How To Get Rich

2006-02-01
Data 1. wydania:
2006-02-01
angielski

Ta książka to droga Felixa Dennisa do sukcesu i zbudowania olbrzymiego majątku. Nie jest to jednak motywacyjna historia o tym, że każdy może wszystko, raczej brutalne zderzenie z rzeczywistością.

Można by wręcz powiedzieć, że początkowo sam autor wręcz zniechęca do drogi bogactwa. Kluczowe pytanie brzmi ile jesteś w stanie poświęcić, żeby stać się naprawdę bogatym? Jesteś w stanie odciąć się na jakiś czas od rodziny, bliskich, pracy, jesteś gotowy zaryzykować wszystko co masz? Tyle ile jesteś w stanie poświęcić tyle możesz osiągnąć.

Jeżeli już jednak zdecydujesz się na ten trud, to w książce znajdziesz kilka kluczowych rad co zrobić w sytuacjach na które możesz się natknąć podczas budowy swojego majątku oraz na czym się skupiać, żeby nie popełnić podstawowych błędów.

Książka jest naprawdę rewelacyjna i zasługuje na swoją wysoką ocenę. Jeżeli myślisz o tym, żeby stać się naprawdę bogatym zacznij od tej książki.

Bardzo polecam.

Bardzo polecam.

to dobra ksiazka, w zasadzie jedna z lepszych.
wysoka nota takze za ladne (angielskie) wydanie w twardej oprawie.

to dobra ksiazka, w zasadzie jedna z lepszych.
wysoka nota takze za ladne (angielskie) wydanie w twardej oprawie.

Wszystko rozbija się o dwa aspekty:
- Jak bardzo chcesz to robić?
- Ile razy jesteś gotowy upaść?

Najłatwiej zarobić w nowych i dynamicznie rozwijających się branżach. Stare i dojrzałe branże są bardziej nakierunkowane na spokojny wzrost i rozwój (co trwa latami)

Trzeba się odciąć na jakiś czas od wszystkiego żeby stać się bogatym. Od bliskich, od rodziny, od pracy na etacie. Od wszystkiego.

W wystrój biura trzeba inwestować mądrze. Przykładowo w recepcji waza pełna świeżych kwiatów wygląda lepiej niż ekstremalnie droga włoska sofa. Na początku działalności warto wszystko leasingować i outsorcowac, szkoda tracić cenny kapitał na swoje fizyczne rzeczy.

W biznesie liczy się kontrola. Kontrola i własność to wszystko.

Ludzki kapitał jest najważniejszy w firmie. To on sprawi, że firma się rozwinie i staniesz się bogaty jeżeli wybierze się odpowiednich ludzi.

Nigdy nie należy rywalizować publicznie z managerami. To w ich ręku jest firma i zarządzanie ludźmi, więc zarządzanie managerami to kluczowe zadanie.

We współpracy jako mniejszościowy inwestor należy zawsze zadbać o plan ucieczki. Bezpieczny plan ucieczki.

Na początku biznesu ważny jest oficjalny ubiór, pokazuje on szacunek i zaufanie do osoby od której coś chcesz.

Własność jest najważniejsza w stawianiu się bogatym. Nie ma nic ważniejszego.

Jeżeli masz wątpliwości podczas negocjacji, po prostu wyjdź.

Priorytetem jest czas, wszystko inne można odkupić i naprawić kasa. Należy dbać o to aby czas był wykorzystywane w zadaniach które są ważne, te mniej ważne należy od razu delegować.

Szczęście to kiedy przygotowanie spotyka okazję.

Co działa dla innych w drodze do bogacenia się, dla ciebie też zadziała.

Należy ufać swoim instynktom, kiedy instynkt podpowiada atakuj to powinniśmy zaatakować z pełną mocą.

Wszystko rozbija się o dwa aspekty:
- Jak bardzo chcesz to robić?
- Ile razy jesteś gotowy upaść?

nic a nic do mnie nie trafiła

nic a nic do mnie nie trafiła