11 zanim 12

Wilga
2019-04-24
2019-04-24
Agnieszka Matkowska

Książkę przeczytałam 2 razy❤, bardzo ciekawa młodzieżówka powiedziałam by " na wieczór". Zaciekawiła mnie ta lista żeczy do zrobienia przed ukończeniem 12 lat i o dziwo naprawdę książka mnie wciągnęła. Po przeczytaniu od razu zamówiłam 12 zanim 13💕😊

Książka była w miarę fajna ale niektóre momenty były trochę nieprawdopodobne i chodzi mi o to w tym że w niektórych momentach autorkę opisywała sytuację w taki sposób jakby główne bohaterki nie miały 11 lat(to jest moje zdanie)😉Najbardziej po kupieniu tej książki chciałam się dowiedzieć jakie będzie to ,,11 rzeczy do zrobienia”.I po przeczytaniu jej muszę przyznać że Ari i Kaylan miały bardzo dobre pomysły😜 Ocena:8,9/10🌿

11 zanim 12 to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Książka była bardzo przyjemna do czytania i przede wszystkim lekka. Idealna dla młodzieży, która zaczyna nową szkołę i z tego powodu się stresuje. Polecam!

Przyjaźń to taka piękna relacja międzyludzka, lecz dramat zaczyna się wtedy gdy ją stracimy przez zazdrość, niepewność. Dzieciństwo to cudowny czas naszego życia, pierwsze razy, beztroskie lata, ale dorosłe życie ma wielki wpływ na życie takiego dziecka i to tak duży wpływ, że możemy nie zdawać sobie sprawy jak duży. Dzieci też odczuwają stres i niepewność jutra, widzą problemy dorosłych i się nimi przejmują, a życie współczesnych dzieci naznaczone potrzebą odnalezienia się w mediach społecznościowych, bo bez tego będą odstawać od społeczeństwa. Książka ta to całkiem niezły przekrój problemów dzieci, które powoli zbliżają się do bycia młodzieżą, oczekuje się od nich, że będą coraz bardziej samodzielne i odpowiedzialne chociaż to jeszcze dzieci. To nie jest cukierkowa opowieść o cudownym czasie dzieciństwa. Bohaterki napotykają szereg problemów zarówno dziecięcych niepewności jak i dorosłych tragedii. Polecam przeczytać zarówno młodszym jak i starszym, żeby zrozumieć dzieci oraz aby cofnąć się do wspomnień swojego własnego dzieciństwa. Sentyment oraz łza w oku się zakręci, uśmiech zagości na twarzy, bo wszędzie można znaleźć jakiś pozytyw sytuacji.

Za t-minus 29 dni (odliczanie trwa) dotychczasowe życie Kaylan zmieni się na zawsze.
Koniec z tańcem na basenie i ze ściganiem furgonetki z lodami. Od teraz wszystko może mieć wpływ na reputację. Powstaną nowe grupy przyjaciół. A przypałowe fryzury zostaną zapamiętane do końca życia. Niedługo zaczyna się gimnazjum.
Na szczęście Kaylan i jej mega wyluzowana najlepsza kumpela, Arianna, mają plan:
1. Stworzyć listę jedenastu rzeczy, które muszą zrobić, żeby stać się odlotowe, zanim skończą dwanaście lat.
2. Olśnić wszystkich swoją metamorfozą w czasie najlepszej podwójnej imprezy urodzinowej w historii szkoły West Brookside.
Ale w trakcie zawierania znajomości z chłopakami, dostawania się do szkolnego aresztu, przeprowadzania szczerych rozmów ze swoimi mamami i pomagania ludzkości Kaylan i Ari tracą z oczu jeden cel, który zapomniały umieścić na liście – dbanie o swoją przyjaźń.
Czy zanim nadejdzie dzień przyjęcia, realizacja zaplanowanych wspólnie celów rozdzieli je na zawsze?

Polecam jako rozrywkę dla 11 latek

Na szczęście Kaylan i jej mega wyluzowana najlepsza...

• Dla młodzieży
  • Do kupienia