(Nie)sława

Okładka książki (Nie)sława
Kasia Magiera Wydawnictwo: Melanż Cykl: Cykl krakowski (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Cykl krakowski (tom 1)
Melanż
2019-03-15
2019-03-15

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Choć bardzo lubię twórczość autorki, pierwsza część cyklu krakowskiego nie zrobiła na mnie większego wrażenia... Mimo porządnego i przyjemnego warsztatu, historia momentami była po prostu nużąca. Świetny pomysł na fabułę, ale nie do końca wykorzystany. I choć autorka wskazuje, iż wszelkie podobieństwa do rzeczywistych osób są przypadkowe i niezamierzone, nie da się nie odnieść wrażenia, że bohaterowie są żywcem wyjęci ze świata show-biznesu 😉
Uważna lektura pozwala domyślić się zakończenia.
Za to muszę przyznać, że główni bohaterowie budzą sympatię ☺️

„Ich życie to jeden wielki układ".
Wielu z nas daje się nabrać na wykreowany za duże pieniądze i wzajemne układy cukierkowy świat celebrytów. Kreują go na ciekawy i godny pozazdroszczenia.
Ludzie żyjący w blasku fleszy są piękni i bogaci, zazdrościmy im tego, co osiągnęli w życiu. Są dumni i uważają się za lepszych od innych.
Tylko rzeczywistość wygląda zgoła inaczej.

„Ich życie to jeden wielki układ".
Tylko rzeczywistość wygląda zgoła inaczej.

Szału nie było

Szału nie było

Jestem trochę zawiedziona. Wcześniej czytałam inną trylogię pani Magiery i wrażenie było dużo lepsze. Tu w ogóle nie poczułam tego opisywanego światka celebrytów, wszystko liznięte po łebkach i bez twista,a potencjał był. Irytował mnie niekiedy kwadratowy i naiwny język. Mam nadzieję,że druga część będzie lepsza.

Moje pierwsze spotkanie z autorką i niestety rozczarowanie. Liczyłam na niezły kryminał, który oderwie mnie od rzeczywistości. Niestety "(Nie)sława" to lektura nużąca. Po dobrym początku było już tylko niemrawo i dość nudno. Cała książka to żmudne i niewiele wnoszące do sprawy przesłuchiwania świadków. Brak mi suspensu, tajemnicy, elementów zaskoczenia.
Słabe to było. Mam nadzieję, że następne książki autorki są o niebo lepsze.

Słabe to było. Mam...

W Krakowie rozpoczyna się zjazd celebrytów. Show dla mediów, zabawa i własna promocja. Ten przyjemny czas zostaje zaburzony przez wiadomość, że w jednym z mieszkań zostaje odnalezione ciało wpływowej dziennikarki, której opinia często mogła robić za "być albo nie być" popularnych osób. Z racji posiadanej władzy, denatka nie była zbyt lubianą osobą, wręcz mogła budzić strach wśród celebrytów. Motyw tak naprawdę ma każdy kto miał z nią do czynienia w świecie show-biznesu. Komisarz Gwiazdowska ze swoim nowym partnerem podejmują się rozwikłania zagadki śmierci kobiety.

Autorka zaznacza, że podobieństwo do prawdziwych osób jest przypadkowe i niezamierzone... 😉 Np. Małgorzata i Radosław, Antek i Julia, piosenkarki Edyta i Dorota, pseudonim Didi 😅 Hmm... ktoś tu troszkę oszukuje 😁

Mniejsza o to. Krótko o książce. Jest słaba, płytka, pisana prostym językiem, nie zmuszającym czytelnika do jakichkolwiek przemyśleń. Emocje w tej książce balansują gdzieś na poziomie rozkminy kota czy ma pójść spać czy może najpierw wylizać sobie futerko (chciałam napisać inne słowo zamiast futerko, ale mam nadzieję, że kastrujecie swoje koty i nie macie takich kocich narządów u siebie w domu 😅). I ja rozumiem, że z punktu widzenia kota to jednak może być ekscytujące, natomiast z punktu widzenia jego właściciela już nie tak bardzo.

Zaskoczyło mnie w tej książce (ha! Czyli jednak jakaś żywsza reakcja!) to, że policjanci prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa wprowadzają w nie osoby trzecie, którym pokazują zebrane dowody w sprawie i przekazują podejrzenia, bo może ktoś wpadnie na coś na co oni nie wpadli... Hmm...

Zakończenie przewidywalne jak trasa autobusu nr 16 w Starogardzie Gdańskim. Zaskoczenia brak. Pod koniec wszystko nagle zaczynało się samo wyjaśniać, w magiczny sposób pojawiać i prowadzić nas prosto do rozwiązania, które nie miało w sobie nic odkrywczego.

Nie spodziewałam się po tym czytadle wielkich fajerwerków. Wiedziałam, że to ma być lekka, odmóżdżająca rozrywka, ale mimo wszystko trochę mi szkoda straconego czasu.

Pierwsza część cyklu krakowskiego zachęca do sięgnięcia po następne.
Dwójka bohaterów czyli komisarz Natalia Gwiazdowska i aspirant Marcin Winnicki, może nie są jacyś wyjątkowi, ale to w końcu nie zblazowany policjant alkoholik.
Tematyka świata celebrytów bardzo obrazowo przedstawia nam show-biznes od podszewki. Pomimo, że to fikcja to niektóre postaci czy wydarzenia bardzo przypominają nam rzeczywistość co pozwala bardzo łatwo wciągnąć się w historię.
Morderstwo najbardziej wpływowej dziennikarki w tym środowisku powoduje zamieszanie, które jednak nie owocuje szczerością. Każdy miał motyw, każdy miał możliwość, ale kto się zdecydował?
Właśnie na to pytanie mimo przeciwności w postaci prasy i życia osobistego muszą odpowiedzieć nasi śledczy.
I przyznaję całkiem ładnie im to wychodzi.
Książa może momentami ciut przeciągnięta, może fragmentami jakby odklepana, ale fabuła warta poświęcenia wieczoru czy kilku :)

Pierwsza część cyklu krakowskiego zachęca do sięgnięcia po następne.

Akcja książki toczy się w świecie celebrytów. Temat bardzo popularny i często wykorzystywany przez pisarzy, głównie w kryminałach. Czytając liczyłam na jakieś zaskoczenie, innowacyjny pomysł czy niebanalne zakończenie. Na nic takiego się nie doczekałam. Odnoszę wrażenie że inni autorzy napisali na ten temat wszystko co się dało i fabuła tej powieści nie była nowatorska.

Mordercę wytypowałam dość szybko, właściwie zaraz po pojawieniu się tej postaci na kartach książki. Początkowo trudno mi było znaleźć motyw, z czasem, wszystko zaczęło się zgadzać, a przyczyna sama się ujawniła, niestety, jeszcze przed finałem.

Największym zaskoczeniem był sam początek. Zmylił mnie nagłówek " od autora ". Podejrzewałam podstęp gdyż dane autora mi się nie zgadzały. Zagadka została szybko wyjaśniona.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie ze względu na styl który jest prosty, a dzięki temu nikt nie musi się zastanawiać co autor miał na myśli. Pomimo " oklepanego " tematu i dużej przewidywalności lektura pochłonęła mnie bez reszty.

Wnioskuję, iż Ty będziesz celebtryką, natomiast Ty do tego się nie nadajesz...
Nadchodzi Niesława!

W Krakowie zorganizowany jest zjazd celebrytów. Najbogatsi ludzie, a także ci z pierwszych stron gazet, dryfujący na ściankach. Niestety na ich nieszczęście, wieczór nie będzie należał do idealnych gdyż nie nadelko nich w mieszkaniu zostały odnalezione zwłoki jednej z najbardziej wpływowych celebryckich dziennikarek. Kto zabił dziennikarkę?

Dzięki @wydawnictwomelanz miałam możliwość przeczytania książki, którą swoją fabułą, odgrywa istotną rolę w dzisiejszych czasach. Wszystko przez rozegranie akcji wśród świata celebrytów. Dodatkowo zagadka kryminalna dodaję książce sporego dreszczyk emocji. Co podobało mi się najbardziej? Realizm. Wśród opisywanych celebrytów mogłam z łatwością dopasować ich "żywe" odpowiedniki. Autorka skupiła się na przedstawieniu celebrytów z tej prawdziwej nam nieznanej strony. Jeśli chodzi o wątek kryminalny, był on prowadzony bardzo ciekawie. Autorka dozowała pewne informacje, tak aby czytelnik zechciał zabawić się w śledczego. Akcja zdaje się być dość dynamiczna. Są momenty w których zwalnia, zaś czytelnik ma możliwość przez chwilę odpocząć od nadmiaru informacji. Książka pełna jest tajemnic, kłamstw, oraz połprawdy. Właśnie to intrygowało mnie w niej najbardziej, gdyż komisarze nie mieli łatwego zadania do wykonania.
Styl pisania autorki poznałam już wcześniej, więc i tym razem się nie zawiodłam!
Książka jest świetna! Również mało reklamowana a szkoda, gdyż autorka pisze genialne książki! Dziękuję za egzemplarz recenzencki! :)

Wnioskuję, iż Ty będziesz celebtryką, natomiast Ty do tego się nie nadajesz...
Nadchodzi Niesława!

Przeczytanie tej książki sprawiło mi dużą przyjemność.
Morderstwo w świecie celebrytów wstrząsa mediami a para śledczych stara się rozwikłać zagadkę kryminalną.
Podoba mi się para prowadzących dochodzenie, skupiają się na pracy, nie na wątkach osobistych.
Po za tym gwiazdy opisane w książce są łudząco podobne do bohaterów celebryckich afer, których bez trudu można rozpoznać. Polecam

Przeczytanie tej książki sprawiło mi dużą przyjemność.

Kasia Magiera (Nie)sława Zobacz więcej