Czas przeszły

Okładka książki Czas przeszły Lee Child
Okładka książki Czas przeszły
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 23) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 23)
Past Tense
Albatros
2019-01-16
2019-01-16
Jan Kraśko
jack reacher lee child sensacja reacher

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Jest to moja 12 przeczytana powieść Lee Childa. Jedna z dwóch w kategorii TOP tego Autora (ale srebrny medal). Przez takie TOP książki porzuciłem platformy filmowe streamingowe... nie wiem co będzie jak przeczytam wszystkie książki w serii.

Obecnie przeczytałem już 12 z serii o Jacku R. Na razie trafiłem (wg mojej opinii) na 1 "niewypał". Szczegóły poniżej.

Moje książki Lee Childa kategoria TOP (po prostu świetne):

Moje książki...

Najsłabszy Reacher z jakim miałem do czynienia

Najsłabszy Reacher z jakim miałem do czynienia

18/2024 (audiobook 12/2024)
Zauważyłem w serii o Reacherze pewną stałą: po każdym wybornym tomie następuje zdecydowanie słabszy, tak jakby Autor musiał odpocząć po większym wysiłku, ale musiał wywiązać się z umowy wydawniczej ;)

Po kapitalnej “Nocnej rundzie” nastąpił więc “Czas przeszły”.
Child splata tu dwa wątki: kryminalny i obyczajowy.
Płyną one niezależnie od siebie i pod koniec książki “jeden wpada do drugiego”, jak Warta do Odry.
Tym razem akcja zdecydowanie zwalnia, bo Reacher zamiast gruchotać karki złych ludzi… chodzi po lokalnych bilbliotekach, odwiedza archiwa i rozmawia z wiekowymi mieszkańcami miejscowości, z której pochodził jego tajemniczy, jak się okazało, ojciec.

A bohaterowie wątku kryminalnego wikłają się w sprawę, której charakter Autor odsłania dopiero pod koniec powieści – zatem zachodzimy w głowę: o co tu w ogóle chodzi ;)

No ale mamy do czynienia z Reacherem, więc oczywiście musi dojść do momentu, w którym ten znów pomaga uczynić ten świat trochę lepszym poprzez eliminację zła.

Najważniejsze, że klimat serii został zachowany, czego absolutnie nie da się powiedzieć o serialowej ekranizacji.

Lektor: Tomasz Sobczak

18/2024 (audiobook 12/2024)

Po kapitalnej “Nocnej rundzie” nastąpił więc “Czas przeszły”.
Child splata tu dwa wątki: kryminalny i obyczajowy.
Płyną one niezależnie od siebie...

To było moje pierwsze spotkanie z Reacherem i tym autorem, ale z pewnością nie ostatnie.

Akcja w tej książce była dla mnie cały czas w górę i w dół, że raz nie mogłam się w ogóle oderwać, a po chwili już odechciewało mi się czytać, bo nic się nie działo. Jednak ta akcja pod koniec książki była świetna, przypominała trochę igrzyska śmierci, który uwielbiam, więc za to moja ocena poszła w górę, bo takiego plot twistu się nie spodziewałam.
7/10

Plus- napięcie.... końcówka akcji
Minus - durna parka, od początku wiadomo jaką mają rolę oraz za szybkie zakończenie akcji.
Gdyby nie te minusy była by 8 ka

Plus- napięcie.... końcówka akcji
Gdyby nie te minusy była by 8 ka

Jak dla mnie najsłabsza książka. Strasznie mnie wymęczyła...chyba najniższa ocena jak do tej pory dla Reachera. To jedna z cyklu tych które odznaczam za przeczytane i zapominam 😒

Jeszcze się taki nie urodził, żeby udało mu się przegnać Reachera😋
Jack wjeżdża i wychodzi kiedy chce i jak chce, wszystko na własnych zasadach i takiego Reachera uwielbiam.
Książka wciąga od pierwszych przesłuchanych minut i trzyma w napięciu aż do samego końca.
Polecam ❤️❤️❤️

Jeszcze się taki nie urodził, żeby udało mu się przegnać Reachera😋
Polecam ❤️❤️❤️

Tym razem Reacher próbuje odkryć parę tajemnic dotyczących jego rodziny, kiedy przez przypadek zatrzymuje się niedaleko Laconii, z której pochodził ponoć jego ojciec. Przez przypadek wikła się też w problemy pary Kanadyjczyków. Dobra, wartka akcja czyli Reacher jak zawsze w formie.

Czytanie na urlopie weszło za mocno. 😅
Nieprzespane noce, byleby tylko wiedzieć co będzie dalej. Nie myślałam, że ta książka
tak zadziała na mnie. Ale z drugiej strony, czemu mam się dziwić, skoro to mój drugi tom, który czytam. I po Nocnej rundzie byłam zafascynowana głównym bohaterem. No, cóż... "Czas przeszły" za mną a fascynacja nie minęła.

Uwielbiam Jacka Reachera. To już niezaprzeczalny fakt. Uwielbiam dialogi, które prowadzi i kłopoty, w które pakuje. Sam początek i dialog z kierowcą, który podwozi głównego bohatera sprawia, że mimo wszystko się uśmiecham.

A fabuła? Jak zwykle wciągająca, pełna akcji. Czytelnik nie ma czasu, czy możliwości się nudzić przy tej lekturze.

Czy polecam? Absolutnie, tak jak mawia pewna bohaterka Klanu.

I chcę więcej.😍 Co prawda przede mną ostatni tom, ale zawsze można dokupić brakujące części 😅 to przecież nic, że moja kupka wstydu rośnie zastraszającym tempie, bo przecież w końcu przeczytam te wszystkie książki, które na mnie czekają. 😍

Czytanie na urlopie weszło za mocno. 😅

Uwielbiam Jacka Reachera....

Faaajne. Trochę inny Lee Child, momentami przypomina narrację Kinga. Może i za sprawą ciekawego lektora, którego lekka nonszalancja jest wręcz urocza :))

• Lee Child