Martwa strefa

kryminał, sensacja, thriller
2007-11-29
Krzysztof Sokołowski
powieść nauczyciel dar wypadek

Martwą strefę, mogę ocenić jednym zdaniem.
Fajna historia, ale .... książka bardzo nużąca.

Przyzwyczaiłem się że King wciągnie mnie w fabułę ksiazki. Ciekawa trudna historia człowieka który w życiu przeżył bardzo dużo niesamowitych przygód. Autor pokazuje przed jakimi wyzwaniami staje zwykły człowiek który odnajduje w sobie coś innego niż mają inni i jak dużo zależy od tego jakie decyzję podejmie. Serdecznie polecam

Książka ciekawa w kilku momentach, niestety czasem mnie nużyła. Dobra pozycja ale bez rewelacji. Czytałem lepsze książki autora.

Bardzo dobra.

Na półkach: , , , ,

Stopniowo odrabiam zaległości czytelnicze w zakresie starszych książek Kinga. Ciekawy thriller z dużą dawką elementów paranormalnych.
Plusy:
- wielokrotnie wykorzystywany pomysł na fabułę, widzenie przyszłości, ale w innym świetnym wykonaniu;
- przez dotknięcie widzimy nie tylko przyszłość danego człowieka, ale również jego przeszłość;
- dylemat czy tego typu dar jest...

Świeżo po lekturze Martwej Strefy mogę tylko przychylić się do licznych pozytywnych opinii i napisać, że to jedna z najlepszych powieści Stephena Kinga a przynajmniej jedna z najlepszych tego Autora jakie dane mi było przeczytać. Motyw widzenia przyszłości nie jest na pewno niczym nowym w literaturze, ale sposób jego wykonania dosłownie powala na kolana. Książka jest...

Główny bohater Johnny Smith pewnego dnia ulega wypadkowi,w wyniku czego w jego głowie i podświadomości zaczynają tworzyć się wizje...przyszłości...

Jego dar z biegiem czasu staje się przekleństwem.

Johnnego życiową misją jest powstrzymanie pewnego polityka,który szybkimi(nieuczciwymi) krokami zbliża się,aby zamieszkać w Białym Domu.

Musi poświęcić wiele,aby osiągnąć...

O ile pierwsza cześć jeszcze się jakoś czytała tak druga poświęcona suchym faktom z życia polityka byłaby dla mnie nie do przebicia gdyby nie to, że książki słuchałem w tle grając Settlers IV.

Młody nauczyciel doznaje w wypadku samochodowym urazów tak dużych, że zapada w śpiączkę na lata. Gdy się z niej budzi nic nie jest już takie samo. Świat się zmienił, ludzie się zmienili. Johnny Smith też nie jest ten sam. On, słaby i chory, jasnowidzi. Zna przeszłość i przyszłość ludzi, których dotyka. Jego umiejętności zmieniają losy tych, których zna i zdoła przekonać, że...

Chyba najbardziej spójna i najlepiej napisana książka Kinga. Świetny pomysł, ważne przesłanie, ciekawe połączenie polityki z nadprzyrodzonymi umiejętnościami i wykorzystaniem ich w "dobry sposób". Bardzo dobrze pokazana pod względem psychologicznym - czuć powolne wycieńczenie głównego bohatera.

Dyskusje

6 335