Jego babeczka

Okładka książki Jego babeczka Penelope Bloom
Okładka książki Jego babeczka
Penelope Bloom Wydawnictwo: Albatros Cykl: Objects of Attraction (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Objects of Attraction (tom 3)
His Treat
Albatros
2019-10-30
2019-10-30
Nora Czarnecka
szef ciacho babeczka marzenia artystka wspomnienia seks pożądanie uczucia

Słodkie priorytety

Ja kobieta zakochana w kryminałach i horrorach. Gdzie to dla mnie. Zapewne mdłe i seks na każdej stronie. A te tytuły? Jego banan, jej wisieńka? No bez jaj. To musi być bardziej płytkie od 365 dni. I co? I szok? Jego babeczka to wcale nie to co ja myślałam. Wychodzi na to że jestem bardziej zboczona niż ta książka 😂🤣 Pozycja co prawdę nie była wybitna ale była naprawdę dobra. W całej książce była tylko jedna scena seksu i to dopiero około 12 rozdziału. Czytało się z ciekawością i spokojem. Po zakończeniu mogę nawet powiedzieć, że była taka milusia 😂 Naprawdę dla mnie pozytywne zaskoczenie chociaż akcja toczy się bardzo powoli to zakończenie ukoi czytelnika. I wiecie co jeszcze wam powiem? Przeczytam pozostałe 🤣 Dzięki Wiola, że otworzyłaś mi oczy na tą serię 😂

🌑 Gdybym miała opisać tą książkę jednym słowem, byłoby to; plażówka. Dla mnie, to taki romans, który się czyta i od razu zapomina, ponieważ nie zaskakuje niczym wyjątkowym.

🌑 Historia jest bardzo krótka (251 stron),więc fabuła nie ma prawa być rozbudowana. Wszystko dzieje się dość szybko, jak dla mnie było za dużo opisów i za mało dialogów. Wydaje mi się że jeśli autorka rozbudowała by trochę fabułę (tak do 400 stron) i pociągnęła wątki takie jak: przyjaciółka Emily, jej rodzina, relacja głównych bohaterów kiedy byli w szkole, to książka miałaby duży potencjał.

🌑 Zamysł fabularny bardzo przewidywalny (SPOJLER):
Ona jest artystką --> on ją zatrudnia --> podobają się sobie --> relacja nie ma racji bytu ponieważ ona za parę miesięcy wyjeżdża --> wyjeżdża jednak szybciej, dosłownie z dnia na dzień --> on chce ją odzyskać --> HAPPY END

🌑 Jest to napewno jedna z książek o której bardzo szybko zapomnę, a rereadu nie zrobię. Widziałam, że z tej serii dostępne są jeszcze części ,,jego banan,, i ,,jej wisienki,, ale nie zamierzam nawet próbować, bo zdaje sobie sprawę, że będzie to podobne
jeśli jakimś cudem wpadnie w wasze ręce tak jak mi, to czytajcie, spoko lektura na jeden wieczór. Sami z siebie raczej nie kupujcie, jest wiele lepszych książek.🧡💎

"Jego babeczka" to już trzecia książka z tej serii, którą przeczytałam i troszkę się zawiodłam. Czytało mi się ją trochę mdło. Przedstawiona historia, choć wciąż posiada komediowy oddźwięk, nie była tak ciekawa jak poprzednie dwie części.

Tym razem głównymi bohaterami są Emily i Rayn, który pojawia się również w "Jej wisienki" jako przyjaciel głównej bohaterki.
Ona jest artystką i zostaje zatrudniona w celu przygotowania kilka Halloweenowych ozdób na przyjęcie. Początkowo oboje nie chcą wchodzić w relacje inne niż zawodowe, ponieważ Emily za 3 miesiące będzie już w Paryżu, a Rayn został w przeszłości zraniony zbyt wiele razy. Jednak nie oszczędzają na flircie, co powoli doprowadza do stworzenia głębszej relacji.

Książka przyjemna, dobry odmóżdżacz, ale to tyle. Nie dzieje się tam zbyt wiele.

Ona jest...

Przyjemna i niewyróżniająca się z serii, ale w jej przypadku miałam mocne wrażenie, że jest kompletnie odrealniona i nie wierzyłam w praktycznie żadne wydarzenie. Zaimprowizowany napad na randce? Ta, jasne. Ziomek przemyca w kieszeniach babeczki przed wejściem na lotnisku? Ta jasne, byliście choć raz na lotnisku? Wiecie, jaka tam jest kontrola? :O. Mogłoby być zabawnie, gdyby udało mi się wyrzucić z głowy, jak mało jest to prawdopodobne, a tak to niestety zepsuło mi zabawę.

Jest to druga książka Penelope Bloom, którą przeczytałam. I muszę przyznać, że w porównaniu z pierwszym spotkaniem jest postęp. Lepsza fabuła, lepiej stworzeni bohaterowie (oprócz Steve'a, a William cofnął się w rozwoju w porównaniu z "Jego bananem"),lepszy pomysł na historię. Niestety, stwierdzenie autora, że książki z serii "Owoce pożądania" są "sexy, dowcipne i inteligentne" całkowicie mija się z prawdą. Treść nie jest ani sexy, może ciut dowcipna (miejscami wręcz dziecinna),inteligencji, niestety, nie stwierdziłam. Podsumowując, patrząc z przymrużeniem oka i porównując z pierwszym spotkaniem - jest całkiem dobrze :)

Ogromnie Polecam, dawno sie tak nie usmialam😍😁 Ksiazka lekka, czyta sie szybko i z przyjemnością❤
Cala seria jest meega💕

Cala seria jest meega💕

Książka przeciętna, mało akcji. Dobrze się czyta, ale nie wyróżniła się niczym ciekawym. Typowy romans, bardzo przewidywalny.

Sięgając po Jego babeczkę po bardzo intensywnym wypadzie do Krakowa, miałam nadzieję na miłą i przyjemną lekturę, przy której będę mogła się odprężyć i zrelaksować. Pamiętam, że kiedy wyszedł tom 1 tej serii – Jego banan, opis na okładce mówiący o zakazie dotykania banana szefa brzmiał bardzo intrygująco. Jednak nie na tyle bym ją od ręki nabyła (teraz leci do mnie po Wielkiej Wymianie Książkowej, więc łatwo będzie nadrobić zaległości).
Wracając do Babeczki – naszą bohaterką jest Emily, która właśnie się dowiedziała, że już niedługo rozpoczyna studia w swojej wymarzonej akademii sztuki w Paryżu. Tymczasem musi jakoś do tego czasu przetrwać i dobrze by było, aby jej stan singielki pozostał bez zmian. Bo i jak wyjeżdżać na drugi koniec świata gdy się właśnie kogoś poznało? Na drodze do wymarzonej kariery (serio? z tego co wiem, samo ukończenie studiów jeszcze z nikogo nie zrobiło wielkiego artysty) staje wielki przystojniak, który okazuje się być jej szkolną miłością, która zniszczyła jej dzieło sztuki własną babeczką… A teraz oferuje jej pracę nad Halloweenowym projektem dla sieci cukierni – czy wspólna praca pomoże im czy przeszkodzi w gorącym romansie?
Jeżeli oczekujecie ambitnej lektury z drugim dnem, głębszą historią – typu: przecież samo trafienie na studia jeszcze nie jest równoznaczne z ich ukończeniem, a co dopiero z byciem super artystą, to możecie spokojnie ominąć ten tytuł. Te drobne nielogiczności jednak w zupełności nie przeszkadzają, jeśli przestaniemy się skupiać na tle, a zaczniemy na Emily i jej relacji z przystojniakiem Ryanem, która delikatnie mówiąc, dzięki zaangażowaniu osób trzecich w lepszy lub gorszy sposób, jest całkiem zabawna. Nieporadność i niezgrabność głównej bohaterki trochę mi przypominała Bridget Jones, która może do ambitnych lektur nie należy, ale któż odmówi jej uroku? Pikanterii całej historii dodaje nieprzebierająca w słowach Babcia, co tylko dodaje uroku całej historii. Jeśli więc lubicie takie przyjemne, typowo babskie czytadła, do przeczytania przy kubku gorącej wieczornej herbatki to zdecydowanie spodoba Wam się ten tytuł – ja polecam!

Tani romans, wszystko było do przewidzenia. Nie polecam.

Tani romans, wszystko było do przewidzenia. Nie polecam.

Przyjemna lektura, chociaż biorąc pod uwagę, że jest to trzeci tom serii, uważam, że opowiedziana historia jest nieco wtórna. Nie oceniam czasu poświęconego na jej przeczytanie za zmarnowany, ale nie jestem też powalona fabułą. Zakończenie mocno przewidywalne, co po przeczytaniu poprzednich tomów trochę nudzi. Polecam mimo wszystko jako dobry zabijacz nudy w jakiś leniwy wieczór, bo wszystkie tomy czyta się tak samo szybko i sprawnie.

• Romans

Penelope Bloom Jego babeczka Zobacz więcej