Świąteczne drzewko życzeń

2019-11-13
Ewa Świerczyńska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

"Świąteczne drzewko życzeń" miałam przyjemność czytać dwa lata temu i pamiętam, że świetnie się przy tym bawiłam, dlatego też postanowiłam przeczytać ją po raz kolejny i nie zawiodłam się! Wiele rzeczy już nie pamiętałam, ale dzięki temu odkrywałam tą książkę na nowo, a co do samej historii to poruszyła mnie tam samo jak za pierwszym razem. Temat stalkera/dręczyciela, czy nie jest dla nas czymś co dotyka naszych znajomych lub sławne osoby, a w tej książce dopuszcza się takich rzeczy, że włos na samą myśl się jeży. Magiczne miasteczko jest niby mocno naciągane, ale kurczę to świąteczna książka i wydaje mi się, że każdy z nas szuka odrobiny magii w tego typu książkach, więc ani trochę mi to nie przeszkadzało. Główni bohaterowie wykreowani w bardzo dobry sposób i nie irytują człowieka ani przez chwilę. Książkę czyta się szybko miło i przyjemnie. Kończąc ją miałam jedną myśl: szkoda, że to już koniec bo to był naprawdę dobrze spędzony czas.

Przyjemna, pozytywna, amerykańska bajka na święta o sile wcale nie rodzinnych więzi.

Kolejna książka świąteczna 🎄!
Dziś mam dla was kolejną książkę "Świąteczne drzewko życzeń", kupiłam ją w ciemno po opisie i nie żałuję.
Jest to historia o lekarce Jennie Stockton która adoptowała chłopca Reillego.
Reilly dzwoni na numer Świętego Mikołaja który dostał od aniołka a Świętego Mikołaja udaje Devin Murphy.
Jenna ma stalkera który niszczy im Święta Bożego Narodzenia zmieniają miejsce pobytu.
W wakacje spędzają wakacje w Eternity Springs i postanawiają zostać tam na stałe.
Między mamą chłopca a Świętym Mikołajem rodzi się uczucie..

Czy uda się złapać stalkera Stocktonów?
Czy kolejne Święta Bożego Narodzenia okażą się porażką?
Czy Jenna Stockton i Devin będą ze sobą?

Polecam zajrzeć do książki 🎄🎄

Kolejna książka świąteczna 🎄!
Jest to historia o lekarce Jennie Stockton która adoptowała chłopca Reillego.
Jenna ma stalkera który niszczy im Święta Bożego...

Na półkach: , , , , , , ,

SWAT Team? Serio?

Reilly niczego tak nie pragnie, jak taty. Jego przybrana mama, choć bardzo go kocha i przychyliłaby mu nieba, gdyby tylko mogła, jest zapracowana i przemęczona. Gdyby więc Reilly miał też tatę, mamie byłoby lżej, prawda? Chłopiec postanawia więc zadzwonić do Mikołaja i osobiście go o to poprosić - w końcu zbliżają się Mikołajki! Niestety, telefon, który udało mu się zdobyć, odbiera mężczyzna, który Mikołajem nie jest, ale nie wyprowadza chłopca z błędu, nie chcąc sprawiać mu przykrości. Niespodziewanie jednak dla samego siebie, bardzo angażuje się w nowo nawiązaną relację. Szczególnie niepokoi go fakt, że mamę chłopca ktoś zdaje się prześladować...

Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony chciałam przecież lekkiej i przyjemnej lektury świątecznej, prawda? Niezaprzeczalnie to właśnie dostałam! Ale z drugiej strony... mało to było realne. Chociaż to może ja żyję w nieświadomości, że aż tak można komuś zatruć życie? SWAT Team wpadający do domu samotnej matki z dzieckiem na skutek anonimowego zgłoszenia? I to jeszcze nie jeden raz, ale dwa? Takie rzeczy naprawdę się dzieją w Ameryce? Jakoś trudno w to uwierzyć... I do tego jeszcze ten numer telefonu... Bardzo dużo tu przypadków, które wytrącały mnie z rytmu przy czytaniu - po prostu musiałam się zatrzymać i zadać sobie pytanie "Ale... jak?".

Ogólnie historia bardzo przyjemna i urocza - chłopczyk dzwoniący do Mikołaja z prośbą o tatusia, bo mamie jest zbyt ciężko samej? Już sam pomysł rozgrzewa serduszko. Na pewno należy traktować tę historię z przymrużeniem oka - realizmu tu mało, ale przecież właśnie o to chodzi w romansach świątecznych, prawda?

SWAT Team? Serio?

Niestety nie porwała mnie ta książka. Ciężko nawet nie opisać co konkretnie mi nie przypadło do gustu, ale chyba całokształt - fabuła, styl pisania. Nie każda książka musi być zjawiskowa, a to że ta jest dla mnie średnie wcale nie oznacza, że taka jest. Pamiętajcie, że są gusta i guściki, a ile ludzi tyle opinii.

Polecam

Polecam

Lekka, przyjemna obyczajówka, która pozwoli się nam oderwać na kilka godzin od rzeczywistości.
Nie podobało mi się rozwiązanie wątku sensacyjnego - za łatwe to było, jakby autorka nie miała pomysłu jak to lepiej rozwiązać.
Relliy słodki dzieciak, który miał jedno marzenie i w tej sprawie zadzwonił na Biegun Północny do Świętego Mikołaja - chciał dostać tatusia. Tak można w skrócie streścić tą książkę.

Przepiękna opowieść o szczęściu miłości i spełnieniu życzeń.
Można tą książkę czytać przed świętami jak i po świętach w inne dni.
Urzekła mnie ta historia. Śmiałam się przezywałam pod czas czytania.
Polecam wam tą książkę.

Przepiękna opowieść o szczęściu miłości i spełnieniu życzeń.
Można tą książkę czytać przed świętami jak i po świętach w inne dni.
Urzekła mnie ta historia. Śmiałam się przezywałam pod czas czytania.
Polecam wam tą książkę.

Do połowy książka mi się podobała: były i elementy świąteczne, i nietypowy niby-romans, i powieść obyczajowa i elementy thrillera (wątek stalkera). Niestety, od połowy poszło w dość sztampowy romans (w którym więcej było zresztą wakacyjnych klimatów niż świąt). A szkoda, bo historia miała potencjał. Na plus przewijający się niekiedy w dialogach dość specyficzny humor (np. jedna z bohaterek mówi żartobliwie do swojego męża coś w stylu "wkrótce pochowasz mnie w płytkim grobie", a on na to odpowiada, żeby się nie martwiła, bo on załatwi jej porządny i głęboki xD).

Kto lubi świąteczne klimaty, pozycja obowiązkowa. Miłość, magia świąt, marzenia, dobrzy ludzie wokoło to idealny zestaw:) Mi bardzo przypadała do gustu i na pewno sięgnę po inne książki autorki.