The First Mistake

Sandie Jones Wydawnictwo: St. Martin's Press kryminał, sensacja, thriller
St. Martin's Press
2019-06-11
2019-06-11
trójkąt miłosny przyjaciółka małżeństwo zdrada

Książka idealna na dwa wieczory, szybko się czyta, fabuła choć powoli się rozkręca, to wciąga. Bardzo przyjemne zakończenie, pełne zwrotów akcji. To ostatnio lubię najbardziej.

Moje kolejne spotkanie z autorka. Tym razem było lepiej niż za pierwszym razem . Początek trochę nudny, ale z czasem się rozkrecilo . Książka na jeden wieczór.

Bardzo dobrze się czyta. Gdy wydaje się, że domyślamy się już, o co chodzi i kto jest kim, zakończenie zaskakuje.

To było dobre.
Uwielbiam ten rodzaj rozgrywek psychologicznych, które toczą się w fabule. Nie żebym stosowała je w życiu prywatnym, ale czytać lubię😉.
Przymykając oko na pewne wariacje, które popełniła autorka bawiłam się przy tej książce równie dobrze jak przy "Rywalce".

Alice - szczęśliwa żona i matka, spełnia się w roli bizneswomen i z powodzeniem wraz z obecnym małżonkiem prowadzi własną firmę. Nikt z boku nie domyśliłby się, że ta kobieta kiedyś przeszła załamanie.
Z pozoru silna osoba, jednak wciąż jest niepewna siebie i w głębi duszy nadal żyje wspomnieniami swojego pierwszego małżeństwa i w sercu hołubi obraz zaginionego/zmarłego męża, Toma.

Beth- kiedyś zamożna kobieta, zakochana, planująca wspólną przyszłość z mężczyzną swoich marzeń, teraz samotna matka, borykająca się z życiem i problemami.

Drogi obu kobiet przecinają się pewnego dnia pod szkołą ich córek. Czując w sobie pokrewne dusze, od tej pory trzymają się razem i wzajemnie wspierają.
Ich przyjaźń oparta jest na byciu obok w radościach i trudnych chwilach, zaufaniu oraz zwierzeniach.
Kiedy Beth otwiera się przed Alice i opowiada swoją historię, ta obiecuje pomóc przyjaciółce w poszukiwaniach ojca jej córeczki.
Z kolei Alice zwierza się ze swoich trosk, kiedy zaczyna podejrzewać męża o romans.
Nie wie czy robi właściwie, bo może na wszystko jest jakieś wyjaśnienie i problemu tak naprawdę nie ma?
Czy słusznie postępuje aż tak bardzo zawierzając przyjaciółce i wtajemniczając ją w kłopoty małżeńskie? Są ze sobą blisko, ufają sobie, ale czy to wystarczy?

I jak to możliwe, że zmarli mają konto na facebooku i do tego tak śmiało umieszczają na nim posty?
Gdzie zaczyna i kończy się prawda? czy zaufanie komuś może być błędem? czy przeszłość, za którą się tęskni była prawdziwsza niż teraźniejszość, czy jednak było odwrotnie?

Tak mi się dobrze czytało tę książkę.
Przyznaję - czasem przewróciłam oczami, zwłaszcza w końcówce, ale też po zaserwowanych kołowrotkach byłam trochę zakręcona i nie załapałam kto jest kto, kto z kim, kto za kim i kto przeciwko komu (chociaż podobno można się tego domyśleć). Ja się nie domyśliłam i tym lepiej się bawiłam.
😉

To było dobre.

Kiedy Alice traci w wypadku samochodowym swojego męża traci również wiarę w miłość. Pozostaje z maleńkim dzieckiem oraz ze świeżo otwartą firmą.
Po ciężkiej depresji udaje się jej wrócić do względnej normalności. Poznaje Nathana i po raz kolejny wychodzi za mąż oraz ponownie zostaje mamą.

Spokój rodzinny zaburza dziwne zachowanie Nathana. Alice zaczyna podejrzewać swego drugiego męża o romans. Zwierza się ze swych podejrzeń swojej przyjaciółce - Beth. Jednak pewne zachowania przyjaciółki wzbudzają zastanowienie Alice czy dobrze robi. Zaczyna mieć wątpliwość w szczerość zachowania Beth.

Dlaczego Beth ciągle unika poznania nowego męża Alice ? Co tak naprawdę łączy tę trójkę i jakie tajemnice skrywają?
"Jej pierwszy błąd" to dobry thriller psychologiczny. W książce zawarte jest to co w thrillerze być powinno: kłamstwa, intrygi, zdrada i manipulacja.

Spokój rodzinny zaburza dziwne zachowanie Nathana. Alice zaczyna podejrzewać...

Kolejny thiller psychologiczny tej autorki, wciąga, szybko się czyta. Jednak w pewnym momencie można się domyślić o co chodzi i kto jest kim. Niestety "Rywalka" okazała się lepszą książką.

Ta książka mimo podzielnych opinii bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Super wciąga i szybko się czyta. Ostatni rozdział przed drugą częścią książki bardzo mnie zszokował. Tak mocno, że aż musiałam na chwilę od niej odejść. No a potem było jeszcze coraz więcej zagadek i zastanawiania się co się dzieje.

Sporo osób tutaj na dole pisze, że można się domyślić końca książki i w ogóle, ale ja totalnie nie przewidziałam takiego obrotu spraw i nie byłam nawet minimalnie blisko odkrycia prawdy... Koniec tej książki wyjaśnia tak mega dużo spraw, że aż głowa parowała mi od tych wiadomości. Po skończeniu jej musiałam to wszystko przeanalizować w głowie, bo nie mogłam tego pojąć co tu w ostatnich rozdziałach się stało...
I dlatego daję 9/10. Bardzo mocno polecam.

Sporo osób tutaj na dole pisze, że można się domyślić końca książki i w...

Znów się nie zawiodłam. Książkę chce się czytać, bez odrywania, do końca nie wiadomo jakie będzie rozwiązanie

Trochę jak film "Oszust z Tindera" 😉

Trochę jak film "Oszust z Tindera" 😉

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Akcją dość długo się rozkręca. Taki misz masz na początku że można się pogubić. Uważam że było sporo wątków , które mogły być pominięte bo nic nie wnosiły. Końcówka książki zaskakuje zdecydowanie jednkaze Lepiej mi się czytało Rywalkę.

Sandie Jones Jej pierwszy błąd Zobacz więcej