Defy Me

Tahereh Mafi Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Dotyk Julii (tom 5) literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
angielski
HarperCollins
Dotyk Julii (tom 5)
literatura młodzieżowa
angielski

Jestem ogromnie zaskoczona wszystkim, co wydarzyło się w tym tomie. Wreszcie czytelnik dostaje odpowiedzi na większość dręczących go pytań, a informacji do przyswojenia jest bardzo dużo. Właściwie cały tom jest jedną, wielką odpowiedzią i wyjaśnieniem wszystkiego. Jest to i zaleta, i wada. Autorka poświęciła mnóstwo stron na wytłumaczenie pewnych rzeczy, jednocześnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepszy tom serii! <3

Jestem zachwyconą ilością nowych spraw, które w tej części wyszły na jaw. Wspólna przeszłość Aarona i Elli oraz ich wielokrotne spotkania, które doprowadzały Andersona do szału.
Kenji z Nazerrą byli cudowni i jak zawsze uwielbiałam Kishimoto, tak tutaj Mafi nieco bardziej skupiła się na jego pragnieniach oraz samej osobie.
Sam fakt, że Paris jakimś cudem przeżył, był...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

jak ja żałuję, że wzięłam się za 4 część i teraz 5.
byłam tak bardzo zachwycona Mafi przez tyle lat, była moją ulubioną autorką, a odkąd zabrałam się za kontynuację, w ogóle nie wiem, gdzie zapodział się jej talent. te książki są jakby napisane przez dwie różne osoby.
absolutnie nie polecam.
radzę zakończyć czytanie na 3 części.

Największym problemem tej części jest duża ilość różnych punktów widzenia. Tak jak poprzednia część jakoś się broniła - na tyle, na ile może bronić się ta seria - to tutaj już nie do końca tak jest. Ta seria nigdy nie była wypełniona akcją, ale w "Defy Me" jest to wyjątkowo odczuwalne, jako że wszystkie POV-y przez większość książki mówią o tym samym.

Mimo wszystko, są...

Nie da się ukryć, że zakończenie czwartej części należało do spektakularnych i byłam bardzo ciekawa, jak Tahereh Mafi z niego wybrnie. I śpieszę donieść, że wybrnęła zgrabnie :)

Piąty tom wyjaśnia wiele kwestii z przeszłości Julii (Juliette) i Warnera, co czyni ich relację jeszcze bardziej niezwykłą.

Narracja prowadzona jest naprzemiennie, przez Aarona, Julię i Kenjiego....

Na półkach: , , , ,

SPOJLERY do 4. częśći "Restore me".

Poprzednia część zakończyła się mega szokująco. Było bardzo dużo nowych wieści, ale to nie wszystko. Okazuje się, że i tutaj, w "Defy me" jest SPORO. Jedna rzecz była dla mnie tak wielkim szokiem, że na kilka minut przestałam czytać, bo naprawdę nie mogłam uwierzyć, że to prawda. Nie, jeśli nie miałam żadnego racjonalnego...

Właśnie skończyłam czytać i jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem. Jest to bodajże jedna z moich ulubionych serii i ciągle pragnę więcej.
Tym razem przeszłość Elli - zwanej Julią - pokazana nam jest w całej okazałości. Można jeszcze mocniej zakochać się w historii, którą tworzy razem z Aaronem.
Polecam. Warto.

Dyskusje