Inne niebo

Okładka książki Inne niebo
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Magia ukryta w kamieniu (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Magia ukryta w kamieniu (tom 3)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2019-04-01
2019-04-01

Okładka książki Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, Wioletta Piasecka, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Melisa Łada, Dorota Śliwa
Ocena 8,1
Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska...
Okładka książki Miłość w prezencie Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Magdalena Jarząbek, Joanna Jax, Ewelina Nawara, Roma Nowicz, Kennedy Walker, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska
Ocena 7,7
Miłość w preze... Małgorzata Falkowsk...

Wow ‼️ To była podróż ‼️

Główną bohaterką jest Julia. Zdaje mi się, iż imię nie do końca jest przypadkowe, niesie bowiem w sobie pewnien romantyzm, który będzie kontrastował z przygodami jakie napotka na swej drodze bohaterka. A będzie tego całe mrowia.
Julia za sprawą magii przenosi się ze współczesności do krainy zwanej Burią. Kiedy tam trafia ma wrażenie, że to czasy średniowiecza. Zarówno ona dla Burian,jak i oni dla niej, są czymś niezwykłym i niezrozumiałym.Tu pojawia się właśnie ten kontrast. Poukładana,zorganizowana,mocno nowoczesna osoba w naszym świecie, będzie musiała przyjąć i zrozumieć zasady rządzące innym światem, dalekie od tych współczesnych. To rodzi oczywiście nieporozumienia i strach. Jednak pojawienie się Julii w Burii jest misją i nie jest przypadkowe. Jak się domyślacie, lekko nie będzie.

Dziewczyna będzie musiała zmierzyć się z przeróżnymi przeciwnościami, podejmować bardzo trudne decyzje, czasami wybierając po prostu mniejsze zło, będzie musiała decydować czy słuchać serca czy rozumu, doświadczy najgorszych rzeczy. Ale najbardziej będzie musiała zmienić siebie, dojrzeć i na nowo ustawić priorytety. Romantyzm jaki niesie jej imię zderzy się z okrucieństwem, żądzą zemsty, intrygami, tułaczką, wojną.

Seria "Magia ukryta w kamieniu" to również opowieść oczywiście o miłości. Miłości jakiej próżno szukać w dzisiejszych czasach. Miłości silnej, trwałej, bolesnej,ale takiej, której nie przerwie nawet śmierć. To również opowieść o honorze, oddaniu,nie tylko ojczyźnie ale także osobom, których się kocha i przyrzeka chronić po kres swych dni.
Na uwagę zasługuje również język jakim posługują się mieszkańcy tej odległej krainy. Jakże odmienny od współczesnego. Czyta się to jednak bardzo, bardzo przyjemnie. Podoba mi się również to, iż autorka wplata w dialogi nam znane słownictwo. Wszak Julia to dziewczę nam bliskie 😉

Do tego szczypta magii, mroczny las, kryjący tajemnice i niebo zasłane przez wieki chmurami.

To książka zarówno dla dojrzalszego czytelnika,jak również wspaniała opowieść dla młodzieży, gdyż porusza tematy ksenofobii, alienacji, strachu przez innym i nieznanym,ocenianiem bez poznania przyczyny,zbyt łatwej ufności,nie radzenia sobie z przeżyciami ale również o niebywałej sile kobiet ‼️
To kobiety, choć uważane za słabsze, są największą siłą tej historii.

Katarzyna Grabowska czuje się w fantasy jak ryba w wodzie. Podziwiam wyobraźnię, w życiu bym nie wpadła na takie rzeczy.

Nie lza mi już przedłużać ‼️ Zacna to seria,oj zacna‼️ Radze Wam drodzy Ksiażkoholicy, byście sięgnęli po tą serię,a nie zawiedziecie się 🤗

Wow ‼️ To była podróż ‼️
Wszystko to za sprawą serii fantasy zatytułowanej "Magia ukryta w kamieniu". Na serię składają się trzy opasłe tomiska (takie lubię najbardziej). Tom 1 to również nazwa serii, tom 2 ma tytuł "Las potępionych", trzeci "Inne niebo". Autorka Katarzyna Grabowska - strona autorska przeniosła mnie w czasie i przestrzeni do krain zwanych Burią i Cedowią....

Trzecia , ostatnia część świetnej trylogii, od której nie można się oderwać . I zakończenie, o którym się zawsze marzy. W tym przypadku nawet dwa, szczęśliwe zakończenia. Polecam gorąco

Jak ja się niesamowicie cieszę, że ten cykl już jest za mną! Naprawdę staram się obiektywnie stwierdzić, że może się podobać, że historia może wciągać, że napisane to jest w sposób bardziej niż poprawny. Ale romanse to nie moja bajka, zwłaszcza takie zagmatwane. Ostatnie strony dosłownie kartkowałam, żeby ominąć wszelkie rozterki "sercowe", wspominki i przemyślenia bohaterki i dobrnąć do zakończenia. Obiektywnie- dobry cykl romansowy dla starszej młodzieży, subiektywnie- nigdy więcej.

Cóż kończy się moja przygoda z Julią i Ewanem. Trochę mi smutno ale zakończenie daje dużo możliwości dopisania kolejnych części. Historia ciekawa z wartką, zmieniającą się akcją. Czytając zaangażowałam się emocjonalnie. Polecam

Zdecydowanie najlepsza część trylogii

Zdecydowanie najlepsza część trylogii

Ostatni tom młodzieżowej fantasy, najlepszy z trylogii.
Julia w końcu dorasta, staje się odpowiedzialna i myśląca (naprawdę myśląca).
Odnajdujemy odpowiedzi na wszystkie pytania. Akcja dynamiczna i wciągająca. Ten tom przeczytałam z prawdziwą przyjemnością.

Ostatni tom młodzieżowej fantasy, najlepszy z trylogii.
Julia w końcu dorasta, staje się odpowiedzialna i myśląca (naprawdę myśląca).

Cudowna opowieść pozwalająca oderwać się od codzienności

Cudowna opowieść pozwalająca oderwać się od codzienności

Trzecia część trylogii "Magia ukryta w kamieniu" moim zdaniem ma najlepszą ale i też najbardziej przeciągniętą fabułę. Nie znajdziemy w tej części nic czego nie moglibyśmy się spodziewać - dobro zawsze triumfuje, miłość zwycięży, źli zostaną ukarani. Ale mino wszystko człowiek pochłania tą książkę jak i pozostałe części jednym tchem.
Powiem tak- bardzo dobra miłosna fantastyka

Powiem tak- bardzo dobra miłosna...

Ta część tak samo jak poprzednie jest na wysokiej półce. Zapraszam: https://ksiazkowepodrozeagi.blogspot.com/2019/06/inne-niebo.html?m=0

Nieszablonowa, pełna tajemnic i magii, nic nie jest oczywiste. Kartka po kartce przeniosłam się w inną rzeczywistość, dzielni rycerze, miłość i mnóstwo przygód. Wszystkie trzy tomy są świetne serdecznie polecam.

Katarzyna Grabowska Inne niebo Zobacz więcej
Katarzyna Grabowska Inne niebo Zobacz więcej