Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?

Radosław GajdaNatalia Szcześniak Wydawnictwo: Znak sztuka
Znak
architektura historia architektury youtube vlog barok gotyk architektura modernistyczna
sztuka
2018-10-31

Bardzo dobra pozycja dla osób, które są zainteresowane architekturą, ale nie są w tej dziedzinie profesjonalistami. Książka omawia i tłumaczy architekturę na konkretnych przykładach w sposób łatwy, dzięki czemu ta dziedzina jawi się jako dostępna dla każdego. Zrozumienie podstaw architektury jest kluczem do odkrycia miasta, więc można powiedzieć, że to trochę taki...

Uwielbiam kanał Architecture is a good idea. Jego twórcy - Natalia i Radek - potrafią opowiadać o architekturze w taki sposób, że ciężko się oderwać. Kiedy wydali książkę, kupiłam ją więc bez wahania. Trochę się jednak zawiodłam. Może to kwestia tego, że po obejrzeniu większości filmów na kanale, wiele rozdziałów nie było już dla mnie niczym nowym, a może również tego, że...

Książka dla początkujących, chcących dowiedzieć się czegoś więcej o architekturze, a nie mających zbyt dużego pojęcia o niej czytelników. Lekkostrawna, pisana przystępnym, zrozumiałym językiem, opatrzona w cenne, dobrze obrazujące treść grafiki.
Nie potrafię jednak nadać tej pozycji oceny wyższej gdyż oceniam ją przez pryzmat faktu, iż jestem miłośnikiem architektury i...

Nie do końca rozumiem skąd tyle negatywnych opinii na temat tej książki. Oczywiście trzeba przyjąć kilka założeń.

Po pierwsze jest to książka dla laików, nie pasjonatów. I to uważam za jej ogromny plus! Literatury fachowej jest pod dostatkiem, zdecydowanie trudniej o pozycje bardziej popularne.

Po drugie - jak sam tytuł głosi Archistorie mają nam opowiedzieć o tym jak...

Architecture is a good idea to jeden z nielicznych kanałów, jakie zdarza mi się oglądać i chociaż nie jestem zwolenniczką pisania książek przez youtuberów, postanowiłam przeczytać Archistorie. I nie żałuję.

Archistorie to książka przede wszystkim dla laików, osób, które dopiero zaczynają przygodę z architekturą. To bardziej seria krótkich historyjek o budynkach, napisanych bardzo prostym, czasem trochę infantylnym językiem. Na plus ładne wydanie w twardej oprawie i bardzo dużo zdjęć i ilustracji.

Gdyby ktoś nie polecił by tej książki nigdy nie zaczęłabym przyglądać się miejskiemu krajobrazowi. Nie dowiedziałabym się dlaczego niektóre znane budynki wyglądają jak wyglądają , dlaczego miasta są zabudowywane w taki i konkretny sposób. Ciekawa lektura.

Ta książka jest niezła... ale jako wprowadzenie do architektury. Jeśli ktoś chciałby się nią bardziej zainteresować i nie wie od czego zacząć - może to być niezły start, także dla młodzieży. Jest to lekko zarysowany przekrój problematyki - przez historię, rejony geograficzne i koncepty urbanistyczne, prezentowane przez pryzmat konkretnego problemu bądź zjawiska. Jeśli...

Ciekawa, wartościowa, ale napisana językiem baśni dla dziecka, w dodatku pobieżnie traktująca wiele tematów, nie do końca przemyślany jest też układ książki. Jednak na pewno można wiele rzeczy z niej ciekawych wyciągnąć

Świetna lektura wprowadzająca w tematykę urbanistyki, szczególnie dla laików. Autorzy w znany (z kanału YouTube AIAGI) sposób piszą o historii architektury, luźno opisując style architektoniczne. Nie brakuje tu wielu ciekawostek, ale również uogólnień.

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • Architektura
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • 2020

Dodaj cytat z książki Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?