W osiemdziesiąt dni dookoła świata

Juliusz Verne

Psychoskok
klasyka

Kup książkę

Na półkach: , , , , ,

Pamiętam kiedy jako dziecko oglądałem serial animowany na podstawie powieści, później jako młody chłopak zapoznałem się z filmem fabularnym, a teraz wreszcie sięgnąłem po książkę. Jeśli chodzi o wrażenia, to mogłaby ona być dłuższa, bo przez niektóre etapy podróży trochę za szybko przemknęliśmy. Sam opis wyprawy i przeciwności z jakimi trzeba było sobie poradzić całkiem...

Polecam grę "80 Days" z 2014 roku. Forma jest bardzo "książkowa", a dodaje możliwość podejmowania decyzji, by samemu poczuć tą przygodę.

"W życiu ważne jest nie to, co osiągnęliśmy,
ale to, czy mamy obok siebie osobę, która darzy nas miłością."

Ciekawa książka o podróży dookoła świata w czasach, kiedy nie było to takie łatwe.

Przeczytałam po raz drugi już jako dorosła kobieta. Czytając miałam cały czas z tyłu głowy myśl jak ktoś mógł uznać, że ta książka może być lekturą dla dzieciaków z podstawówki. Nie powiem żeby była to najnudniejsza książka, akcja ok, może wciągnąć ale ten język! Jest dla dziecka moim zdaniem zbyt nurzący i skomplikowany co utrudnia wczucie się. Lektury powinny być lekkie i...

Potęga podróży

Rewelacyjna! Kwintesencja książki przygodowej. Dynamiczna, barwna, zabawna (i wzruszająca!) opowieść o tym, że szlachetność popłaca, a miłość życia można spotkać w najmniej oczekiwanych okolicznościach - na przykład podczas przyspieszonej podróży dookoła świata.

2084

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Film widziałam wiele razy i różne wersje. Pora było sięgnąć po książkę. Warto. Przeczytać i wiadomo że film fajny ale to nie to co książka. Są różnice. Pan Fileas Fogg jest niezrównany.

Pamiętam bajkę z czasów dzieciństwa - więc oczekiwałam powieści pełnej przygód.
A dostałam - opis przejazdu parowcami, pociągami, bryczkami, dorożkami i saniami i podejście do niego arystokraty i służącego. Jako wielbicielka podróży absolutnie nie rozumiem postawu pana Fogga.
Za to można uśmiechnąć się jak w ciągu 147 lat zmniejszył się świat - w 80 dni można jego spory...

Mając w pamięci wspaniałe "20000 mil..." i "Podróż do wnętrza Ziemi", spodziewałem się ciekawej i wciągającej histori... Niestety narracja prawie mnie pokonała. Przedstawiona historia faktycznie jest nieprawdopodobna i nie sposób wymyślić ją na kolanie, ale bywa najzwyczajniej męcząca.

Pytanie pojawiające się w głowie w trakcie czytania: ,,Czy Fileas Fogg jest robotem?"

8 473
    1 794