Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.95 zł

Śledztwo od kuchni czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z podtekstem kulinarnym)

Patronat LC
Karolina Morawiecka Wydawnictwo: Lira Cykl: Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Lira
komedia kryminalna kryminał morawiecka karolina morawiecka skałka
Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu) (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
komedia kryminalna kryminał morawiecka karolina morawiecka skałka

Świetny pomysł i moje klimaty - kryminał (w moim odczuciu lekki kryminał, choć aż komedią bym tego nie nazwała), zakonnica prowadząca śledztwo, klimaty kościelne i kulinarne - bardzo fajnie się to wszystko zgrywa.
Może całość nie jest aż tak porywająca, żeby zarywać noce nad lekturą, ale czyta się bardzo przyjemnie.
No i zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem... jakoś...

Polubiłam wdowę po aptekarzu. Mam zamiar przeczytać kolejne części jej przygód. Przypomina mi Agathe Raisin z jednym wyjątkiem - ona umie gotować i to w niej lubię. Nawet nadmiar kilogramów.

Irytująca główna bohaterka. Chyba komedia kryminalna nie jest moim ulubionym gatunkiem literackim

Bardzo przyjemna lektura.

Błyskotliwa, dowcipna książka. Świetna na poprawę humoru.
Główna bohaterka przypomina mi Hiacyntę Bucket, z angielskiego serialu komediowego lat dziewiędziesiątych "Co ludzie powiedza".

Kupiłam kiedyś za 10 złotych, bo pomyślałam, że kiedyś przyjdzie dzień, w którym będę desperacko potrzebowała czegoś lekkiego do czytania. I ten dzień nadszedł.
Po okładce i cenie książki nie spodziewałam się niczego specjalnego.
Myliłam się. Książka jest wypełniona postaciami, które mimo miliona wad można polubić, pełna odniesień do innych kryminałów, czasami...

Prosta intryga kryminalna umiejscowiona na malowniczej podkrakowskiej wsi, sympatyczni i swojscy bohaterowie oraz kulinarne fascynacje, to przepis na lekką i odprężającą lekturę - ni mniej, ni więcej.

Powieść mi się podobała- myślę, że seria ma potencjał. Lubię przerysowanych bohaterów, a duet wdowa i siostra Tomasza przypadł mi do gustu. Jednak książka jest raczej komedią kryminalną, a nie klasycznym kryminałem.

No może nie całkowita porażka, bo jakoś się trawi, razem z kuchnią wdówki. Jakby kogoś znudziło, to na koniec wszystko jest jeszcze raz wyjaśnione przez tąż panią. Cóż, autorka siliła się na stylizację klasyków kryminału, ale pióro nie to.

Krótko – książka nie rozczarowuje i nie zaskakuje, innymi słowy spełniła moje oczekiwania. Jakie?
Nie spodziewałam się wybitnego dzieła literackiego – i nie dostałam go (ale książka napisana dobrze).
Nie spodziewałam się skomplikowanej zagadki kryminalnej – i nie dostałam jej.
Spodziewałam się lekkiej lektury na jeden wieczór relaksu – i dokładnie tak było.
Spodziewałam się...

• 2019