Mamy dla Mamy. Ciąża - jak przygotować się na życiową rewolucję?

Okładka książki Mamy dla Mamy. Macierzyństwo - jak to się teraz robi? Barbara Falenta, 1200 kobiet
8,7
Mamy dla Mamy.... Barbara Falenta, 12...
Okładka książki Mamy dla Mamy. Ciąża - jak przygotować się na życiową rewolucję? Barbara Falenta, 1200 kobiet
8,9
Mamy dla Mamy.... Barbara Falenta, 12...

Ta książka to najlepsza i najciekawsza książka jaką przyszło mi przeczytać w okresie ciąży !
Napisana od mamy dla mamy, w prostym języku i poczuciem humoru ! I z dużą ilością potrzebnych informacji.
Polecam każdej przyszłej mamie ❤️

Ogrom AKTUALNEJ wiedzy (tom I i II) opartej o badania naukowe, a mimo tego język, którym jest napisana jest bardzo fajny, przystępny a momentami wręcz zabawny! Miałam wątpliwości czy warto kupować kolejny poradnik parentingowy, ale po przeczytaniu cieszę się, że kupiłam!

To teraz meski punkt widzenia na tej ksiazce. Nie planwalem przeczytac zadnego poradnika parentingowego, ale moja zona nie odpuscila i kazala mi przeczytac te jedna ksiazke. I nie zaluje! Ogarnalem wszystkie najwazniejsze tematy, wiem juz o co w tym chodzi i dzieki temu bede lepiej ogarnial nowa sytuacje. Nie pasowalaby mi rola ojca, ktory nic nie wie i tylko czeka az zona...

Dość szybkie i treściwe podsumowanie wielu tematów ciekawych i potrzebnych wszystkim ciężarnym kobietom. Oczywiście, większość tematów jest dość pobieżnie omówiona, ale daje to chociaż ogólne pojęcie o wielu sprawach. Ja zaczęłam czytać w trzecim trymestrze, więc wiele informacji już mi się nie przydała, ale część rzeczy była dość interesująca.

Dużo aktualnej wiedzy na temat przebiegu ciąży w różnych aspektach. Ludzkie podejście jednak od fachowej strony. W książce znajdują się nie tylko wypowiedzi mam, ale również specjalistek w konkretnych dziedzinach. Jeden minusik za powtarzające się czasem tematy. Ogólnie bardzo polecam pierworódkom, które nie wiedzą skąd czerpać wiedzę.

Dużym atutem jest fakt, że książka zawiera aktualne informacje, a nie sprzed kilkunastu lat jak inne pozycje na rynku, np. popularne "W oczekiwaniu na dziecko". Jest napisana przez polskie autorki, więc odnosi się do naszych realiów w odróżnieniu do innych książek. Dużo tematów, dużo wiedzy jak dla młodej mamy. Tego szukałam!

Po przeczytaniu tej książki poczułam się dużo pewnie jako początkująca mama i nabrałam przekonania, że naprawdę dam radę. Książkę świetnie się czyta i jest w niej idealna dawka wiedzy jak na początek. Bardzo polecam.

Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na zakup tej książki. To piguła wiedzy, kompendium idealne dla każdej młodej mamy i każdej kobiety w ciąży. Warto zacząć przygodę z parentingowymi książkami właśnie od tej.
Mój partner też przeczytał całość i (jak to powiedział): "Czuję się 10x pewniejszy siebie jako ojciec niż wcześniej!"
Polecam serdecznie i pozdrawiam...

Właśnie skończyłam lekturę pierwszej części cyklu "Mamy dla mamy" i mam mieszane uczucia. To prawda, jest tutaj bardzo dużo informacji i wiedzy dotyczących w zasadzie wszystkich aspektów ciąży, Jednak całość trochę niedopracowana i ciut chaotyczna, wiele wątków było powtarzanych przez kilka autorek, a momentami natykamy się na sporo banałów i a przy tym znajdujemy mało...

Obie części dostałam pod choinkę i pierwszą przeczytałam już w Święta. Pochłonęła mnie całkowicie. Gratuluję pomysłu i wykonania autorkom! Lecę już rozdziały z drugiej części i polecam wszystkim mamom!

Dyskusje

• 2019