Trzynasty dzień tygodnia

Ryszard Ćwirlej Cykl: Milicjanci z Poznania (tom 2)
2019-01-01
2007-01-01
Muza

2019-01-01
Muza

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Morderstwo w noc wprowadzenia stanu wojennego

1 Link do recenzji

Pierwsze moje spotkanie z autorem nie rozczarowało mnie. Przedstawia w ciekawy sposób akcje i przenosi nas w czasy PRLowskiego Poznania. Jesteśmy świadkami dochodzenia milicyjnego. Polecam

To drugie spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem i na pewno nie ostatnie. Ponownie świetnie opisany świat specyficznych, ale zarazem barwnych postaci ze światka milicyjno - ubeckiego, którzy lawirują między uczciwością a zwykłym bandytyzmem.
Soczyste dialogi, fajne opisy powodują że książkę czyta się bardzo szybko. Po raz kolejny również zagadka kryminalna i jej rozwiązanie są...

PRL znam z opowiadań ale te są o niebo lepsze :)

Może było ,by gorzej bez Stanu Wojennego.Historia,świetna.Po prostu,książka idealna.Nie nudzi,nie ma dłużyzn.
Czytałem ,z coraz większym zaangażowaniem.
Ćwirlej mistrz,nas mistrze.I już wiem,skąd się wziął Teofil w MO.
Opisy Poznania z 1981 roku,.jakbym, chodził tamtymi ulicami.
I te fajne czapki uszatki,chcę taką mieć.

Świetna książka!

Kolejna powieść Ćwirleja u mnie w biblioteczce. Po przeczytaniu „Mocnego uderzenia” wiedziałem czego mogę się spodziewać. Realia późnego PRL w czasach stanu wojennego, problemy z zaopatrzeniem, stan wojenny, papierosy Klubowe i tania wódka.
Wszystko to pamiętam z czasów dzieciństwa, gdzie ludzie byli biedni, ale jakby trochę bardziej życzliwsi.
W powieści na plan pierwszy...

Z NRF-u trafiają do Polski pieniądze dla Solidarności. Pieniądze giną i giną też ludzie, do których te marki wpłynęły. SB szuka pieniędzy, a Milicja Zbrodniarza. Rozpoczął się stan wojenny w PRL. Żołnierze na ulicach, godzina milicyjna itd. Lektura dla 50 latków+. Najsłabsza książka o poznańskich milicjantach autora.

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, chociaż książek tego autora mam kilka w swojej biblioteczce.

Świetna lektura, której akcja rozpoczyna się z 12 na 13 grudnia 1981 na terenie Poznania. Właśnie w tym czasie ogłoszono stan wojenny i nastał ciężki czas dla obywaleli.

Lektura pełna humoru, gwary i wódki, która leje się strumieniami i od samego czytania można...

Na półkach: , , , , ,

Dla mnie - REWELACJA!!!

Szczególnie - oddanie atmosfery i klimatu jaki panował w latach 80-tych. w naszym kraju i to wszystko ze specyficzną szczyptą humoru :))

POLECAM!!!

świetnie ujęty klimat schyłkowego PRLu;