Martwa strefa

Stephen King Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy horror
Dead Zone
Krzysztof Sokołowski
Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka
Dead Zone
horror
Krzysztof Sokołowski
Kolekcja Mistrza Grozy

Ciekawa historia o tym, że czasami lepiej nie wiedzieć co niesie nam przyszłość bo cena za to może być zbyt wysoka.

Poznać przyszłość , przewidzieć . Dotknąć kogoś i znać jego sekrety .Fajne ? Przerażające .Nie wierzę że czytanie cudzych myśli to dar. Zdecydowanie podzielam poglądy Johna , tak, to przekleństwo .Pisarz leniwie prowadzi czytelnika przez życie swojego bohatera a to powolne tempo tylko podkreśla tragedię jego egzystencji .Paranormalne zdolności ? Nie , dziękuję .

to nie jest najlepsza książka Kinga, ale można w pewnym momencie znaleźć analogię do Trumpa :D

Trochę political trochę fantastyki w typowym obyczajowym dla Kinga klimacie. Trzydziesto dwu letni King nieźle radzi sobie z opisem otaczającego go wówczas świata gdzie sporo się działo w przestrzeni zmian społecznych. Postawienie pytania co byś zrobił gdybyś przeniósł się do Niemczech w 1932 też wydaje się ciekawe.

Książka właściwie o niczym. Ostatnie parę stron chwyciło za serce, ale to tyle. Nie dam niżej niż 5, bo to nadal King, ale w słabym wydaniu...

Przeczytalam w tamtym roku i dzis nie jestem w stanie powiedziec o czym byla ta ksiazka... ogolnke jest dobra ale nic wiecej

Niestety, dla mnie ta książka jest o niczym.
Dopiero jakoś w 2/3 objętości dowiadujemy się, dokąd ta fabuła i akcja (ale jaka akcja w sumie?) właściwie zmierza. Cele i motywacje Johnny'ego są dla mnie nierealne i nie do końca zrozumiałe, by nie rzec, mocno wręcz naciągane. Postacie nie zdobyły mojej sympatii, może z wyjątkiem ojca głównego bohatera.
Zakończenie...

"Martwa strefa" to następna z książek na mojej drodze poznawania tego wybitnego autora. Wybitnego, ponieważ nie da się napisać aż tyle powieści na przyzwoitym poziomie i być nazywany dobrym czy przeciętnym. Tej pozycji nie mogę określić jako przeciętną, co to, to nie. "Martwa strefa" nie jest horrorem z krwi i kości, a bardziej dreszczowcem psychologicznym, trochę...

Cała powieść to średnio porywająca fabułka nie zmierzająca do żadnego ciekawego punktu, co najwyżej do czytelniczej "martwej strefy".

Strefa rozczarowania, śmiertelnego.
Jakoś tak ostatnio z Kingiem mam, że odbijam się – jak od ściany do ściany - od zachwytu do poczucia zażenowania. Strefa niestety należy do przypadków tej drugiej kategorii.
Przede wszystkim rzecz jest kompletnie skopana kompozycyjnie: akt pierwszy zajmuje 3/4 całości, a dwa pozostałe łącznie 1/4. Jak można się po tym spodziewać, trzeba...

6 004
    2 733