Przebudzenie. Córka Wiatru

Cherie Dale Wydawnictwo: E-bookowo fantastyka, fantasy, science fiction
E-bookowo
fantasy młodzieżówka legendy miłość przyjaźń rodzina magia zaklęcia żywioły czarodzieje wampiry sny szkoła tajemnice przeznaczenie
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-08-23

Pierwszy moim skojarzeniem czytając tą książkę było: jest jak Harry Potter… Ale szybko zmieniłam zdanie. Tak książka jest zupełnie inna, owszem, mamy tu do czynienia ze szkołą dla czarodziejów, ale na tym podobieństwa się kończą, i nie mam na myśli nic złego. Uwielbiam Harrego Pottera, bo z nim dorastałam, ale „Córka wiatru” ma w sobie również coś intrygującego.

Autorka...

W tej książce można znaleźć... wszystko. Od miłości, przez normalne życie, aż po magię. Niczego nie brakuje.
Sama książka na samym początku wydaje się oklepana - ,,kolejna opowieść o szkole magii?” - jednak juz po pierwszych paru rozdziałach pierwszego tomu widać, że to wcale nie jest to samo. A w drugim tomie to wrażenie się jedynie pogłębia.
Historia opowiada o...

Być czarownicą i posiadać magię. Fajnie byłoby, co nie? Czarować, przesuwać, poruszać, przemieniać,... Ale nie rozpędzajmy się z wyobraźnią, o nie. Wcale, że nie wolno byłoby nam robić wszystkiego. W naszym świecie jak i świecie Nersai i Caerai panują pewne zasady, których trzeba przestrzegać. I absolutnie nie można ich ignorować, a tym bardziej łamać.

America Leonorra...

Macie czasem tak ze
zrobicie cos i macie
nadzieje ze nikt nigdy
sie o tym nie dowie?
Tak czula wlasnie nasza
glowna bohaterka America.
Jest ona pol czarownicą ale cale swoje zycie spedza w swiecie ludzkim.
Dziewczyna mimo ciezkiego postanowienia o nie
uzywaniu magi swoja nature ma. Pewnego dnia
informacja o tym ze bedzie miala uczeszczac do szkoly dla czarownic i...

Zasady są po to, aby je łamać, a zakazany owoc smakuje najlepiej...jak twierdzą niektórzy. To jednak, co początkowo zdaje się być słodką i niewinną przyjemnością, z czasem i tak nabierze gorzkiego smaku. Cóż...konsekwencje ponoszone za złamanie reguł do przyjemnych nie należą. Zasadniczo trudno myśleć o nich pozytywnie, lecz czasem może warto stwierdzić, że faktycznie nie...

Przychodzę dzisiaj do Was z debiutem, któremu zdecydowałam się patronować. Jest to książka fantastyczna, wydana, jako ebook, a także w wersji papierowej, dla tych, którzy kochają zapach książek i ten fajny ciężar w dłoniach. Autorka jest młodziutką dziewczyną, która wkracza w świat literatury, pisze pod pseudonimem Cherie Dale i myślę, że warto będzie zwrócić na nią uwagę....

• 2019
  • Fantasy