Pszczółka

Kristen HallIsabelle Arsenault Wydawnictwo: Kultura Gniewu Seria: Krótkie Gatki komiksy
Marceli Szpak
Krótkie Gatki
komiks picurebook pszczoły pszczółka album miód przyroda natrura

Okładka książki Pszczółka Kristen Hall, Isabelle Arsenault
7,0
Pszczółka Kristen Hall, Isabe...

Niepozorna książka o przyszłości ludzkości... Tak, dobrze czytacie :) Naukowcy mówią, że kiedy zabraknie w świecie pszczół, zabraknie i nas. Świetny punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem o przyrodzie, ekologii, dbaniu o otaczający nas świat. Pięknie ilustrowana. Ciepła i przyjazna. Polecam!

Pszczółka to krótka powieść graficzna, w której autorki ukazują kilka chwil z życia pszczelego roju. Historia jak i przekaz są bardzo proste. Chodzi o przedstawienie wagi istnienia pszczół. Zaczynamy od krótkiego opisu wyglądu, a następnie poznajemy pracę owadów. Oczywiście całość przedstawiona jest w sposób przystępny dla najmłodszych odbiorców.

Szkoda tylko, że sens...

Tekst w Pszczółce to wierszyk - rymowanka, który prostymi słowami opisuje życie i jaką rolę odgrywa pszczoła. Jest mowa o tym jak pszczółka zwabiona słodkim zapachem, lata od jednego kwiatka do drugiego spijając z każdego nektar. Nie tylko się posila ale również zbiera nektar, który niesie do swojego ula. Tam zaczyna się proces żucia. A na końcu pszczółka zmęczona ciężką...

• Komiksy
  • Literatura amerykańska i kanadyjska