77 Moc przebaczenia

RTCK
2018-05-29
2018-05-29
przebaczenie rozwój duchowy religia

"Kiedy ktoś Cię krzywdzi, przebaczaj od razu, najlepiej na głos, żebyś sam to usłyszał."

"77 Moc przebaczenia"
Marcin Zieliński

Mam problem. Gdy czytałam po raz drugi tą książkę uświadomiłam sobie, że mam ogromną trudność w przebaczaniu nie bliskim i znajomym, którzy mnie skrzywdzili, ale w przebaczaniu sobie samej...

🤝🏻Pierwsza część książki poświęcona jest uzdrawiającej mocy przebaczenia. Jeżeli zatrzymasz w sercu urazę, nieprzebaczenie to Bóg nie będzie mógł zadziałać w pełni w Twoim życiu. To co blokuje nas przed pójściem dalej z Bogiem to może być właśnie nieprzebaczenie. Bóg nie zmusi Cię abyś komuś przebaczył, nie wejdzie Ci z butami w życie, ale pragnie byś był szczęśliwy i wolny.

Przebaczenie jest tak bardzo ważną kwestią w życiu chrześcijanina, że Jezus wplata przebaczenie w modlitwę, której sam nas nauczył. Przebaczenie to obowiązek, nie możliwość.
Przebaczenie uwalnia Twoje serce i umysł, są świadectwa osób, które po przebaczeniu otrzymały uzdrowienie ciała. Przypomnij sobie jak kiedyś komuś przebaczyłeś, albo jak Tobie przebaczono. Czy nie poczułeś ulgi w klatce piersiowej?

🔥Druga część książki poświęcona jest mocy Słowa.
Bóg nadał słowu moc stwórczą. Świat został stworzony na słowo. Chodzisz po tym i używasz tego co zostało stworzone słowem. Biblia mówi, że słowo ma moc niszczyć i błogosławić. Życie i śmierć są w mocy języka. Często rzucamy słowami nie zastanawiając się nawet nad ich sensem, a przecież Bóg tak bardzo umiłował Słowo.

🌿Liczba 7 w Biblii oznacza nieskończoność
🌿Duża czcionka książki ułatwia szybkie czytanie
🌿Książka jest wydana również w formie audiobooka

Bardzo polecam tą książkę. Jest prosta, konkretna, a treści sprawdzone przez autora. Bardzo dobra lektura na jesienno-zimowe wieczory.

"77 Moc przebaczenia"
Marcin Zieliński

🤝🏻Pierwsza część książki poświęcona jest...

Bardzo ważna dla mnie książka o przebaczenia oraz mocy słowa.

Bardzo polecam przeczytać.

Bardzo ważna dla mnie książka o przebaczenia oraz mocy słowa.

Bardzo polecam przeczytać.

Mnóstwo ksiązek o przebaczaniu ale ta trafia do mnie chyba najbardziej. Bardzo dobra książka

Krotko ale tresciwie. Warto przeczytac.

Krotko ale tresciwie. Warto przeczytac.

Nie miałam wcześniej styczności z Marcinem Zielińskim - ani poprzez filmy, ani książki czy jakieś spotkania na żywo. Wiem jednak, że jest on postacią trochę kontrowersyjną w kościele, ale to zależy, kogo zapytasz... Przyznam jednak, że go przez to unikałam. Marcin sam fajnie mówi w tej książce, że lepiej nie oceniać ludzi, którzy próbują służyć Bogu - bo faktycznie nie wiemy, za kim stoi Bóg i kto ma rację.

To ważna książka, powiem szczerze, że bardzo do mnie trafia. Pomaga uzmysłowić sobie niektóre sprawy. Czytałam e-booka, ale mam ochotę kupić tę książkę, przeczytać ją jeszcze raz, zakreślać ważne fragmenty (a trochę tego było) i co ważniejsze skupić się na wcieleniu takiej postawy w życie!

Marcin ma fajny styl pisania, podobały mi się niektóre żarciki. Myślę, że chętnie sięgnę po inne jego książki czy konferencje.

Uwielbiam takie książki dla dzieci ❤❤
Książki, które nie są oczywiste i mają drugie dno, a do tego przy każdym kolejnym przeglądaniu cieszą oko 🥰
Taka właśnie jest książka
🌸 Gdzie jest moja córka? 📖 Iwona Chmielewska 🌸
Mamy już jedną książkę Pani Iwony, która zachwycałam się z 10 lat temu, gdy mój starszy syn był malutki 😉 Domowe Duchy 👻
Teraz też jestem zachwycona, chociaż to nie jest taka standardowa książka dla dzieci 😄
To forma gry w chowanego, nieoczywista i rozwijająca pozycja. Nie ma co dużo pisać to trzeba zobaczyć 😍

Uwielbiam takie książki dla dzieci ❤❤
Taka właśnie jest książka
🌸 Gdzie jest moja córka? 📖 Iwona Chmielewska 🌸
Teraz też jestem zachwycona, chociaż...

Muszę przyznać, że książka mnie zaskoczyła. Z pewnością nie należę do osób, które darzą autora sympatią. Myślę, że nawet mógłbym nazwać się osobą uprzedzoną. O ile uprzedzenie nie przeszło w trakcie czytania, o tyle nie znalazłem nic zdrożnego w książce (może słabo szukałem),a wręcz znalazłem kilka myśli w sam raz dla siebie. Styl "życia w przebaczeniu" bardzo mi odpowiada. Zaciekawiły mnie kwestie związane z chorobami kręgosłupa/serca i ich powiązanie z ciężarami duchowymi.
No i najlepszy fragment: autor wspomina kolegę, któremu ktoś złorzeczył przez internet - po prostu groził. Autor zachęca kolegę do wybaczenia, ten realizuje zalecenie i... otrzymuje maila z przeprosinami: "przepraszam, nie chciałem do Pana takich rzeczy napisać... to miało być do Marcina Zielińskiego" :)

Hmm zwykle wystawianie opinii przychodzi mi łatwo. Mama mi kiedyś powiedziała, że jedna książka przeczytana kilkakrotnie wywierała na nią za każdym razem inny wpływ; inne odczucia. Zwłaszcza książki o tego typu tematyce, myślę że ciężko właściwie je ocenić, bo odbieramy je baardzo subiektywnie. Więc, chyba najbardziej pomocne będzie: Rozdziały krótko i na temat. Treść podana w przemyślanej kolejności. Trzcionka duża. Czyta się szybko i lekko! Na pewno nie zaszkodzi. Jak ktoś sięga po taką lekturę tzn. że chce w niej coś znaleźć. Ci co szukają zawsze znajduję. Więc na pewno nie zaszkodzi a czyta się szybko i lekko :D

Marcin w niezwykle żywy i motywujący sposób opisuje, jakie cuda może zdziałać Pan Bóg, jeśli tylko mocno w niego uwierzymy. Jedyny minus jest taki, że książka jest po prostu za krótka, bo chciałoby się więcej tak dobrej lektury!

jak ktoś dowiedzieć się o praktycznym stosowaniu przebaczenia w życiu, polecam

jak ktoś dowiedzieć się o praktycznym stosowaniu przebaczenia w życiu, polecam