rozwińzwiń

Kierunkowskaz – włączyć czy nie?

Okładka książki Kierunkowskaz – włączyć czy nie? Daniel Żukowski
Okładka książki Kierunkowskaz – włączyć czy nie?
Daniel Żukowski Wydawnictwo: Psychoskok poradniki
57 str. 57 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2018-06-26
Data 1. wyd. pol.:
2018-06-26
Liczba stron:
57
Czas czytania
57 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381192507
Tagi:
Kierunkowskaz Daniel Żukowski poradnik auta jazda samochodem
Średnia ocen

9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
900
698

Na półkach: ,

Mało kto wie, że zanim wymyślono kierunkowskazy, kierowcy sygnalizowali zamiar zmiany kierunku jazdy ręką, dokładnie tak samo, jak czynią to dzisiaj rowerzyści. Dziewięćdziesiąt lat temu wymyślono „chorągiewki”, jak nazywano je wtedy w Polsce, które miały postać unoszonego ramienia ze światełkiem odblaskowym lub lampką. Używane do dzisiaj kierunkowskazy migowe weszły do użytku dopiero na początku lat pięćdziesiątych.
Co do tego, jak je używać, między kierowcami wciąż toczą się spory, warto więc sięgnąć po krótki poradnik Daniela Żukowskiego, który po przejechaniu półtora miliona kilometrów zebrał w tej materii olbrzymie doświadczenie. Swój poradnik zaczął od interpretacji prostego z pozoru artykułu dwudziestego drugiego kodeksu drogowego, który mówi, że:
„Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.”
O tym, co tak naprawdę znaczy „zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu” oraz wielu innych problemach, związanych z używaniem na drodze kierunkowskazów, traktuje poradnik Daniela Żukowskiego.

Mało kto wie, że zanim wymyślono kierunkowskazy, kierowcy sygnalizowali zamiar zmiany kierunku jazdy ręką, dokładnie tak samo, jak czynią to dzisiaj rowerzyści. Dziewięćdziesiąt lat temu wymyślono „chorągiewki”, jak nazywano je wtedy w Polsce, które miały postać unoszonego ramienia ze światełkiem odblaskowym lub lampką. Używane do dzisiaj kierunkowskazy migowe weszły do...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Świetne poradniki
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kierunkowskaz – włączyć czy nie?


Podobne książki

Przeczytaj także