Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
literatura obyczajowa, romans
2019-08-07

Super książka. Kaja i Paweł...bohaterowie tej książki są dla siebie stworzeni ale trudno im odnaleźć wspólną drogę...choć oboje się wzajemnie kochają na drodze staną im niedopowiedzenia i niewłaściwe interpretacje rzuconych słów
Czy uda im się w końcu?
Polecam

1980

Na półkach: , , , , ,

Po rewelacyjnym „Adamie”, „Słońce, wiatr i księżyc” to moja druga przeczytana książka pióra Agaty Czykierdy-Grabowskiej. I wiecie co? Jeżeli kolejne będą równie dobre, to z przyjemnością po nie sięgnę! :)

Kaja bardzo często odwiedza babcię na wsi, mimo że początkowo pomysł spędzenia wakacji z dala od przyjaciół nie do końca jej się podoba. Jednak okazuje się, że i na wsi...

Czytałam z ogromną przyjemnością. Kolejna wspaniała książka tej autorki. Czyta się lekko co nie oznacza,że to kolejna przewidywalna historia. Polecam

Moje kolejne spotkanie z twórczością Agaty Czyrkiedy - Grabowskiej zaliczam do udanych. Wcześniej czytałam ,,Adama", kilka lat temu ,,Jak powietrze". Kolejny raz się nie zawiodłam, samą autorkę mam zamiar zaliczyć do moich ulubionych pisarek.

Miłość Pawła i Kai narodziła się w trakcie wakacji. Autorka ukazała dojrzewającą pierwszą miłość, która rozwija się w bohaterach...

Bardzo sympatyczna książka o przyjaźni, pierwszej miłości, pragnieniach i dojrzewaniu.
Kupiła mnie relacja jaka była między Kają a jej dziadkami.
Zarówno Kaja jak i Paweł, zostali wykreowani na bardzo pozytywnie postacie.
Myślę, że pozycja dobra na wakacyjny czas :) Pełna ciepła, optymizmu. Ja jako zdeklarowana romantyczka przepadłam. A opowiedzianą przez dziadka Andrzeja...

Książka sprawia wrażanie, nie tyle lekko naciąganej co zbyt prostej. Gdyby nie wątki poboczne, relacja Kai i Pawła była jak dla mnie nieco za bardzo idealna. Fakt, były kłótnie i rozstania, ale gdy byli przy sobie, wszystko zaczynało się układać. Może faktycznie tak jest? W końcu w książce nie ma nic z gatunku science-fiction, ani fantasy, wydaje mi się, że w życiu...

55/2020
Historia Kai i Pawla.
"Jakbym mial jutro umrzec, to nie byloby mi zal, Kaja. Bo znowu Cie zobaczylem. Wrocilas, a tylko tego jednego zawsze chcialem. Zebys do mnie wrocila."
Uwielbiam new adult i young adult. Moge czytac bezustannie takie ksiazki i takich autorow. Polecam

Jestem pod wrażeniem tej historii. Urzekła mnie swoim ciepłem, optymizmem i prawdziwością. Książka z serii tych o których chętnie się opowiada i poleca.
Idealna dla romantyczek 😊

Wspaniała książka o miłości, tej pierwszej, niewinnej, prawdziwej, której nic nie pokona. Pozycja świetna, zresztą jak wszystkie wcześniejsze książki P. Agaty.

Moje zdanie jest takie, że książce zabrakło akcji. Nic się tu ciekawego nie dzieje, jest za spokojnie.
Bohaterowie są tacy o "och ach" najpiękniejsi, najlepsi, w ogóle kryształowi i po prostu nudni. Żałuję, że autorka nie rozwinęła wątku alkoholizmu i przemocy domowej, bo bez dramatyzmu książka słabo się wpisuje w new adult.
Podobał mi się za to klimat polskiej wsi jaki...

Dyskusje

• 2019