Pokonaj Siebie

Okładka książki Pokonaj Siebie Maja Agnieszka Frykowska
Okładka książki Pokonaj Siebie
Maja Agnieszka Frykowska Wydawnictwo: Szaron biografia, autobiografia, pamiętnik
Szaron
2018-10-29
2018-10-29
Frytka Big Brother Bóg Autobiografia

Mnie osobiście książka bardzo się podobała i naprawdę jest ciekawie napisana. Są poruszane wątki rodzinne, choćby tragiczna śmierć dziadka Wojtka, który przyjaźnił się z Romanem Polańskim o czym nie wiedziałem. Jest też trochę humoru, który równoważy całą treść. Historia, która naprawdę mnie poruszyła i ja wierzę, że to wszystko jest nieprzekłamane ale szczere, zresztą to czuć.
Szybko się czytało, ciężko się oderwać od niektórych rozdziałów, od ludzi, zdarzeń, faktów itd.

Strach i lęk został pokonany. Zwyciężyła wiara, nadzieja i miłość. Warto to docenić, że ktoś dzieli się swoim własnym życiem z innymi oraz poświęca swój czas. Ta książka to nie tylko historia Mai - to historia każdego z Nas, bo każdy ma do opowiedzenia swoją własną. Potrzeba nie małej wiary i motywacji żeby temu sprostać. Polecam. Kto lubi biografię, ten z pewnością przeczyta :)

Po książkę Mai Frykowskiej sięgnęłam po obejrzeniu wywiadu u Cejrowskiego. Szczególnie fakt nawrócenia zainteresował mnie dogłębnie, gdyż sama jestem osobą wierzącą.
Od książki nie mogłam się oderwać, począwszy od historii rodziny Mai, skończywszy na sprawie demonów i teraźniejszego życia artystki.
Myślę, że warto zapoznać się z tą historią. Serdecznie polecam!

Myślę, że warto zapoznać się z tą historią. Serdecznie polecam!

Historia Agnieszki obecnie Mai Frykowskiej, która wiele wyjaśnia.
Wychowywana była przez babcię. Rodzice raz się pojawiali raz znikali. Gdy mama się pojawiła chciała wynagrodzić córce swą nieobecność pieniędzmi. I w ten sposób Agnieszka z skromnej i grzecznej dziewczynki stała się buntowniczą nastolatką.
Następnie udział w BigBrother, gdzie została okrzyknięta skandalistką. Ta łatka trzymała się jej przez długi czas. Wszystko, co robiła zostawało odbierane, jako prowokacja. Rodzina się od niej odwróciła i została sama. Udział w programie Bar również jej nie pomógł.
A jednak Maja miała w sobie tyle zaparcia by skończyć studia aktorskie. I wyjść na prostą.
Jak poradziła sobie z nie łatwym dzieciństwem?
Czy odzyskała rodzinę?
Jak udało jej się kończyć studia?
Oraz czy odnalazła swoje szczęście?
Przyznam, iż książka po części mi się podobała. Podzielona jest tak jakby na dwie części. Pierwsza z nich to historia rodziny Frykowskich. A druga to nawrócenie się Mai.
Cała historia rodziny Agnieszki bardzo mi się podobała. Już kolejny raz sięgnęłam po tego typu książkę i okazało się, że lubię zagłębiać się w historie znanych ludzi. Ukazane jest, iż to ze Agnieszka pochodzi z rodziny „tych Frykowskich” wcale nie oznacza, że jej życie było usłane różami.
Natomiast ta część o nawróceniu już mniej do mnie przemawia. Nie chce pisać, co konkretnie by Wam zbyt dużo nie zdradzić.
Jednakże książka jest dosyć interesująca i czyta się bardzo szybko. Jednak ta druga część moim zdaniem trochę osłabiła ocenę książki.

Historia Agnieszki obecnie Mai Frykowskiej, która wiele wyjaśnia.
Następnie udział w BigBrother, gdzie została okrzyknięta skandalistką....

Właśnie skończylam czytać książkę i jestem pod dużym wrażeniem.
Ale po kolei.

Większość zna Agnieszkę Frykowską. Zbuntowaną i szaloną dziewczynę z Big Brother. Ja miałam miałam pewnie podobne wrażenie co większość osób. Kilka razy potem gdzieś mi się przewinęła w tv. Potem o niej zapomniałam.
Znajoma wysłała mi linka do rozmowy Mai z dziennikarzem w kt opowiadała o swoim nawróceniu. Pomyślałam: ciekawe. Czy to na zawsze, czy może na chwilę.

Kiedy dowiedziałam się że będzie jednym z mówców podczas konferencji #sisterhood w @shorelinepoland byłam trochę zaskoczona. Ale również bardzo ciekawa.

Kupiłam Maję po pierwszych chwilach jej wypowiedzi. Okazało się że to mądra, dobra, Boża kobieta. To zupełnie inna osoba, niż ta którą widzieliśmy w tv. Teraz jest pełna spokoju. A historia którą nam opowiedziała poruszyła mnie.

Dlatego pierwsze co zrobiłam sięgnęłam po jej książkę aby dowiedzieć się czegoś więcej.

Książka jest napisana świetnym językiem. A wciąga od pierwszej strony. (córka była skazana na dzień z Peppą bo mama nie mogła się oderwać od czytania 😁)
Maja opowiada o swoim życiu, historii rodziny która w jakimś stopniu wpłynęła na jej życie i szaloną młodość.
Teraz wiem żeby nie oceniać innych ludzi na podstawie tego co wiemy o nich. Bo ta wiedza jest tylko czubkiem wielkiej góry. I taką oceną możemy kogoś skrzywdzić.
Jeśli nie mieliście okazji posłuchać Mai na żywo, myślę że ta książka będzie świetnym wstępem do poznania jej historii.

Właśnie skończylam czytać książkę i jestem pod dużym wrażeniem.
Ale po kolei.

• Wiara