Atelier spiczastych kapeluszy #1

Okładka książki Atelier spiczastych kapeluszy #1 Kamome Shirahama
Okładka książki Atelier spiczastych kapeluszy #1
Kamome Shirahama Wydawnictwo: Kotori Cykl: Atelier spiczastych kapeluszy (tom 1) komiksy
komiksy
Atelier spiczastych kapeluszy (tom 1)
Tongari Boushi no Atelier
Kotori
2019-04-26
2019-04-26
2019-01-01
Tomasz Molski
przygoda fantasy seinen magia manga

Dodaję tylko pierwszy tom, żeby zaznaczyć, że czytałam - ale historia jest fajna i bohaterowie też (w szczególności uwielbiam Qifrey'ego!),więc generalnie zamierzam przeczytać całość. Zdecydowanie polecam!

To było całkiem fajne. Ładnie narysowane i urocze. Dla kogoś, kto lubi magiczne szkoły czy naukę magii idealne. Widać, że jest to pozycja młodzieżowa, więc jednak mnie jakoś mocno nie porwało. Mam drugi tom na półce, więc go na pewno przeczytam, a potem się zobaczy.

Łatwa, miła i przyjemna manga. Piękne, dość niestandardowe rysunki.

Łatwa, miła i przyjemna manga. Piękne, dość niestandardowe rysunki.

Bardzo przyjemna manga. Ciekawa opowieść, a ilustracje naprawdę przepiękne. Będę kontynuować tę serię. Polecam ją wszystkim fanom mang i lekkiej fantastyki.

Jeden z najlepszych pierwszych tomików jakie miałam okazję czytać. Coś wspaniałego. Nie spodziewałam się po tej mandze, że będzie aż tak dobra, jednak świat magii, takich jak Harry'ego Pottera jest głęboko ze mną związany i wydaje mi się, że wszystko przyjmę z uśmiechem na ustach. Nie wiem jak będzie się dalej rozwijała fabuła ale mogę mieć jedynie nadzieję, że nie spadnie jej poziom.

To jest moja pierwsza manga, jaką przeczytałam w życiu, więc zupełnie nie mam porównania z innymi tego typu historiami.
Jest absolutnie wciągająca, magiczna, przepiękna. Już dawno nie czułam się tak podekscytowana jakąkolwiek historią, jak tą. Rysunki na moje niedoświadczone oko wyszły bardzo ładnie. No i cudowny system magiczny, który jest nam krok po kroku przedstawiany.
Absolutnie nie mogę się doczekać sięgnięcia po kolejne tomy!

Atelier spiczastych kapeluszy ✧

Nieopodal pasma górskiego, w małej wiosce, mieszkała sobie pewna krawcowa z ukochaną córką.

Dziewczynka od najmłodszych lat chciała zostać wspaniałą czarodziejką, ale niestety nie posiadała wrodzonych umiejętności do władania czarami.
Z tego też powodu, Koko zaczęła wieść spokojne życie u boku swojej matki.

Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia, a do ich osady przybywa nadzwyczajny mag.

Nieostrożna Koko postanawia samodzielnie powtórzyć rytuał czarodzieja.
Niestety nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, które nastąpią po rzuceniu zaklęcia.

Brzmi ciekawie, prawda?

Niektórzy porównują przygody Koko do znanych książek o czarodzieju z blizną na czole.
Na początku, faktycznie można zauważyć kilka podobieństw, ale im dalej, tym opowieść została już zdecydowanie inaczej przedstawiona.

W przypadku magii istnieje konkretny schemat, który opiera się na tworzeniu idealnych kręgów za pomocą specjalnego atramentu.
Przez każdy błąd w rysowaniu piórem, bądź różdżką możemy osiągnąć inny efekt, niż ten zamierzony.

Bohaterów z łatwością można polubić.
Każda postać wyróżnia się na swój sposób.

Profesor Qifrey to czarodziej pełen empatii.
Uczy swoje uczennice z niewiarygodną pasją.
Koko natomiast jest nieco lekkomyślna, ale posiada złote serce.
Chce naprawić swój błąd, przez który bliska jej osoba ucierpiała.
Mamy też pełną pozytywnej energii Tetię oraz opanowaną Riche.
Jeszcze nie zapomnijmy o Agacie.
Trudno ją wliczyć do gadatliwych osób i raczej nie tryska radością.

Chyba większość osób zgodzi się ze mną, że obok tego wydania trudno przejść obojętnie.

Jestem zakochana w pięknej szacie graficznej oraz szczegółowej kresce.
Seria (w mojej opinii) powinna być bardziej rozpoznawalna.

Autorka małymi krokami wprowadza nas do krainy pełnej cudów i dziwów.
Z każdym kolejnym tomem będziemy poznawać dalsze zakątki tego magicznego miejsca.

Polecam z całego serca, szczególnie osobą, które tak jak ja uwielbiają fantastykę ★

Atelier spiczastych kapeluszy ✧

Z tego też powodu, Koko zaczęła wieść spokojne życie u boku swojej matki.

Jednak pewnego dnia wszystko się...

you're a wizard Harry

you're a wizard Harry

Sztapowy początek, ale za to bardziej ładne rysunki

Sztapowy początek, ale za to bardziej ładne rysunki

Ciekawy początek historii Koko, dziewczynki, która zaczyna swą przygodę z magią. Bohaterowie jak na razie skrywają jeszcze wiele sekretów, ale w kolejnych tomach pewnie je poznamy. Na uwagę szczególnie zasługują przepiękne rysunki autorki.
Polecam.

Polecam.