Nie mam więcej pytań

Prószyński i S-ka
No Further Questions
kryminał, sensacja, thriller
Tomasz Wilusz

Zaskakujący. Domyśliłam się rozwiązania, chociaż przyznaję, że autorka do samego końca trzymała mnie w niepewności czy dobrze kombinuję.

Minusem tej książki jest to, że jest trochę chaotyczna mimo, że autorka próbowała ją poukładać. Teraźniejszość, czyli proces, wspomnienia, jeszcze wcześniejsze wspomnienia, przemyślenia. Trochę za dużo tych przeskoków.

Myślę, że to...

Zawiodłam się.
Zacznę może jednak od pozytywnych aspektów. Książka mnie naprawdę wciągnęła. Nie zgadzam się z wieloma opiniami mówiącymi o tym, że jest rozwleczona czy przegadana. Moim zdaniem wszystko w niej jest na swoim miejscu. Język nie jest ani za prosty, ani zbyt wyszukany i nudny. Pewnie dla niektórych tematyka śmierci tak małego dziecka była ciężka, ale jak dla...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oj dawno tak nie popłakałam się przy czytaniu. Same łzy cisnęły się do oczu. Może dlatego, że automatycznie wyobraziłam sobie co ja bym zrobiła w takiej sytuacji? Siostra która zostaje z Twoim dzieckiem, śmierć niemowlaka i wszystkie argumenty świadczące o tym, że to ona go zabiła. Książka trzymająca w napięciu do ostatnich stron.

Najnudniejszs książka jaką miałam okazję przeczytać. A w sumie to całe szczęście nie zmarnowałam cennego czasu i po 50 stronach odpuściłam.

Policja oskarżyła ją o zbrodnię. Ona przekonuje, że jest niewinna. Jest twoją siostrą. Kochałaś ją. Ufałaś jej. Mówią jednak, że zabiła twoje dziecko. Komu uwierzysz?

Bardzo ciężka książka pod.katem tematu, bo jak można w ogóle czytać coś takiego. W sumie żałuję że ja przeczytałam bo, chociaż napisana dobrze, wniosła do.mojeog życia tylko smutek.

Może trochę za bardzo rozciągnięta w czasie, ale była ciekawa, to muszę przyznać. Wypowiedzi świadków były zaskakujące i wciąż nie dawały odpowiedzi na pytanie "co się stało", a to budowało napięcie aż do końca książki. Całkiem niezły thriller.

Książka baaaardzo mi się podobała. Wciągnęła mnie od samego początku i trudno było się od niej oderwać. Nie raz czytając cisnęly mi się łzy do oczu. To jedna z tych historii, która warto polecić i która na długo zapadnie w pamieci

W mojej ocenie książka niezła. Dobrze się ją czytało chociaż czasem zbyt przeciągnięta... Podobała mi się narracja z uperspektywy zeznających osób. Główna bohaterka taka mdła trochę..no i plus za zakończenie. Zaskoczyło mnie-obstawiałam kogoś innego

Ciekawie przedstawiona historia z perspektywy dwóch sióstr. Rodzinna tragedia i rodzinna analiza niedomówień, pozorów i zazdrości. Nie ma tu złych intencji lecz to co każdy z nas doświadcza codziennie.. porównanie do innych... ich życia, osiągnięć, wyborów. Jak często gra pozorów zwycięża, jak rzadko mówimy o tym co czujemy i myślimy. Jak nasze życie w oczach innych...

Dyskusje

• 2019