The Magic Misfits

Okładka książki The Magic Misfits Neil Patrick Harris
Okładka książki The Magic Misfits
Neil Patrick Harris Wydawnictwo: Little, Brown Books for Young Readers Cykl: Magicy (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Magicy (tom 1)
The Magic Misfits
Little, Brown Books for Young Readers
2017-11-21
2017-11-21
dla dzieci fikcja magia iluzja przygodowe

Bardzo przyjemna literatura dla starszych dzieci. Pisana bardzo kreskówkowo, więc łatwo wyobrazić sobie te zabawne gagi, które znajdują swoje miejsce na ekranie. Akcja płynna i leci do przodu, więc nie ma czasu na nudę. Do tego piękna oprawa graficzna. Chociaż raczej nie jest to jedna z tych książek dla dzieci, która wnosi coś w życiu dorosłego, to potencjalni odbiorcy z pewnością będą oczarowani.

Moja opinia znajduje się pod tym linkiem:

Moja opinia znajduje się pod tym linkiem:

Wiem, że jest to książka dla dzieci i powinno oceniać się ją z punktu widzenia kilkunastolatka, wiec postaram się wczuć w rolę i obniżyć swój własny wiek do odpowiedniego. Mimo to, nie mogłem pominąć pewnych negatywnych odczuć jakie miałem czytając tę książkę... Moje wewnętrzne dziecko nie jest usatysfakcjonowane tą książką przez wiele powodów.

Fabuła książki nie jest tutaj nadzwyczaj rozbudowana, ani wciągająca. Jest pełno książek dla dzieci i młodzieży, które takie fabuły posiadają, a Magicy byli po prostu... prości w odbiorze... Nie znajdziemy tu nawet głębszych morałów, które uczą dzieci czegokolwiek, a bohaterowie nie posiadają wartych do naśladowania cech charakteru. Ucieczka z 'domu', chociażby najgorszego na świecie, także nie jest dobrym wyjściem z sytuacji, a odebrałem wrażenie, że takie zachowanie w tej książce jest wręcz pochwalane (bohater w końcu przeżywa cudowne przygody...).

Nie spodziewałem się także tak negatywnego przedstawienia magików i wrzucenia ich wszystkich do jednego worka. Oszuści, złodzieje, szulerzy i naciągacze... Nie chciałbym, żeby moje dziecko w ten sposób postrzegało kogokolwiek... Miałem nadzieję na magiczną przygodę, pełną wytwarzanych iluzji, magicznych sztuczek i czarującego wręcz klimatu. Niczego takiego tutaj nie znalazłem (no może oprócz kilku opisów sztuczek magicznych do naśladowania).

Kreacja złego bohatera? Wolałbym o niej nie wspominać, gdyż od złego magika oczekiwałem zdecydowanie więcej negatywnej energii. Chciałem poczuć gęsią skórkę na plecach, a dostałem jedynie zwykłego bohatera, który robi czasem złe rzeczy... Nie zauważyłem nawet kiedy minęło ostateczne starcie, a w przypadku magików, taka potyczka powinna być raczej epicka...

Podsumowując: zabrakło mi magii w książce o magikach.

Więcej o tej i o innych książkach znajdziecie na www.mad2kat.wordpress.com

Fabuła książki nie jest...

Najwyraźniej rola Hrabiego Olafa zainspirowała Neila Patricka Harrisa do napisanie książki o bandzie dzieci wyrzutków i chcących ich wykorzystać dorosłych.

Kupiłam tę książkę przypadkiem i myślę że najmłodszym dzieciakom bardzo by się spodobała - jest naprawdę świetnie wydana za co gwiazdka w górę - bo już samo wydanie oczaruje najmłodszych czytelników.

Dla starszych, no cóż... Historia I bohaterowie są trochę za bardzo papierowi, żeby zadowolić bardziej dojrzałego czytelnika.

Nie znaczy to, że się starszy czytelnik źle się przy tej książce bawi - po prostu nie zapada tak w pamięć - to zdecydowanie nie jest Harry Potter, który będzie kształtować pokolenia 😊

Ogólnie jestem zadowolona ze sięgnęłam po "Magików" (chociaż tytuł magiczni odmieńcy, czyli Magical Misfits brzmi fajniej 😄) - szczególnie, że to nie tylko sama opisana historia - książka zawiera zagadki do rozwiązania (super pomysł) i opisy prostych sztuczek magicznych - co powinno przypaść do gustu najmłodszym czytelnikom. Gdyby tylko więcej tajemnicy było w samej fabule, również starszy czytelnik poczułby się bardziej zaintrygowany.

Dla starszych, no...

„Magicy” to bardzo lekka i przyjemna książka dla najmłodszych.

„Magicy” to bardzo lekka i przyjemna książka dla najmłodszych.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Bardzo możliwe, że to kwestia tłumaczenia ("nadzieji"? serio?),ale książka jest niezwykle mdła. Poza ciekawymi opisami sztuczek magicznych, powieść nie ma wiele do zaoferowania. Postacie nieciekawe, nieoryginalne. Ledwo da się zauważyć, że w książce coś się dzieje, akcja toczy się zdecydowanie za szybko - przydałoby się, aby stanąć na chwilę i wpleść więcej opisów. Na plus zdecydowanie piękne wydanie z cudownymi ilustracjami oraz reprezentacja LGBTQ - coś, co na pewno powinno pojawiać się w książkach dla dzieci częściej.

Mimo, iż książka skierowana jest do młodszego odbiorcy to mogę zapewnić, że i starszemu dostarczy radości i zapewni mile spędzony czas. To cudowna historia o magii, ale tej najważniejszej- magii tkwiącej w przyjaźni i miłości, magii drugiego człowieka, takiej bez zaklęć i czarodziejskich trików. Każdemu kto chce ją odkryć i spędzić czas na ciekawej przygodzie polecam wyruszyć śladami Cartera i jego przyjaciół. Nie pożałujecie. I pamiętajcie, że magia jest wszędzie w okół nas..!

Lekka, przyjemna, ciekawa historia. Dla dzieciaków lubiących magię idealna, a nawet można nauczyć się kilku iluzji, bo Harris w książce zdradza kilka tajemnic.

Neil Patrick Harris to jeden z moich ulubionych aktorów. Uwielbiam też obserwować jego konto na instagramie . Bije z niego ciepło, miłość i szczęście. Ale wrócimy do książki!
Wydawnictwo Znak wykonało kawał dobrej roboty! Książka wykonana jest bardzo dobrze. Twarda okładka, dobrej jakości druk, piękne ilustracje. Wizualnie cudeńko które zachwyci zarówno małych jak i większych bibliofilów. Jednak nie każda ładna książka jest dobrą książką. Jak jest w przypadku Magików?
To wspaniała historia. Pełna ciepła, miejscami smutna innymi wesoła. I bardzo pouczająca. Uczy bowiem nie tylko magicznych sztuczek, ale też tego, by nie poddawać się, mieć swoje zasady, nawet jeśli trzymanie się ich jest trudne, nie oceniać, być tolerancyjnym i nie bać się być innym. Bo inny nie znaczy gorszy. A bycie Odmieńcem może być zaletą.
W końcu to czy ktoś jest wartościową osobą nie zależy od tego jak się ubiera, czy jeździ na wózku, ma rodziców czy też nie, a może ma dwóch ojców. O tym decydują jego czyny.
Książkę czyta się z ogromną przyjemnością. Harris jest nie tylko świetnym aktorem ale i ma bardzo lekki, dowcipny i przyjemny styl. Jednak nie zapomina, że książki dla dzieci mają też uczyć. I świetnie łączy ze sobą rozrywkę z nauką wartości. W tym przypadku tolerancji, przyjaźni i uczciwości.
Szczerze z całego serduszka polecam Wam Magików.

Kilka słów o książce: Nieczęsto sięgam po książki skierowane (głównie) do młodszego odbiorcy. Na tę zdecydowałam się z trzech powodów. Po pierwsze okładka - naprawdę piękna, kolorowa, z dodatkiem mieniących się elementów. Po drugie autor - Neil Patrick Harris, którego większość kojarzy zapewne z "Jak poznałem Waszą matkę". Byłam ciekawa jego warsztatu pisarskiego i tego, czy przeniesie swój charakter na papier. No i po trzecie - jako duże dziecko i zagorzała fanka Pottera chciałam znowu zaznać magii, nic na to nie poradzę.

Magicy to niezbyt skomplikowana opowieść, w której nie brak miejsca zarówno na humor jak i powagę. Mam wrażenie, że dzięki lekkości pióra Harrisa pochłania się ją bardzo szybko, a strony przerzucają się same.
Historię poznajemy z perspektywy Cartera, młodego chłopca, który zmęczony życiem z wujem oszustem postanawia od niego uciec, wskakuje do pociągu i trafia do niewielkiego miasteczka, w którym, czego się nie spodziewa, czekać go będą zarówno przygody jak i niebezpieczeństwo. Na jego drodze staną magicy i oszuści, przyjaciele i wrogowie. A chłopiec nie tylko będzie musiał odnaleźć się w nowym miejscu, ale też zdecydować po czyjej stronie chce stanąć. Czy odnajdzie się w nowej sytuacji? Czy dobro zwycięży? I przede wszystkim, czy chłopiec, który zajmuje się wykonywaniem sztuczek w końcu uwierzy w magię?

Moja opinia: Okej, jestem trochę za stara na obiektywne ocenienie samej treści, ale gdybym była dzieciakiem, a ta książka trafiłaby w moje ręce prawdopodobnie byłabym nią zachwycona. Jednym z powodów byłoby jej wydanie, bo należy wspomnieć, że poza przepiękną okładką i opowieścią o Carterze w środku znajdziemy też kilka stron poświęconych magicznym sztuczkom i tym, jak je wykonać oraz... zaszyfrowane wiadomości od autora (które oczywiście próbowałam rozgryźć i przyznaję się, miałam przy tym sporo radochy).

Nie będę rozdrabniać się nad treścią, bo prawdopodobnie zdradziłabym więcej niż bym chciała, ale jeśli postanowicie sprawić tę książkę swoim dzieciom to znajdą w niej opowieść o przyjaźni, walce z przeciwnościami losu i... magię.

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2019