Jak z nim wytrzymać, kiedy pojawią się dzieci

Okładka książki Jak z nim wytrzymać, kiedy pojawią się dzieci Dunn Jancee
Okładka książki Jak z nim wytrzymać, kiedy pojawią się dzieci
Dunn Jancee Wydawnictwo: Buchmann poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
How not to hate your husband after kids
Buchmann
2018-08-30
2018-08-30
Magdalena Grala-Kowalska

Książka jest ogólnie przyjemna, lekka i zabawna. Można się faktycznie dowiedzieć o różnych ciekawostkach z badań naukowych nad związkami (na ile rzetelnych badań - to trudno ocenić w tego typu tekście). Natomiast czytając, nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że czytam o problemach z jakiejś minionej epoki. Sprawdziłam datę urodzenia autorki i sprawa się wyjaśnila - 1966 rok. Jest ona z pokolenia moich rodziców (a ja mam ponad 30 lat). Dlatego część jej problemów z podziałem obowiązków w związku z dzieckiem wydaje mi się (a sama mam i męża, i dziecko) oderwana od rzeczywistości współczesnych dwudziestoparo-, trzydziestoparolatków, dla których to nawet nie jest warte zwrócenia uwagi, że mężczyzna zajmuje się domem na równi z kobietą. Tak czy inaczej lektura ciekawa, aczkolwiek nie potrafię ocenić, czy ma jakąkolwiek wartość jako poradnik.

Przyjemny poradnik uderzający w źródła rodzicielskich sprzeczek. Dunn wybiera się wraz z mężem na terapie małżeńską oraz kontaktuje się ze specjalistami od rozwiązywania konfliktów. Okazuje się ( trafnie),że przyczyną niezgody zazwyczaj jest nierównowaga w dystrybucji codziennych obowiązków domowych. Przedstawione zostają sposoby negocjacji oraz małoinwazjnego osiągania komoromisów m.in istotność komunikatów " ja czuję/ myślę ", parafrazowanie emocji partnera " wygląda na to, że jesteś zły", wychodzenie z pomieszczenia bądź studzenie emocji w półgodzinnej ciszy. Ważnym aspektem było też, wypisanie zalet partnera, dbałość o kontakt fizyczny, wspólny czas i seks. Autorka opisała w jaki sposób zaangażować dzieci w wykonywanie domowych obowiązków.

Bardzo fajna pozycja!

Przyciąga i rozbawia okładka książki. Dalej jest jeszcze lepiej. W spisie treści otrzymujemy zarys, co nas czeka w poszczególnych częściach książki. Dodatkowo tytuły dają dobitnie do zrozumienia, o czym będzie kolejny rozdział. Uważam, że zarys treści i przejrzyste tytuły powinny częściej znajdować się w książkach. Autorka jest pewna siebie, bo wie że jej poradnik przepełniony jest poradami, faktami, odniesieniami do innej literatury i może sobie pozwolić na otwartość, bo zdradza jedynie ułamek treści i jeszcze bardziej zachęca do przeczytania woluminu. Porady są z niesamowitych źródeł od pastora po FBI. Gdyby Pani Bukowa przeniosła się do Nowego Jorku i założyła tam rodzinę, popełniłaby taki właśnie poradnik. Uwaga, w treści przeważają rzeczowe porady nad osobistymi anegdotami, ale styl i poczucie humoru rozbraja jak seria "Wielki Ogarniacz Życia". Bawi i uczy. Polecam dla przyszłych rodziców i tych, którzy, mają dziecko w okolicy 6. lat.

Wiele cennych rad i wskazówek, jak tworzyć dobry związek, kiedy pojawiają się dzieci. Do tego sporo zabawnych fragmentów...

Bardzo prawdziwa, napisana z humorem. Wiele razy uśmiechałam się pod nosem myśląc "ojej, to o nas!".
Mądra książka, otwiera oczy na wiele spraw. Za mało mówi się na takie tematy - ojciec "pomaga" przy dziecku i w domu, matka "siedzi" na urlopie..
Obowiązkowa lektura dla par z dziećmi! Powinni przeczytać również mężczyźni.

Obowiązkowa lektura dla par z dziećmi! Powinni przeczytać również mężczyźni.

Książka pełna statystyk, doświadczeń i dobrego humoru. Polecam świeżo upieczonym rodzicom. Do przeczytania najlepiej przed pojawieniem się potomstwa.

Naprawdę bardzo dobra pozycja! Zabawna, lekka, a tak naprawdę jest skarbnicą mądrych rad dla par.

• Wypożyczone z biblioteki
  • ! Biografie i poradniki
  • Relacje- negocjacje, rozw konfliktów
  • Poradniki dla rodziców 👨‍👩‍👧
  • Rodzic wyedukowany

Dodaj cytat z książki Jak z nim wytrzymać, kiedy pojawią się dzieci