Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować

Okładka książki Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Okładka książki Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować
Katarzyna KozłowskaMarianna Schoett Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Feluś i Gucio (tom 2) opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Feluś i Gucio (tom 2)
Nasza Księgarnia
2020-01-01
2020-01-01
40 min.

Lubię książki o Felusiu i Guciu, bo w przystępny sposób przekazują młodszemu przedszkolakowi dużo wiedzy o jego świecie, o emocjach, przedszkolu czy o stosownym zachowaniu - jak w tej książce. Fajny pomysł, by pokazać dziecku, jak może się zachowywać w towarzystwie innych, nie tylko rówieśników. Mam dziecko z problemami w adaptacji do grupy rówieśniczej i książka o przygodach Felusia pomaga mu oswoić się z sytuacjami społecznymi i podpowiada, jak może się zachować. Warto przeczytać.

Seria scenek opisująca to, jak należy się zachować nie tylko w przedszkolu. Prosto, ładnie ilustrowane i na temat. Polecam.

“Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” wykonana jest z twardego kartonu. Każda para stron poświęcona jest wybranemu zagadnieniu, poza krótkim wyjaśnieniem sytuacji zakończone są pytaniem, które zachęca do rozmowy i kontynuowaniu dyskusji o danym zachowaniu. Barwne i pogodne ilustracja autorstwa Marianny Schoett także zachęcają do rozmawiania o danej sytuacji i poznawaniu dobrych manier. Dwie pierwsze strony poświęcone są rodzicom, dowiemy się jak uczyć dzieci zasad dobrego wychowania oraz o tym czym tak naprawdę jest owe dobre wychowanie. Bo to nie tylko przywitanie się czy podziękowanie ale także uprzejmość, życzliwość i szacunek względem ludzi, tolerancja, empatia czy też trudna sztuka hamowania swoich emocji i odnajdywania się w różnych sytuacjach.

“Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” to książeczka, która wprowadza przedszkolaka w świat dobrych manier. Pomaga zrozumieć jak trzeba się zachowywać, uczy i pokazuje jak być miłym a także tłumaczy na konkretnych sytuacjach czego się od niego ( i innych) oczekuje. Jest to pozycja, którą warto posiadać w swojej biblioteczce i razem z maluchem uczyć się dobrego wychowania.

Rodzicu dziecka w wieku przedszkolnym, jeśli szukasz książki, która zajmie ci dziecko na dłuższą chwilę, to seria o Felusiu jest dokładnie dla ciebie. Mam obie części i obiema jestem zachwycona. Mamy wiele książek, ale ten tytuł ma w sobie takie zalety, które trafią do 3-latka, ale także do 6-latka.

Walor 1 - ilustracje, obłędnie wykonane przez Mariannę Schoett, są tak miłe dla oka, że sama jako dziecko najchętniej sięgałabym po ten tytuł. Schludnie, czysto, nowocześnie, ale bez dziwactw.

Walor 2 - w punkt ujęte małe problemy, autorka wykonała kawał dobrej roboty. Widać, że jest związana zawodowo z pedagogiką. Niby zawarła punkty z "kodeksu przedszkolaka", ale tak znakomicie ujęła to w słowa, że uczymy dziecko reakcji na sytuacje i poprawności zachowań w innych środowiskach, nie tylko w przedszkolu.

Warto, naprawdę. Jeden z najcenniejszych tytułów w naszej biblioteczce domowej.

Walor 1 - ilustracje, obłędnie wykonane przez Mariannę Schoett, są tak...

Kontynuacja przygód przedszkolaka Felusia. Z tej książki dziecko pozna zasady dobrego wychowania – jak zachować się w danym miejscu (domu, przedszkolu, autobusie) oraz używania tzw. magicznych słów. Łączy elementy edukacyjne z zabawą. Polecam!

Kolejna książka o Felusiu. W pierwszej części chłopiec rozpoczynał swoją przygodę z przedszkolem. Teraz, mając już ten krok za sobą, poznaje zasady dobrego wychowania. Wspólnie z rówieśnikami uczy się zasad obowiązujących w przedszkolu, jak i poza nim.

Książka, która uczy, jak dzieci powinny zachować się w różnych sytuacjach, świetna pozycja, która bawi i przyciąga świetnymi ilustracjami, dzieci na pewno będą zachwycone z takiego prezentu. Szczerze polecam.

Świetna , mój synek uwielbia Felusia i Gucia , bardzo polecam !

Świetna , mój synek uwielbia Felusia i Gucia , bardzo polecam !

Nie ma lepszej książki uczącej dziecko zasad savoir-vivre. Do tego pięknie zilustrowana z ciekawymi bohaterami.

książka kartonowa, o savoir vivre, bardzo przystępne sytacje z przedszkola i domu. Powinna się znaleźć w biblioteczce każego malucha

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dziecięce
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować