Czas odnaleziony. Podróże z moją matką

Halina Rubin Wydawnictwo: Czarne Seria: Poza serią biografia, autobiografia, pamiętnik
Krzysztof Środa
Krzysztof Środa wspomnienia

Oficjalne recenzje i

Przyzywając umarłych po imieniu

[ 4 ] Link do recenzji

Niewątpliwie jest to smutna historia, o smutnych czasach, z perspektywy żydowskiej dziewczynki, a następnie dorosłej już kobiety.
Autorka podjęła się poukładania puzzli życia swojej rodziny, które rozrzuciła historia, w całość, w coś co można oprawić i mieć na pamiątkę.
Dobór cytatów do tej książki - fenomenalny.

Fascynująca opowieść o losach pewnej żydowskiej rodziny. Rodziny samej autorki, która urodziła się w przededniu wojny, a której udało się przeżyć wojnę dzięki determinacji własnej matki, oraz wielu szczęśliwym zbiegom okoliczności.
Wraz z matką odbyła bardzo długą podróż z okupowanej Polski na Białoruś i dalej w głąb Rosji,mimo iż uciekły tak daleko nie udało im się uniknąć...

Wydawnictwo Czarne to dla mnie synonim wartościowej, mądrej, zmuszającej do refleksji lektury. Jeszcze się nie zdarzyło abym kiedykolwiek zawiodła się na książce której swoje błogosławieństwo dali Andrzej Stasiuk i jego żona Monika Sznajderman właściciele i dobre duchy wydawnictwa.

"Czas odnaleziony. Podróże z moją matką" to kolejna perełka w kolekcji Czarnego. Jej...

• 2019
  • Biografie / Dzienniki / Wspomnienia