Entropia

Maxime Chattam Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Inny Świat (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
2018-06-13
2013-11-20
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Sonia Draga
Inny Świat (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-06-13
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Troszkę słabsza niż książka poprzednia.
Mniej już wciąga.Na plus ,niedługo mnie czeka wycieczka do Europy.
Brakowało bitew,chyba nie bardzo do mnie pasuje.
Pokój,może domagam się walk i emocji.

Kurczę może i mnie tylko raziło tłumaczenie "Piotrusie", czytałem tylko ten ten tom ale myślę, że autor chciał zawrzeć zbyt dużo metafor między ludźmi, a istotami... Z mojego punktu widzenia... i mówię to po raz pierwszy... ŹLE WYDANE PIENIĄDZE NA KSIĄŻKĘ..Być może nie czuję fantasytki...

Po prostu świetna, trudno jest się oderwać od niej.

W końcu Chattama wrócił do pisania jak w pierwszej części. Po "Jądro Ziemi" myślałam, że kolejna część będzie niewypałem ale na szczęście moje obawy się nie potwierdziły.Wydawało by się, że już wszystko wiemy o Innym Świecie a jednak nie wiemy nic. Wciągająca historia i oby ostatnia część była taka jak ta.

Można wciągnąć czytelnika do lektury, gdy wydaje się że wszystko już wyjaśnione? Widać można :)
Podekscytowana przed przeczytaniem "OZ"

Na półkach: , , , , ,

Cykl powieści fantasy. Bardzo dobrze się czyta. Godna polecenia.

"Inny Świat odsłonił tylko cząstkę swoich tajemnic."
Chcecie się przekonać jakie? Ja niedługo zabieram się za kolejny tom :)

Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com

Od wielkiej bitwy minęło kilka miesięcy. Dzieci zwane Piotrusiami oraz dorośli nazywani Dojrzałymi (nazwa uległa zmianie po wojnie; wcześniej nazywano ich Cynikami) próbują żyć w zgodzie i harmonii. Dalej istnieją osady, gdzie nie mieszka nikt z drugiej, nazwijmy to frakcji, ale najważniejsze, że nikt nie skacze sobie do gardeł....

Czwarta część opowieści wciąga, pojawiają się nowe wątki. Czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Czekam na kolejną część :)

Nasz wykreowany świat fantasy jest ciekawy jak w poprzednich częściach, autor czerpie całymi garściami z bogatego dorobku beletrystyki. Jednak powtarzające się schematy przez te kilka tomów powodują, że człowiek może się spodziewać tego co nastąpi w dalszym ciągu - takie jest moje subiektywne odczucie. Maxime Chattam potrafi budować napięcie i zawsze odnajdziemy ten element...

• Fantasy
  • Fantastyka