Słońce, wiatr i księżyc

Okładka książki Słońce, wiatr i księżyc Agata Czykierda-Grabowska
Okładka książki Słońce, wiatr i księżyc
Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Słońce, wiatr i księżyc
Filia
2019-08-07
2019-08-07

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

To historia dla wszystkich, którzy z przyjemnością czytają historie romantyczne. Lekka, przyjemna, pisana prostym językiem. Stanowi bardzo dobrą rozrywkę. To książka młodzieżowa, przyzwoita i godna uwagi. Wraz z rozwojem fabuły powieść staje się coraz bardziej ciekawa. Czytając ją miałam wrażenie cofnięcia się w czasie, do dzieciństwa, w którym wszystko inaczej postrzegałam i widziałam. Dla mnie mocne 7/10 za spokojny klimat, który czuje się w tej powieści, pełen ciepła i swojskiej, wiejskiej atmosfery. To idealna lektura na letnie wakacje, kiedy słońce przypieka, a w powietrzu unosi się zapach lata. Ja przeczytałam tę powieść teraz, w czasie zimowym, dlatego nie poczułam letniego klimatu, ale samą historię oceniam na plus. Jeśli więc lubicie wciągające młodzieżówki, to powieść „Słońce, wiatr i księżyc” właśnie taka jest! :) Zachęcam do poznania tej historii :)

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

Chyba najgorsza książka pani Czykierdy-Grabowskiej. Okropnie się wynudziłam, do tego zawierała strasznie dużo oklepanych schematów, a bohaterowie byli w sobie zakochani od lat, ale ciągle się unikali.

„Słońce wiatr i księżyc” to kolejna historia od Agaty, którą pokochałam. Zaczynam się zastanawiać, czy trafię w końcu na jakąś słabą książkę od niej, bo dotychczas każda podobała mi się niesamowicie.
W tej historii poznajemy Kaję: dziewczynkę mieszkającą w mieście, ale każde wakacje spędza u dziadków na wsi. Na dziewczynkę czeka parę obowiązków, ma pod opieką również młodszego braciszka. Ale życie tam nie kończy się tylko na tym: są też ogniska i spotkania z rówieśnikami. Pod kościołem, na odpuście ktoś popycha ją tak, że ta wpada na braciszka, który się wywraca a jego wata cukrowa ulega zniszczeniu. Kaja jest wściekła na Pawła. To wszystko jego wina. Los jest przewrotny: jakiś czas później te sam chłopiec ratuje Antosia z jeziora: w ten sposób rozpoczynamy przepiękną historię budzącej się miłości między dwojgiem młodych ludzi, okraszoną cudownymi opisami wsi. Czytając tę historię byłam zachwycona tym, jak dzięki kolejnym stronom mogłam przenieść się w czasy mojego dzieciństwa, ponieważ sama na wsi spędziłam ten czas, tam się wychowałam. Ta książka na tym się nie kończy: postać Pawła to obraz, z którym, domyślam się, nadal często można spotkać, nie tyko na wsiach: dysfunkcyjna rodzina, ojciec alkoholik, matka nierobiąca niczego z tym, rodzina wielodzietna. Paweł jest niesamowitym młodym człowiekiem, pracowitym, zaradnym, uczynnym. Wyrasta na niesamowitego mężczyznę, dlatego wcale mnie nie dziwi, że kiedy Kaja po wielu latach wraca na wieś przez tragedię rodzinną, nie wzbrnia się zbyt długo przed uczuciem, które jest w niej zakorzenione nie ma od dekady. Ale czy ta młodzieńcza miłość jest w stanie przerwać? Czy dwoje ludzi odnajdzie się w nowej sytuacji i sprawi, że majaczący płomień stanie się płonącą pochodnią uczucia?
Niesamowita historia, mogłabym pisać i pisać tą recenzję. Ale po co mówić coś więcej? Musicie po prostu to przeczytać i już!

Nie zachwyciła, był ok, tylko tyle.

Nie zachwyciła, był ok, tylko tyle.

Fajna leka książka opowiadająca o przyjaźni która przerodziła się w miłości ale i miała sporo kłopotów by główni bohaterowie zrozumieli że są dla siebie stworzeni .

Książka rozpoczyna się tajemniczą legendą. Czy dalej można spodziewać się wartej uwagi lektury?

Kaja i Paweł to dwójka dzieciaków, którzy fajnie spędzają wspólny czas. Miejscem akcji jest wieś, która jest niczym kraina beztroski dla dzieci.

Jest to powieść o pierwszej miłości, która rodzi się powoli między dwójką dobrych przyjaciół. Jednak czasy nastoletnie i dorosłość mogą zweryfikować, czy rzeczywiście między tą dwójką zrodziło się coś trwałego, co pokona wszelkie bariery i trudności.

Przyznam, że 2/3 książki nie zachwyciły mnie zbytnio, perypetie Kai i Pawła jako dzieci a potem nastolatków było nieco powtarzalne. Trochę denerwowało mnie, gdy bohaterowie ciągle powtarzali zachowania z przeszłości I dawali się ponieść emocjom. Jakby nie wyciągali wniosków z przeszłości. Jednak ostatnich kilkanaście stron sprawiło, że ostatecznie powieść mi się podobała. Autorka na kartach swojej powieści ukryła przesłanie , że zawsze warto walczyć osoby, które są dla nas wszystkim i dla których jesteśmy w stanie wiele poświęcić. Myślę, że ta powieść na pewno skradnie serca czytelników Young and new adult. Z pewnością znajdą się również tacy, dla których czytanie tej powieść będzie niczym powrót do lat młodzieńczych, może nawet do pierwszych miłości.

Chwytająca za serce pozycja. Błyskawicznie się czyta i wchodzi w świat bohaterów. Kolejna książka tej autorki, która mnie urzekła.

Za Mną kolejna powieść od Pani Agaty Czykierdy Grabowskiej jednej z najpopularniejszych polskich autorek new adult. "Słońce, Wiatr i Księżyc" to opowieść opowiadająca o przyjaźni, która przerodziła się w miłość. O trudnych relacjach, o krzywdach, o demonach przeszłości i o życiu dorosłym. Uwielbiam każdą historię, którą tworzy autorka, lecz to historia mnie bardzo oczarowała. Uczucie głównych bohaterów - Kai i Pawła były delikatne i niezwykle romantyczne. Poznali się w latach gdzie byli jeszcze dziećmi i z czasem poczuli do siebie coś więcej. Strasznie podobały mi się te rozdziały nawiązujące do tytułu oraz to, że akcja książki rozgrywała się latem na wsi. To wszystko przypominało mi moje wakacyjne wspomnienia, gdzie jeździłam do mojej prababci. To była kolejna wspaniała przygoda i historia. I polecam je wszystkich właśnie na wakacyjne dni.

Wraz z ksiażką przeniosłam się wspomnieniami do dzieciństwa 🙂
Jedna Babcia opowiadała mi bajki do snu ❤️ z drugą jeździłam na wieś do prababci ❤️ były pola , łąki a zamiast jeziora rzeczka ❤️
W książce opisana jest dziecięce zauroczenie , przyjaźń , spojrzenia ❤️ Pierwsza miłość może na zawsze 🙂 tak jak i u mnie 🙂
Trzeba przeczytać i przeżyć to na swój sposób 🙂
Polecam

Wraz z ksiażką przeniosłam się wspomnieniami do dzieciństwa 🙂
Trzeba przeczytać i przeżyć to na swój sposób 🙂
Polecam

Piekna hsitoria, od razu pokochacie jej bohaterów.
Nie można sie oderwać i trzeba przeczytać

Piekna hsitoria, od razu pokochacie jej bohaterów.
Nie można sie oderwać i trzeba przeczytać