Świąteczne drzewko życzeń

2019-11-13
Edyta Świerczyńska

DNF 25%

DNF 25%

Niesamowita! Wciągnęłam się od samego początku. Wybór tej książki, to był strzał w dziesiątkę. Zastanawia mnie jednak zakończenie. Czy Reily zrobił to specjalnie czy może nie zrozumiał? Nie mniej jednak zakochałam się w tej historii. Myślałam jednak, że wątek rozmów zostanie pociągnięty nieco dłużej. A książka, jeśli nie w ciągu miesiąca, to rozgrywać się będzie przez dłuższy czas np do stycznia czy lutego. Ale tak chyba było ciekawiej. Plus wątek ze stalkerem był całkiem fajny. Ale nie ma co zawracać sobie tym wątkiem zbytnio głowy. Jenna, Reyli i Davin są tutaj najważniejsi.

Oprócz początku i końca jest to może mało świąteczna lektura, ale idealnie pokazująca cud Bożego Narodzenia.
Jenna wraz ze swoim synem nie ma łatwego życia, ciągle musi uciekać. Lecz pewnego dnia jej syn Reilly postanawia zadzwonić do Świętego Mikołaja, aby poprosić go o tatę. Jest to jego największe marzenie, więc Jenna nie jest bardzo zdziwiona, gdy okrywa jego telefony. W rolę Świętego Mikołaja wciela się Devin, który dużo opowiada chłopcu o Eternity Springs - małym miasteczku, w którym spędza święta. Mieszka tam cała jego rodzina i znajomi, ale on sam mieszka w innej części świata.
To właśnie w tym miejscu, za sprawą małej, rodzinnej społeczności i uroczej starszej pani, która prowadzi pensjonat, Jenna i Reilly poznają co naprawdę oznaczają święta Bożego Narodzenia, a może i nawet odmieni się ich życie i znajdą upragniony spokój i szczęście? Wszystko za sprawą świątecznego drzewka życzeń, które jest pewnego rodzaju tradycją Celste, która w miasteczku jest nazywana duchem cudów. Żeby dokonał się cud wystarczy tylko wiara. Trzeba wierzyć w siłę swojego życzenia. To właśnie mówi Devin chłopcu podczas ich rozmów telefonicznych. Kiedy Devin dowiaduje się od Jenny jaki jest powód ich życia w trasie postanawia, że ich życie musi się zmienić. Lecz pewnego dnia ich kontakt się urywa, a Devin przez najbliższe miesiące wspomina chłopca, a jeszcze częściej myśli o jego mamie, której chociaż nigdy nie widział, sprawiła, że zajmuje większość miejsca w jego głowie jak i sercu.
Oboje mają za sobą trudne doświadczenia życiowe, które pewnego dnia połączą ich w Eternity Springs. Wszystko jest dziełem przypadku, a może jednak to świąteczne drzewko życzeń sprawiło, że życzenie Jenny i jej syna właśnie się spełnia, a może po prostu zaczęli wierzyć, że wszystko może się udać?
Tak właśnie działa magia Bożego Narodzenia, nie powinnismy oczekiwać natychmiastowych efektów, bo cuda dzieją się powoli, w ciszy.

Piękna opowieść o miłości i walce o swoje szczęście. Święta w Eternity Springs, potrafią rozgrzać serca i obudzić wiarę w cuda.

Kolejna książka świąteczna 🎄!
Dziś mam dla was kolejną książkę "Świąteczne drzewko życzeń", kupiłam ją w ciemno po opisie i nie żałuję.
Jest to historia o lekarce Jennie Stockton która adoptowała chłopca Reillego.
Reilly dzwoni na numer Świętego Mikołaja który dostał od aniołka a Świętego Mikołaja udaje Devin Murphy.
Jenna ma stalkera który niszczy im Święta Bożego Narodzenia zmieniają miejsce pobytu.
W wakacje spędzają wakacje w Eternity Springs i postanawiają zostać tam na stałe.
Między mamą chłopca a Świętym Mikołajem rodzi się uczucie..

Czy uda się złapać stalkera Stocktonów?
Czy kolejne Święta Bożego Narodzenia okażą się porażką?
Czy Jenna Stockton i Devin będą ze sobą?

Polecam zajrzeć do książki 🎄🎄

Kolejna książka świąteczna 🎄!
Jest to historia o lekarce Jennie Stockton która adoptowała chłopca Reillego.
Jenna ma stalkera który niszczy im Święta Bożego...

Na półkach: , , , , , , ,

SWAT Team? Serio?

Reilly niczego tak nie pragnie, jak taty. Jego przybrana mama, choć bardzo go kocha i przychyliłaby mu nieba, gdyby tylko mogła, jest zapracowana i przemęczona. Gdyby więc Reilly miał też tatę, mamie byłoby lżej, prawda? Chłopiec postanawia więc zadzwonić do Mikołaja i osobiście go o to poprosić - w końcu zbliżają się Mikołajki! Niestety, telefon, który udało mu się zdobyć, odbiera mężczyzna, który Mikołajem nie jest, ale nie wyprowadza chłopca z błędu, nie chcąc sprawiać mu przykrości. Niespodziewanie jednak dla samego siebie, bardzo angażuje się w nowo nawiązaną relację. Szczególnie niepokoi go fakt, że mamę chłopca ktoś zdaje się prześladować...

Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony chciałam przecież lekkiej i przyjemnej lektury świątecznej, prawda? Niezaprzeczalnie to właśnie dostałam! Ale z drugiej strony... mało to było realne. Chociaż to może ja żyję w nieświadomości, że aż tak można komuś zatruć życie? SWAT Team wpadający do domu samotnej matki z dzieckiem na skutek anonimowego zgłoszenia? I to jeszcze nie jeden raz, ale dwa? Takie rzeczy naprawdę się dzieją w Ameryce? Jakoś trudno w to uwierzyć... I do tego jeszcze ten numer telefonu... Bardzo dużo tu przypadków, które wytrącały mnie z rytmu przy czytaniu - po prostu musiałam się zatrzymać i zadać sobie pytanie "Ale... jak?".

Ogólnie historia bardzo przyjemna i urocza - chłopczyk dzwoniący do Mikołaja z prośbą o tatusia, bo mamie jest zbyt ciężko samej? Już sam pomysł rozgrzewa serduszko. Na pewno należy traktować tę historię z przymrużeniem oka - realizmu tu mało, ale przecież właśnie o to chodzi w romansach świątecznych, prawda?

SWAT Team? Serio?

Polecam

Polecam

Lekka, przyjemna obyczajówka, która pozwoli się nam oderwać na kilka godzin od rzeczywistości.
Nie podobało mi się rozwiązanie wątku sensacyjnego - za łatwe to było, jakby autorka nie miała pomysłu jak to lepiej rozwiązać.
Relliy słodki dzieciak, który miał jedno marzenie i w tej sprawie zadzwonił na Biegun Północny do Świętego Mikołaja - chciał dostać tatusia. Tak można w skrócie streścić tą książkę.

Niestety nie porwała mnie ta książka. Ciężko nawet nie opisać co konkretnie mi nie przypadło do gustu, ale chyba całokształt - fabuła, styl pisania. Nie każda książka musi być zjawiskowa, a to że ta jest dla mnie średnie wcale nie oznacza, że taka jest. Pamiętajcie, że są gusta i guściki, a ile ludzi tyle opinii.

"Świąteczne drzewko życzeń" miałam przyjemność czytać dwa lata temu i pamiętam, że świetnie się przy tym bawiłam, dlatego też postanowiłam przeczytać ją po raz kolejny i nie zawiodłam się! Wiele rzeczy już nie pamiętałam, ale dzięki temu odkrywałam tą książkę na nowo, a co do samej historii to poruszyła mnie tam samo jak za pierwszym razem. Temat stalkera/dręczyciela, czy nie jest dla nas czymś co dotyka naszych znajomych lub sławne osoby, a w tej książce dopuszcza się takich rzeczy, że włos na samą myśl się jeży. Magiczne miasteczko jest niby mocno naciągane, ale kurczę to świąteczna książka i wydaje mi się, że każdy z nas szuka odrobiny magii w tego typu książkach, więc ani trochę mi to nie przeszkadzało. Główni bohaterowie wykreowani w bardzo dobry sposób i nie irytują człowieka ani przez chwilę. Książkę czyta się szybko miło i przyjemnie. Kończąc ją miałam jedną myśl: szkoda, że to już koniec bo to był naprawdę dobrze spędzony czas.

2079

Przyjemna, pozytywna, amerykańska bajka na święta o sile wcale nie rodzinnych więzi.

• Świąteczne