Detektyw Pingwin i Sprawa Zaginionego Skarbu

Alex T. Smith Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Detektyw Pingwin (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
Mr. Penguin and Lost Treasure
Piotr W. Cholewa
Zielona Sowa
Mr. Penguin and Lost Treasure
Detektyw Pingwin (tom 1)
opowieści dla młodszych dzieci
Piotr W. Cholewa

Proszę Państwa, oto Detektyw Pingwin!

Zanim wręczę dziecku książkę, zabieram się za jej lekturę. Wolę wiedzieć, co mały szkrab dostanie w prezencie. Pierwszą część cyklu o Detektywie Pingwinie znalazłam jakiś czas temu na lubimyczytac.pl i od razu mnie zainteresowała.

Historia wydaje się dosyć niepozorna. Pan Pingwin, wraz ze swoim przyjacielem – pająkiem Colinem,...

Prosta ale bardzo zabawna historia Pana Pingwina i jego partnera Colina.
Tytułowy bohater chce zostać detektywem i w tym celu przyjmuje pierwsze, z pozoru proste zlecenie.
Wraz z Colinem - pająkiem niemową o zabójczym ciosie - ruszają na pomoc Pani Gnatek, aby uratować muzeum i odkryć ukryty skarb.
Spora dawka śmiechu, nie tylko dla dzieci ;)
Polecam!

Ta książka robi z czytelnika głąba. Czasami wszytsko jest dobrze i czyta się miło, ale czasem to aż boli jak bardzo wszystko zostało podane na tacy. Nie podobała mi się, nie polecam dla dzieciaczków. Chyba, że dla takich tyci, tyci co jeszcze nie rozumieją wszystkiego. Do samodzielnego czytania przez dzieci to nie polecam. Można znaleźć lepsze książki.

podoba misie dlatego że było pod muzeum

Na półkach: , , , ,

Pan Pingwin uwielbia czytać książki przygodowe i zajadać się kanapkami z rybnymi paluszkami. Pragnie zostać Profesjonalnym Poszukiwaczem Przygód i przeżywać to wszystko, co bohaterowie z jego ulubionych książek. Dlatego zakłada biuro detektywistyczne, daje ogłoszenie do gazety i czeka, aż przygoda sama go znajdzie. I znajduje. Ale czy to właśnie na taką przygodę...

Ta książka bardzo mi się podobała.
Główni bohaterowie to : Pan Pingwin Detektyw Poszukiwacz Przygód (był pingwinem),pająk Colin,Pani Edyta,Panna Gnatek (właścicielka Muzeum Obiektów Exstraordynacyjnych),bracia O'chuliganowie.
Detektyw Pingwin poszukuje zaginionego skarbu prapradziadka panny Gnatek ukrytego gdzieś w muzeum.
Szukając litery X Detektyw Pingwin znalazł X w...

Świetny kryminał dla małolatów. Dobra książka do cztania dzieciom przed senm. Nasz sześciolatek był zachwycony, choć czasem się bał.

Zachęcił mnie spot, który wyświetlił mi się na playerze. W końcu skoro Krystyna Czubówna coś poleca, to musi być dobre. Nie zawiodłem się. Chrześniak zadowolony z przezabawnej historii. Główny bohater jest przeuroczy!

Dyskusje

• 2020