autorki.

Pierwsza część to biograficzne powtórzenie treści z poprzednich książek autorki. Druga część o stawaniu się sobą? Jedyne co wartościowego i godnego zapamiętania wyciągnęłam to to, aby dbać o swoją niezależność emocjonalną. Jest to bardzo ważne, aby nie obarczać tym nikogo, tylko wziąć za to odpowiedzialność - za własne dobre samopoczucie. Poza tym niestety ale męcząca książka, za równo jeśli chodzi o treść, jak i małą czcionkę. Książka dzięki Bogu wypożyczona z biblioteki. Polecam za to " Dobrostan" i " Twoja wewnętrzna moc" autorstwa Agnieszki- jak dla mnie rewelacyjne.

Będę wracała ilekroć zacznę czuć że to już koniec.... że życie tak naprawdę już się skończyło, że wszystko co dobre już przeżyłam.

Dziękuję Agnieszce z miłością Agnieszka

Moje serducho dostało zastrzyk... taki porządny, w ogromnej strzykawie i to postawiło mnie na nogi. Zaczynam żyć tym lepszym życiem, tym które pokazuje świat na różowo, biegnę za swoimi marzeniami. Na powrót zaczynam bawić się życiem....

Piekna książka na temat miłości i jej mocy. Poradnik dla zagubionych duszyczek.
Wiele mądrych zdań i modlitw.
Książki Pani Agnieszki są obrazem jej wewnętrznej przemiany która opisuje. Czyta się jak pamiętnik.

Piekna książka na temat miłości i jej mocy. Poradnik dla zagubionych duszyczek.
Wiele mądrych zdań i modlitw.

Pierwsza książka, którą czytałam ze wzruszeniem. Miłość jest piękna, ale tylko wtedy kiedy przede wszystkim darzymy nią samych siebie. Ta książka daje spokój, przedstawia piękne wartości. Dzięki niej zaczęłam słuchać mantr i interesować się tematyką samoświadomości.

Początek trochę nużący (historia życia autorki),potem coraz więcej konkretów i sposobów na to, jak pokochać siebie i odnaleźć sens w poszczególnych sferach życia.

Czy dowiedziałam się z tej książki czegoś odkrywczego? Raczej nie. Czytałam już wcześniej kilka pozycji o podobnej tematyce (między innymi książkę Louise Hay, na którą powołuje się Agnieszka Maciąg). Mimo wszystko czasami potrzebuję takich treści i uważam, że czas z "Miłością" nie był stracony.

I choć niektóre zdania z tej książki traktuję trochę jak frazesy (bo po prostu momentami na pierwszy plan wysuwa się moja bardziej racjonalna strona osobowości),z niektórymi się nie zgadzam, a inne już słyszałam - to takie przypomnienie tego, co najważniejsze, dobrze mi zrobiło.

Być może to wynika z momentu, w którym byłam życiowo, niezbyt łatwego, powiedziałabym, jednego z trudniejszych, ale kiedykolwiek nie otworzyłam tej książki, miałam wrażenie, że autorka przemawia do mnie słowami tej książki w tym danym trudnym momencie, tuląc mnie swoimi kojącymi zwrotami. Uwielbiam. Bardzo inspiruje i uspokaja. Nastraja niezwykle pozytywnie do wszystkiego, co może Cię spotkać w życiu.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki