rozwiń zwiń

Nowe życie

Okładka książki Nowe życie
Sandi Lynn Wydawnictwo: Amber Cykl: Redemption Series (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Redemption Series (tom 3)
Jamieson Finn
Amber
2019-10-22
2019-10-22
Data 1. wydania:
2018-12-14
trudna miłość praca uczucia namiętność

Szybko, zwięźle i na temat. Nie było żadnych zaskoczeń, ale też autorka nie przynudzała, nie rozwodziła się niepotrzebnie. Skupiła się tylko na wątku głównych bohaterów.
Takie czytanie na szybko, w sam raz do pociągu. Od deski do deski w kilka godzin.

Bardzo dobra ksiazka

Bardzo dobra ksiazka

Fajna, nie czytałam jeszcze książki o lekarzach, a tutaj było dość konkretnie i szczegółowo. Dobrze się czytało.

NARRACJA: oczami dwojga bohaterów
RAMY WIEKU BOHATERÓW: 25-35
OPINIA: całkiem przyjemna :) jak w poprzedniej częsci duży plus za epilog :)

NARRACJA: oczami dwojga bohaterów
RAMY WIEKU BOHATERÓW: 25-35
OPINIA: całkiem przyjemna :) jak w poprzedniej częsci duży plus za epilog :)

Polecam

Polecam

Napiszę tylko tyle, że przepiękne zakończenie :)

Napiszę tylko tyle, że przepiękne zakończenie :)

NOWE ŻYCIE - SANDI LYNN
Moja ocena: 6/10
Data wydania: 22.10.2019
Wydawnictwo: Amber

Kiedyś książki Sandi pochłaniałam na bieżąco i naprawdę je uwielbiałam, później zrobiłam sobie od nich przerwę, ale widząc te pozycje ponownie postanowiłam sięgnąć po twórczość tej autorki. Grace to młoda, zdolna i naprawdę ambitna pani doktor, która po pewnych przejściach postanawia zacząć nowe życie, dlatego wyjeżdża do innego miasta. Ostatnią noc „starego życia” spędza z pewnym mężczyzną. Nie wie tylko, że będzie on też kimś z jej nowego życia. Muszę przyznać, że pojawił się tutaj naprawdę świetny wątek medyczny, uważam, że został on dopracowany i dobrze rozwinięty. Chociaż jeśli mam się do czegoś przyczepić, to owszem zrobię to. Uważam, że niektóre sytuacje zostały naprawdę mocno naciągane, bo kto normalny zostaje świadkiem wypadków/strzelanin niemal codziennie? Rozumiem, że główna bohaterka jest lekarzem, ale mogła być świadkiem czegoś takiego w szpitalu, a nie na ulicy, chociaż rozumiem, że zadziałała tu fikcja literacka. Uważam również, że autorka mogła pewien wątek rozwinąć nieco bardziej i poprowadzić go inaczej, bo o ile był on naprawdę fajnie rozwinięty, to zakończony mocno średnio. Mam wrażenie, że Sandi nie miała na niego pomysłu i finalnie go urwała. Oczywiście pojawia się sporo scen łóżkowych, ale w sumie nie przeszkadzały mi one jakoś bardzo. „Nowe życie” to bardzo przyjemna pozycja, powiedziałabym, że lekkie czytadło, takie do przeczytania w nudny wieczór. Niestety schematyczna i przewidywalna, ale jeśli szukacie czegoś na raz, do zapomnienia, to myślę, że pozycja od Lynn się do tego nada.
~Zaczytana Anielka~

NOWE ŻYCIE - SANDI LYNN
Moja ocena: 6/10
Data wydania: 22.10.2019
Wydawnictwo: Amber

Ogólnie historia całkiem przyjemna pod warunkiem że nie zwraca się uwagi na to że główna bohaterka jest ciągłym świadkiem strzelanin i wypadków co raczej w codziennym życiu się nie zdarza... No ale można przymknąć na to oko. Trochę nie jasna dla mnie nagła przemiana głównego bohatera i nie do końca wytłumaczona jego niechęć do małżeństwa, myślałam że to będzie miało jakieś głębsze podłoże a ogólnie rzecz ujmując zostało zbagatelizowane. Ale polecam przeczytać i przekonać się samemu !

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nigdy przedtem nie udało mi się trafić na książkę o lekarzach. Po opiniach miałam trochę mieszane uczucia co do niej, ale niepotrzebnie. Czyta się ją w kilka chwil i wciąga już od pierwszej strony.
Bohaterowie spotykają się przy drinku który prowadzi do niezobowiązującego seksu, po wszystkim wiedzą, że już się nigdy więcej nie spotkają. Następnego dnia okazuje się, że oboje będą pracować w jednym szpitalu i tutaj zaczyna się dopiero jazda. Dwoje wybitnych lekarzy, każdy z nich z tajemnicami i ranami próbujący ratować ludzkie życie. Nie spodziewałam się, że ta historia tak właśnie się potoczy, ale jest jedyna w swoim rodzaju :)

I ja mam co do tej pozycji mieszane uczucia... Przede wszystkim chyba pierwszy raz spotkałam się, żeby książka była napisana w tak dziwny sposób - wątki przeskakują między sobą bardzo szybko, akapit po akapicie, bez żadnej widocznej przerwy. I jest to mocno dezorientujące. Niemniej jednak tekst czyta się bardzo szybko, a końcówka wciągnęła mnie już na amen. Do tego stopnia, że zamierzałam ocenić ten romans na dychę.

Co mnie od tego odwiodło?
No mimo wszystko sposób napisania książki, te ciągłe przeskoki, które nie do końca mi pasowały. Całość, łącznie z dialogami, była bardzo fajnie napisana, zabrakło mi chyba jednak w tym wszystkim spokoju. Akcja nieprzerwanie rwała do przodu. Podobały mi się wątki szpitalne, lecz mogłyby być jeszcze bardziej rozbudowane, autorka mogła poświęcić im więcej uwagi. No i faktycznie, główni bohaterowie co chwilę biegają na dach na kawę... Oni, i nikt więcej ;-P

Po drugie - ja nie wiem, jaka mentalność panuje w Ameryce, ale czy tamtejsi lekarze faktycznie śpią każdy z każdym? Przystojny lekarz = "ruchanie" każdej nowej rezydentki, lekarki etc. I jeszcze to, jak każdy ostrzegał Grace przed Jamiem! Bo on jest kobieciarzem, rucha wszystko co popadnie i żeby ona uważała! A czy ona ma pięć lat, że każdy jej zabrania się z nim zadawać? Jamiego też każdy ostrzegał - zostaw ją, nie krzywdź jej... Ta ogólna troska i włażenie sobie wzajemnie do tyłków było mega nierealistyczne xD

W każdym razie jakoś wyjątkowo brakowało mi tu rozbudowania niektórych wątków. A, no i jeszcze ta akcja z przywróceniem 16-latkowi władzy w nogach!

"Nie, nie, to nie zadziała..."
"Ale zastanów się, kto jak nie ty..."
"Grace, nie..."
"Jamie..."
"Ok. Pomyślę nad tym."

myśli....

"Dobra, uda się to wszczepić. Ale musisz mi asystować. I musimy mu to wszczepić jednocześnie. Inaczej się nie uda."

Po czym cała operacja zamknęła się w trzech zdaniach.
Kurna, jaki dramatyzm xD

Reasumując - książka jest całkiem spoko, zwłaszcza jeśli nie będziecie zagłębiać się za bardzo w pewne niedociągnięcia. Po prostu płyńcie z nurtem, jak to się mówi :D Innych książek autorki czytać nie będę, przynajmniej na razie. Trochę szkoda, bo coś w podobnym stylu, z nieco bardziej rozbudowanymi scenami dotyczącymi leczenia ludzi, chętnie bym przeczytała. A tak, to cóż... Pora na coś innego ;)

Sandi Lynn Jamieson Finn Zobacz więcej