Lot nad kukułczym gniazdem

83-86611-15-4
Tomasz Mirkowicz
Klasyka Współczesna
Ken Kesey szpital psychiatryczny Wielka Oddziałowa Wódz Totalitaryzm

Chapeau bas! I to powinien być koniec mojej opinii bo o "Locie nad kukułczym gniazdem napisano już tyle, że... zasadniczo o czym tu jeszcze pisać?

Ponadczasowa książka-manifest. Rewelacyjna, normatywnie (na każdym stadium ewentualnej interpretacji); jako opowieść sama w sobie; jako komentarz do relacji "System/Kombinat vs. problem osób chorych psychicznie"; jako...

Książka, do której nikogo nie trzeba przekonywać. Kawał bardzo dobrej literatury.
Kombinat przybiera różne kształty. To się nie zmienia. Im bardziej się wychylasz, tym bardziej zdeterminowany jest, by zabrać Ci możliwości walki o to, co dla Ciebie najważniejsze. Złamie Cię, jeśli odstajesz od ustalonych reguł.
Na gorąco obejrzałam film. Jednak przy książce, choć naprawdę...

Świetna, zabawna i wzruszająca. Świetny bohater i smutne zakończenie, choć dające nadzieję:)

Książka opowiada o walce dwóch silnych osobowości, o charyzmatycznym oszuście Mc Murphy i oddziałowej z piekła rodem. Wcześniej historie tą znałam tylko z filmu. Polecam oczywiście.

Wybitna, świetny humor, mocny klimat, można dużo z niej wynieść dla samego siebie. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa, już dla samej przyjemności poznania.

daję wysoką ocenę, choć nie do końca wiem co powiedzieć - szpital dla psychicznie chorych to totalnie moje klimaty, jeszcze jak bohater jest silną postacią a w szpitalu oglądamy mandalę osobowości w chorobach i chorób w osobach to jestem zachwycona.
oczywiście smutno zachwycona
(ps. książka czytana przed egzaminem do szkoły, więc może dlatego mam trochę wyprane wrażenie o...

Większość z nas w dzisiejszych czasach narzeka na służbę zdrowia. Niekończące się kolejki, terminy wykraczające poza zdrowy rozsądek Jeśli chodzi o psychiatrię to sprawa jest wręcz opłakana. Wielu z nas słyszało, że ta gałąź służby zdrowia, jest najmniej finansowana, co za tym idzie najbardziej zaniedbywana. Fabuła Powieści Kena Keseya porusza tą trudną tematykę. Akcja...

Sięgnęłam po nią ponieważ znam dobrze film, ale książka kładzie film na głowę, treść jest brudna i odpychająca. Są w niej rzeczy tak opisane, że kamera nigdy nie będzie w stanie tego pokazać.

„Lot nad kukułczym gniazdem” Kena Keseya, to jedna z najważniejszych książek w moim życiu.

Powieść, wbrew niektórym zamieszczonym tu opiniom, wcale się nie zestarzała a wręcz przeciwnie, wg mnie nabiera obecnie zupełnie nowego wyrazu.
Ken Kesey wydał ją w 1962 roku wykorzystując w niej swoje doświadczenia z pracy w zakładzie dla umysłowo chorych. Debiutował tą powieścią...

Klasyka, która broni się sama. Lata 60-te XX wieku w Ameryce, gdzie każdy starał się zmienić swoje życie. Nawet taki szuler.... Pierwsze strony nie czyta się lekko, później jest o wiele lepiej, mimo, że ta książka do łatwych nie należy.

Dyskusje

20 328