Cztery pory roku

kryminał, sensacja, thriller
978-83-7359-073-1
Zbigniew A. Królicki
opowiadania zbrodnia strach

Rewelacyjne opowiadania. "Skazanych na Shawshank" pochłonęłam w jeden wieczór - dosłownie magia płynie z tej historii, coś zupełnie ponadnaturalnego. "Pojętny uczeń" to najlepszy tekst jaki przeczytałam od dawna. Szczerze mówiąc, mimo że skończyłam z tydzień temu dalej go przetwarzam. W trakcie czytania musiałam robić przerwy, bo niektóre momenty były trudne do przejścia -...

Kolejna książka S. Kinga z tymi samymi odczuciami , w pewnym momencie myślę ,,chyba tego nie doczytam " a później chłonę każdą stronę . Tu było podobnie tylko z każdym jednym opowiadaniem miałem te same myśli

Cztery dobre opowieści, w szczególności na uwagę zasługuje opowiadanie Skazani na Shawshank która nie jest horrorem w którym jest '' zaszufladkowany'' King który tym samym udowodnił ze potrafi pisać różne gatunki literackie nie tylko Powieści Grozy.
Naprawdę podobały mi się te opowiadania każda była inna i na swój sposób unikatowa która potrafi zainteresować czytelnika.

Na półkach: , , , ,

Metoda oddychania - 22.12.20r. 6⭐
Skazani na Shawshank - 23.12.20r. 8⭐

King udowadnia, ze w każdej formie radzi sobie świetnie. Było by 9 gwiazdek gdyby nie słabe ,, Ciało ". Znaczy słabe.. Po prostu nudne, rozwleczone, nie satysfakcjonujące. Za to pozostałe trzy super. Polecam fanom i sceptykom tego autora również.

Cztery mini-powieści i każdą odebrałem całkiem inaczej, zdecydowanie nie jest zachowany poziom pomiędzy nimi.
Pierwsza - Skazani na Shawshank - jeśli widziałeś film, to już mniej więcej wiesz o czym to jest. Akcja rozwija się dość wolno, ale ostatecznie potrafi wciągnąć. Powiedziałbym, że film wciąż jest lepszy, ale daję 3.5/5
Druga - Pojętny Uczeń - to jest zdecydowanie...

king w najlepszym wydaniu
niby nic nie jest straszne, a jednak...

Ze zbioru czterech opowiadań zatytułowanych "cztery pory roku" najbardziej podobało mi się opowiadanie:

ZDOLNY UCZEŃ
Mamy tutaj dwóch psychopatów: młodego i starego. Z czasem jeden coraz bardziej uzależnia się od drugiego, gdyż znają wzajemnie swoje potworne tajemnice i każdy boi się aby ten drugi go nie wydał, więc tkwią w tym chorym "związku" i coraz bardziej brną w...

Naprawdę dobry zbiór czterech opowiadań od Kinga. I chociaż żadne z nich nie jest horrorem, czyta się to z przyjemnością - mimo że poziom opowiadań nie zawsze jest równy.

Skazani na Shawshank 8/10
Kiedyś obejrzałam już film, dopiero teraz przeczytałam opowiadanie. Wydaje mi się ono lepsze, ale film jak najbardziej tez mi się podobał. Pomimo dość ciężkiego tematu i niekiedy brutalnych opisów czytało mi się je lekko i szybko. Rozumiem zachwyt narratora nad inteligencją, opanowaniem i przebiegłością Andiego, bo również byłam pod wrażeniem. Nie...

Dyskusje

13 383