Magicy

Magicy (tom 1)
literatura dziecięca
fikcja magia iluzja przygodowe

Na półkach: , , , , ,

Wiem, że jest to książka dla dzieci i powinno oceniać się ją z punktu widzenia kilkunastolatka, wiec postaram się wczuć w rolę i obniżyć swój własny wiek do odpowiedniego. Mimo to, nie mogłem pominąć pewnych negatywnych odczuć jakie miałem czytając tę książkę... Moje wewnętrzne dziecko nie jest usatysfakcjonowane tą książką przez wiele powodów.

Fabuła książki nie jest...

Najwyraźniej rola Hrabiego Olafa zainspirowała Neila Patricka Harrisa do napisanie książki o bandzie dzieci wyrzutków i chcących ich wykorzystać dorosłych.

Kupiłam tę książkę przypadkiem i myślę że najmłodszym dzieciakom bardzo by się spodobała - jest naprawdę świetnie wydana za co gwiazdka w górę - bo już samo wydanie oczaruje najmłodszych czytelników.

Dla starszych, no...

„Magicy” to bardzo lekka i przyjemna książka dla najmłodszych.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Bardzo możliwe, że to kwestia tłumaczenia ("nadzieji"? serio?), ale książka jest niezwykle mdła. Poza ciekawymi opisami sztuczek magicznych, powieść nie ma wiele do zaoferowania. Postacie nieciekawe, nieoryginalne. Ledwo da się zauważyć, że w książce coś się dzieje, akcja toczy się zdecydowanie za szybko - przydałoby się, aby stanąć...

Mimo, iż książka skierowana jest do młodszego odbiorcy to mogę zapewnić, że i starszemu dostarczy radości i zapewni mile spędzony czas. To cudowna historia o magii, ale tej najważniejszej- magii tkwiącej w przyjaźni i miłości, magii drugiego człowieka, takiej bez zaklęć i czarodziejskich trików. Każdemu kto chce ją odkryć i spędzić czas na ciekawej przygodzie polecam...

Lekka, przyjemna, ciekawa historia. Dla dzieciaków lubiących magię idealna, a nawet można nauczyć się kilku iluzji, bo Harris w książce zdradza kilka tajemnic.

Neil Patrick Harris to jeden z moich ulubionych aktorów. Uwielbiam też obserwować jego konto na instagramie . Bije z niego ciepło, miłość i szczęście. Ale wrócimy do książki!
Wydawnictwo Znak wykonało kawał dobrej roboty! Książka wykonana jest bardzo dobrze. Twarda okładka, dobrej jakości druk, piękne ilustracje. Wizualnie cudeńko które zachwyci zarówno małych jak i...

Kilka słów o książce: Nieczęsto sięgam po książki skierowane (głównie) do młodszego odbiorcy. Na tę zdecydowałam się z trzech powodów. Po pierwsze okładka - naprawdę piękna, kolorowa, z dodatkiem mieniących się elementów. Po drugie autor - Neil Patrick Harris, którego większość kojarzy zapewne z "Jak poznałem Waszą matkę". Byłam ciekawa jego warsztatu pisarskiego i tego,...

Całkiem przyjemna książka dla dzieci. Sporo ładnych ilustracji. Kilka omówionych sztuczek i zadań dla czytelnika.

Tak czytałam sobie tę książkę i żałowałam 😘 Żałowałam głównie tego, że jak byłam mała nie trafiałam na takie cudne książki i tego, że nie potrafię mojego 11letniego syna zarazić miłością do czytania. Przecież ta książka to magia, czary, przygoda i przyjemność i wcale mi nie jest głupio, że się zachwycam książka dla dzieciaków, bo jest świetna 💚💙❤

• 2018
  • 2019