Made in Abyss #5

manga kotori seinen

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Na półkach: , , , , ,

Rysunki walki są wyśmienite. Sam Bondrewd jest w czołówce najlepiej napisanych ciemnych postaci.

Esencja poświęcenia i oddania - gdzie nie kończy się człowieczeństwo. Dalsze wchłonięcie w czeluść, mrok i rozdarcie...

Trochę smutna, ale piękna.

Trochę smutna, ale piękna.

Moja przygoda z serią kończy się na tym tomie. Jej treść uważam za szkodliwą i zdecydowanie odradzam ją młodzieży. Tak naprawdę to nie polecam jej nikomu. Autor zbyt intensywnie krąży wokół tematu seksualności dzieci - nie robi tego w celach edukacyjnych. Świat przedstawiony nie jest wart zgłębiania w obliczu, obrzydliwych wręcz, wstawek golizny nieletnich.

Gdybym potrafił odstawić na bok te obrzydliwe ukryte pod obwolutą okładki to z pewnością, byłaby to jedna z moich ulubionych serii. Niestety nie potrafię, co w połączeniu ze zbytnią rozwlekłością dalszych tomów sprawiło, że odpuściłem. Może skończę serię, gdy ukaże się całość.

LEPIEJ, NIŻ MOŻNA BY SIĘ SPODZIEWAĆ

W czwartym tomie „Made in Abyss” bohaterowie zbliżyli się do celu tak bardzo, że myślałem, iż szybko dowiemy się wszystkiego. Nagle okazało się jednak, że na ich drodze czeka jeszcze wiele przeszkód, a jedna z nich zatrzyma ich na dłużej. Czyżby seria dotarła do przestojowego punktu, który ma za zadanie jedynie ją wydłużyć? Nawet jeśli to autor z tego przestoju wycisnął to, co najlepsze, zachowując poziom, do jakiego opowieść nas przyzwyczaiła i dając kolejną porcję znakomitej, mocnej i wciągającej rozrywki, od której trudno się oderwać.

Bohaterowie na swojej drodze zbliżyli się do wejścia do Szóstej Warstwy Otchłani, jednak dotarcie do placówki badawcze Frontu ID okazało się przeszkodą nie do pokonania. Nie dość, że sami nie są w stanie przejść dalej, to jeszcze trafili w łapy Bondrewda, szalonego, poszukiwanego przez prawo Białego Gwizdka, którego wszyscy się boją, a który przeprowadzał na Nanachi chore eksperymenty. Ich pierwsze spotkanie skończyło się eksperymentami na Regu, który wyszedł z nich pozbawiony ręki oraz walką – zakończoną w niezbyt szczęśliwy sposób. Teraz złamani, zrozpaczeni bohaterowie mają chwilę spokoju, ale to jedynie cisza przed burzą. Riko nie chce zawrócić, bo wciąż nie odkryła prawdy o swojej matce i tym, kto wysłał jej list. Nie wiedzą też nic o przeszłości Rega. Żeby poradzić sobie w dalszej drodze, muszą przede wszystkim odkryć działanie reliktów, ale czy jest to w ogóle możliwe, skoro o przeznaczeniu większości z nich nikt nie ma najmniejszego pojęcia? Jednocześnie cała trójka szykuje się do zniszczenia machiny kluczowej dla potęgi Bondrewda i ostatecznego z nim starcia. Czy wyjdą z niego cało? Czy w ogóle uda im się zrealizować którykolwiek cel ich planu? I co jeszcze czeka na nich w Otchłani?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/made-in-abyss-5-akihito-tsukushi.html

LEPIEJ, NIŻ MOŻNA BY SIĘ SPODZIEWAĆ

Akihito Tsukushi Made in Abyss #5 Zobacz więcej