Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?

Radosław GajdaNatalia Szcześniak sztuka 368 str.
Znak
sztuka
architektura historia architektury youtube vlog barok gotyk architektura modernistyczna

Znak
sztuka

Porównaj ceny i

Okładka książki Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast? Radosław Gajda, Natalia Szcześniak
6,6
Archistorie. J... Radosław Gajda, Nat...

Świetna lektura wprowadzająca w tematykę urbanistyki, szczególnie dla laików. Autorzy w znany (z kanału YouTube AIAGI) sposób piszą o historii architektury, luźno opisując style architektoniczne. Nie brakuje tu wielu ciekawostek, ale również uogólnień.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony bardo przyjemnie mi się czytało, jakbym oglądał kolejny odcinek Radka i Natalii. Natomiast z drugiej strony często czułem niedosyt i wrażenie, że tematy są opisywane ogólnie i pobieżnie. Przy niektórych rozdziałach miałem wrażenie, że czytam jedynie wstęp, gdzie brakuje jakiegokolwiek rozwinięcia, czy zakończenia. ...

Mam mieszane uczucia w stosunku do tej książki. Wydana jest bardzo pięknie, z dobrymi ilustracjami, a napisana prostym, zrozumiałym językiem (chwilami jednak drażniło mnie wrażenie, że czytam książkę dla ucznia podstawówki, i to tych raczej wczesnych klas). Treściowo jest gorzej. Nie oczekiwałem tekstów na poziomie Łysiaka z "Francuskiej ścieżki", "Wysp zaczarowanych"...

Ksiązkę kupiłam przypadkowo w promocji w Znaku. Nie słyszałam wcześniej o blogu Autorów, więc nie mogę się do niego odnieść.
Książka bardzo ciekawa i swietnie, w sposób przystępny, ale nie infantylny prowadzi czytelnika przez niuanse architektury i urbanistyki. Uważam, że ta książka może być wspaniałym początkiem przygody z architekturą!
Polecam gorąco!!!

Nigdy nie interesowała mnie szczególnie architektura. Kiedyś przez przypadek trafiłem na kanał "Architecture is a good idea" i naprawdę mnie to zaciekawiło. Sama książka w mojej opinii jest rewelacyjna! Jest to ten rodzaj książki, który kończy się zdecydowanie za szybko i chciałby się więcej i więcej. Naprawdę zadziwia mnie to jak można opowiadać w tak lekki, momentami...

Na półkach: , , , ,

Książka autorstwa duetu Gajda i Szcześniak to podróż po architektonicznych perełkach świata. Autorzy bloga 'Architecture is a good idea' postanowili pokazać nam, że to co nas otacza to nie tylko przyroda, o której uczymy się od najmłodszych lat, ale również budynki wokoło. A jest ich przecież coraz więcej, budowanych według coraz bardziej interesujących projektów.

Pozycja...

Nie kryje, że sięgnąłem po tę książkę, gdyż jestem dosyć wiernym widzem kanału na YouTube prowadzonego przez autorów. I w zasadzie ta książka jest niczym innym, niż jego papierowym mega odcinkiem. Styl w którym napisano ten tytuł jest wierną kopią narracji pana Gajdy. Czytając kolejne zdania słyszy się w głowie jego charakterystyczny ton głosu, mimowolnie "czuje...

Zbiór ciekawostek i teorii na temat architektury. Kanału na YT nie znam, książkę czytało się nawet dobrze, tylko trochę mało konkretów. Jako książka rozrywkowa ujdzie

Z książkami twórców znanych z YouTube bywa taki problem, że treści raz podane w formie wideo, serwują drugi raz w pod postacią drukowaną.
Tu ten efekt się pojawia, ale nie na dużą skalę. Znając kanał, można śmiało i z zaciekawieniem przeczytać książkę.

Interesująca! Przygoda z architekturą od średniowiecznych kamieniczek po współczesne wieżowce.
Trochę zachwytu, trochę krytyki, ciekawostek i historii.
Bardzo mi się podobało!

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • Architektura
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?