OPOWIEŚCI GWIAZDECZKI. O tym, że Bóg przygotował dla każdego wyjątkowe zadanie

Okładka książki OPOWIEŚCI GWIAZDECZKI. O tym, że Bóg przygotował dla każdego wyjątkowe zadanie Emilia Litwinko
Emilia Litwinko Wydawnictwo: eSPe opowieści dla młodszych dzieci
52 str. 52 min.
opowieści dla młodszych dzieci
eSPe
2017-01-01
2017-01-01
52 min.

Tytułowa Gwiazdeczka obserwuje stworzony przez Boga świat. Zazdrości Slońcu ważnej roli, jaką jest oświetlanie dnia. Bóg obiecuje, że kiedyś i ona będzie miała ważne zadanie. Gwiazdka nie może się doczekać, kiedy będzie czas jej zadań i przygasa. Kiedy i jakie zadania dostanie Gwiazdka nie zdradzimy. Serdecznie zapraszamy Was do przeczytania książeczki.

Książka jest wspaniałą lekcją dla dzieci. Z perspektywy Gwiazdki dzieci poznają dobrego Boga, który rozmawia z każdym, każdego i wszystko bierze pod uwagę. Ważne jest także to, że dla każdego Bóg ma wyjątkowe zadanie. Dzieci poznają dzieje biblijne od stworzenia świata, przez narodzenie Jezusa w Betlejem, aż po jego śmierć i zmartwychwstanie. Historie przedstawione są oczyma Gwiazdki.

Autorka pięknie opisuje dzieje biblijne, wplatając postać Gwiazdki. Bardzo duży plus za ten pomysł. Jest to bardzo interesujące dla dziecka, chętnie słucha ono czytanej treści. Dziecko odczuwa emocje Gwiazdki, nie chce, żeby byla smutna i przygasała.
Pani Emilia pisze językiem zrozumiałym dla dzieci. Pięciolatek z chęcią słuchał, potrafi opowiedzieć jak Bóg stworzył Świat. Dziecko było bardzo ciekawe zadań Gwiazdki.

Książeczka uzupełniona jest w ilustracje, które dopełniają tekstu.

Serdecznie polecamy książeczkę.
"W moim planie nikogo nie pomijam. Każdy jest w nim potrzebny i ważny. Ja spełniam pragnienia, które są zgodne z moją wolą. ... Życie jest oczekiwaniem".- Tak Bóg mówi, takiego Boga pozna dziecko. Książka dedykowana jest dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, jednak my polecamy nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. To piękna, wzruszająca opowieść, która przypomni nam o tym, co jest w życiu ważne. O tym, że każdy ma na Świecie do wykonania jakieś zadanie, jest równie ważny, o sile i zwątpieniu, które nam towarzyszą o tym, że nie warto się poddawać, bo dla każdego nadejdzie czas na wykonanie zadania.

Książka jest...

Czy czułeś się kiedyś gorszy, mniej obdarowany? Czy rodziło to zniechęcenie i niemoc, a może żal do innych, siebie i Boga?

Emilia Litwinko napisała fenomenalną opowieść dla dzieci od wieku przedszkolnego. "Opowieści Gwiazdeczki" pokazują jak bardzo nasze postrzeganie siebie może być złudne…

Nie potrafię pojąć jak autorce udało się stworzyć tak mistrzowską kreację!

Na niebie pojawia się mała Gwiazdka, wśród innych gwiazd. Wszystko jest dobrze do momentu, gdy dowiaduje się, że słońce też jest gwiazdą, a ma zupełnie inne zadanie. Oświetla ludziom dzień… Pojawia się zazdrość.

Bohaterka rozmawia z Bogiem, Ten obiecuje jej coś specjalnego. Wyruszamy w niezwykłą biblijną podróż. Z tego na co patrzy Gwiazdka widzimy najpierw Adama i Ewę, potem inne postaci Starego Testamentu. Poznajemy je jej oczami – ich losy i troski.

Gwiazdka czeka aż Bóg spełni swoją obietnicę i…gaśnie. Towarzyszki na niebie zaczynają nazywać ją Gasnącą Gwiazdą – jej blask znika wraz z nadzieją, zaufaniem Bogu i wiarą w Jego obietnicę.

Pewnego dnia jednak coś się zmienia…

Wyruszamy w podróż za bohaterką. Poznajemy historię Nowego Testamentu – narodziny, życie i śmierć Jezusa. Pojawiają się kolejne zadania dla Gwiazdki, która co jakiś czas powraca do swojej beznadziei i gaśnie… Obietnica Boga jest jednak niezmienna…

Ostatecznie Gwiazdka zostaje zamieniona w kamień. Jaką rolę będzie spełniać? Szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego zakończenia…

To w jaki sposób Emilia Litwinko „przemyciła” biblijne historie jest dla mnie niebywałym kunsztem! Choć mój mąż miał opór by czytać synowi o rzezi niewiniątek, które widziała Gwiazda, sam Jaś wiedział już z innych publikacji dlaczego Święta Rodzina uciekała z Betlejem. Mnie nużyła trochę końcówka ostatniej historii. Syna wręcz przeciwnie!

"Opowieści Gwiazdeczki" czytamy bardzo często przed snem. Jaś nauczył się już co po czym następuje (tym samym pojął co dzieje się chronologicznie w Piśmie Świętym!) i w zależności od swojego nastroju wybiera fragment na wieczór.

Osobiście bardzo polecam tę publikację. Jest idealna dla przedszkolaka do czytania z opiekunami oraz dla starszych dzieci do samodzielnej lektury. Mnie samą ta niepozorna opowiastka wiele pokazała. Ile jest we mnie zaufania Bogu?

Nie potrafię pojąć jak autorce udało się stworzyć tak mistrzowską kreację!

Na...