Jajecznica Kolumba. Opowieści o wielkich podróżnikach

Okładka książki Jajecznica Kolumba. Opowieści o wielkich podróżnikach Paweł Wakuła
Okładka książki Jajecznica Kolumba. Opowieści o wielkich podróżnikach
Paweł Wakuła Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: A to historia! opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
A to historia!
Wydawnictwo Literatura
2018-09-25
2018-09-25
podróże dla dzieci

Okładka książki Zew padliny Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Zew padliny Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Darowane kreski Joanna Papuzińska, Magdalena Pilch
Darowane kreski Joanna Papuzińska,&...
Okładka książki Zagadkowa klepsydra Jennifer Bell, Karl James Mountford
Zagadkowa klep... Jennifer Bell, Karl...

Moje dzieci same czytają,ale tą książkę ja im czytałem co wieczór.Rewelacja ,bardzo nam się podobała.Polecam.

Jest to kontynuacja książki „Jagiełło pod prysznicem”. Tym razem Kuba pobiera u swojego dziadka korepetycję z geografii. Słucha o najwybitniejszych odkrywcach w dziejach świata, zaczynając od starożytnych Fenicjan i Greków, a kończąc na współczesnych polskich podróżnikach.

To książka, która udowodni, że lekcje geografii nie muszą być nudne. W fabułę wpleciona została historia oraz terminologia geograficzna, na przykład: Co to jest pasat? Co to jest erozja?

„Wielcy podróżnicy” to termin, który może odnosić się do różnych osób, które wniosły znaczący wkład w dziedzinę podróży i eksploracji. Niektóre słynne przykłady to:
Marco Polo, który podróżował z Europy do Azji i opisał swoje podróże w „Księdze Marco Polo”.
Krzysztof Kolumb, który odkrył Amerykę, szukając zachodniej drogi do Azji.
Vasco da Gama, który odkrył drogę morską z Europy do Indii.
Ferdynand Magellan, który poprowadził pierwszą wyprawę, która opłynęła kulę ziemską.

Te i inne osoby pomogły ukształtować nasze rozumienie świata i zainspirowały do dalszych poszukiwań.

Książka utrzymana jest w klimacie opowieści przygodowej, co sprawia że nauka historii i geografii staje się o wiele prostsza, a przez to bardziej zrozumiała.
Polecamy!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Czy poznaliście już Kubę, który miał kłopoty z historią? Jego dziadek postanowił mu pomóc i w ten sposób powstała książka pt. "Jagiełło pod prysznicem". Tym razem chłopak ma kiepskie stopnie z geografii, a tata nogę w gipsie, więc żeby nie zmarnować lata słuchają opowieści dziadka o pierwszych odkrywcach. A ponieważ podróżowali po świecie, to i mapa się przyda, żeby dokładnie prześledzić ich drogę. Autor zamieścił na stronie tytułowej każdego rozdziału poglądową ilustrację z zaznaczoną trasą, lecz po szczegóły należy sięgnąć do atlasu. Historie są zajmujące, pełne ciekawostek, uporządkowane chronologicznie. Dodatkowo wplecione są w życie rodziny Kuby, więc łatwiej je zapamiętać. ‎Dziecko słucha z uwagą, a dorosły też czegoś nowego się dowie, a z pewnością usystematyzuje swoją wiedzę. Polecam.

Genialna książka dla dzieci i nie tylko:)
Koniecznie muszę pogłębić wiedzę na temat: Kolumba, Magellana, konkwistadorzy i de Orellana (Amazonka),Releigha (Orinoko),De La Salle (Kanada),Beringa, Cooka, Burtona i Speaka (Nil),Nansena (Grenlandia) i oczywiście Amundsena i Scotta:)

Genialna książka dla dzieci i nie tylko:)

Po dziadkowej lekcji historii okazało się, że Kuba jest już 6 uczniem, niestety tym razem geografia leży. Dziadek postanawia dać rodzinie lekcję, tym bardziej, że ojciec złamał nogę, więc w tym roku wakacje spędzą w domu.
Kompendium wiedzy o odkryciach geograficznych. Dziadek w humorystyczny i bardzo ciekawy sposób opowiada o odkrywaniu świata, od Fenicjan, przez Greków, Wikingów, Konkwistadorów, poprzez odkrycia Azji, Afryki, Nowego Świata do odkryć Australii, Arktyki i Antarktydy. Mamy słynnych i mniej słynnych podróżników, ich przygody, problemy i opisy tras, które przebyli. Dziadek posługuje się słownictwem z geografii: pasat, erozja, pływy, kompania, maniok czy pora deszczowa, wszystkie trudniejsze i mnie trudne pojęcia są wyjaśnione. Wiele ciekawostek i postaci zupełnie zapomnianych – książka idealna tak jak i poprzednia. Książka uczy i bawi – wspaniała. Plusem są ilustracje Mikołaja Kamlera.

Kolejny tom z serii "A to historia", w którym można dowiedzieć się wiele o podróżnikach poczynając od pierwszych ludzi aż do wyprawy Amudsena na biegun południowy.Książka bardzo ciekawa i strasznie wciąga.Bardzo polecam dla wszystkich.

Adam Hajduga

Adam Hajduga