Miłość. Ścieżki do wolności

poradniki
Otwarte
2019-06-05
2019-06-05

Piekna książka na temat miłości i jej mocy. Poradnik dla zagubionych duszyczek.
Wiele mądrych zdań i modlitw.
Książki Pani Agnieszki są obrazem jej wewnętrznej przemiany która opisuje. Czyta się jak pamiętnik.

Piekna książka na temat miłości i jej mocy. Poradnik dla zagubionych duszyczek.
Wiele mądrych zdań i modlitw.

Pierwsza książka, którą czytałam ze wzruszeniem. Miłość jest piękna, ale tylko wtedy kiedy przede wszystkim darzymy nią samych siebie. Ta książka daje spokój, przedstawia piękne wartości. Dzięki niej zaczęłam słuchać mantr i interesować się tematyką samoświadomości.

Początek trochę nużący (historia życia autorki), potem coraz więcej konkretów i sposobów na to, jak pokochać siebie i odnaleźć sens w poszczególnych sferach życia.

Czy dowiedziałam się z tej książki czegoś odkrywczego? Raczej nie. Czytałam już wcześniej kilka pozycji o podobnej tematyce (między innymi książkę Louise Hay, na którą powołuje się Agnieszka Maciąg). Mimo wszystko czasami potrzebuję takich treści i uważam, że czas z "Miłością" nie był stracony.

I choć niektóre zdania z tej książki traktuję trochę jak frazesy (bo po prostu momentami na pierwszy plan wysuwa się moja bardziej racjonalna strona osobowości), z niektórymi się nie zgadzam, a inne już słyszałam - to takie przypomnienie tego, co najważniejsze, dobrze mi zrobiło.

Być może to wynika z momentu, w którym byłam życiowo, niezbyt łatwego, powiedziałabym, jednego z trudniejszych, ale kiedykolwiek nie otworzyłam tej książki, miałam wrażenie, że autorka przemawia do mnie słowami tej książki w tym danym trudnym momencie, tuląc mnie swoimi kojącymi zwrotami. Uwielbiam. Bardzo inspiruje i uspokaja. Nastraja niezwykle pozytywnie do wszystkiego, co może Cię spotkać w życiu.

Świetna! Polecam!

Świetna! Polecam!

Każdy ma swoją definicję miłości, i każda jest właściwa. Pani Agnieszka opisała w tej książce swoją drogę do wolności, podążając ścieżką miłości. Jak z każdej Jej książki z przyjemnością uszczknę coś dla siebie, inspiracji mi nie brakło. "Twoja prawdziwa wartość nie jest uzależniona od mężczyzny, pracy czy czegokolwiek innego". Niby oczywiste, prawda? "Byś mogła żyć miłością również wtedy, kiedy jesteś sama - bo nawet gdy jesteś sama, to nigdy nie jesteś samotna. Nie musisz nikogo prosić o miłość i uwagę - wszystkie skarby już są w tobie."

Mam bardzo mieszane uczucia odnośnie tej lektury. Z jednej strony po tytule, czytelnik liczy na poradnik dotyczący miłości. Może jakieś ciekawe historie, rozwiązania, porady? Co dostaje odbiorca? W pierwszej części krótką biografie Agnieszki Maciąg. Jak została modelką, jak poznała swojego męża, jak urodziła dziecko, jak potem rozwiodła się z mężem, jak poznała kolejnego partnera...
Druga część to poznawanie świata jogi i medytacji; zachwalanie ich stosowania, przykłady, jak pomogły przejść autorce przez życiową próżnię. I tu dla mnie zaczął się problem, ponieważ te praktyki są mi kompletnie obce. Wierzę, że mogą przynieść ukojenie, wyciszenie, ale w to, że rozwiązują problemy nie uwierzę. Czytałam jednak, że wiele osób dało ponieść się tym propozycjom autorki i są zachwycone. Kto wie, może gdybym była w sytuacji bez wyjścia też usiadłabym na dywanie i przez 10 minut patrzyła na płomień świecy.
Plusem jest spójność książki z autorką. Oglądając wywiady z Agnieszką Maciąg nie ma się wątpliwości, że od początku do końca napisała tę książkę i utożsamia się z zawartymi z niej "naukami", a nawet je praktykuje. Bije z tych tekstów spokój, ale u mnie do głosu dochodził realizm.

Bardzo dobra książka, ale niestety wiele treści powtarza się z poprzednich publikacji.

Ogólnie książki Pani Agnieszki są wartościowe ale po przeczytaniu dwóch nie wiem czy sięgać po następną bo treści się powtarzają. Jest bardzo dużo teorii i paplaniny o życiu w zgodzie z samą sobą, podążaniu za głosem serca i wewnętrznej przemianie ale brak praktycznych kroków. Co uważam że jak na tyle pozycji książkowych jest słabym zabiegiem bo ok mantry, medytacja itd z opisu wydaje się być proste ale człowiek który nie wie jak zacząć a chce coś zmienić potrzebuje jasnej instrukcji. Generalnie polecam ale myślę że osoby które potrzebują naprawdę pomocy z tych książek jej nie otrzymają. Stanowią one jedynie inspiracje.

Pierwsza książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnia. Wydała mi się niezwykle szczera i bezpretensjonalna. Z pewnością może stanowić niezwykle pozytywną inspirację dla wszystkich, których interesuje tematyka rozwoju osobistego.