Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.90 zł

Czas próby

Patronat LC
Wioletta Sawicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wyspy szczęśliwe (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
literatura polska
Wyspy szczęśliwe (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Właściwy moment, właściwy czas

Link do recenzji

Dawno nie czytałem książki z tak wielką czcionką, autorka pewnie zdaje sobie sprawę, że ma duże grono, bardzo dojrzałych czytelników.
Cóż, albo ktoś trawi taką konwencję czarno/białą, trochę łopatologiczną i graniu na podstawowych emocjach, albo nie, - wtedy nich omija W. Sawicką.
Na początku trochę mnie mierziło powtarzanie tego co było w I tomie, ale to był tylko ukłon...

„Każdy ma jakiś swój czas próby”.
Czy dla miłości warto poświęcić wszystko, nawet godność?
Kontynuacja „Wysp szczęśliwych”.
Ten sam klimat. Ci sami bohaterowie. Życiowi rozbitkowie.
Przeszli swoje w życiu. Ale nauczyli się to życie kochać.
Pomogła im niezwykła staruszka i jej otwarte serce.
Teraz muszą przejść swój czas próby.
Dla kogo z nich ten czas okaże się...

1918

Przepiękna książka, polecam wszystkim. Historia miłości Joanny i Wiktora napisana w sposób perfekcyjny. Jest jeszcze ten trzeci, który nieźle namiesza. Mała córeczka i jej uczucia, emocje. Nie ma tu jednak żadnego przesłodzenia, wiele razy można się naprawdę wzruszyć. Samo życie, do tego zazdrość i tajemnice, wredny były mąż. Po prostu trzeba to przeczytać, a czyta się...

Pani Sawicka nie zawodzi. Jak na drugi tom, książka spełnia oczekiwania czytelnika. Bohaterowie barwni i wciąż żywi. Aż chciałoby się poznać dalszy ciąg losów bohaterów....

Kocham Cię życie!

Postanowiłam zapamiętać tę autorkę, żeby sięgnąć po kolejne jej książki. Wioletta Sawicka przyjemnie mnie zaskoczyła. Tym bardziej, że nigdy wcześniej nie słyszałam tego nazwiska. Co prawda do niedawna niewiele czytałam współczesnych powieści obyczajowych spod pióra polskich autorek, ale teraz mam luksus dysponowania czasem. A więc czytam i coraz częściej nie jest to czas...

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra książka oby dwie czyta się szybko. moim zdaniem autorka pisze prostym nie skomplikowanym językiem i sposobem układania zdań co bardzo mi się w tej książce podobało. Fabuła jest świetna da się zżyć i dogłębnie poznać charakter i historie każdego z nich, każdy jest inny i świetnie jest to przedstawione Polecam :)

Piękna, wzruszająca i ponadczasowa książka.
Czym jest prawdziwa miłość, krzywda czy wybaczenie? Czy miłość pokona przeciwności losu?
Tego dowiecie się z tej jakże przepieknej książki, a Marta otworzy wasze serca i duszę na miłość do życia .

"Wyspy szczęśliwe" czytałam już dość dawno temu i byłam zachwycona tą powieścią. Muszę przyznać, że druga część w niczym nie ustępuje poprzedniej. Autorka w interesujący sposób poprowadziła dalsze losy Joanny i pozostałych bohaterów. Powieść ta jest dość obszerna, ale czyta się ją bardzo szybko. Duża ilość wątków sprawia, że nie sposób się przy niej nudzić.

Może nie trzyma w napięciu tak dobrze, jak część pierwsza, ale również zapewnia świetnie spędzony czas.

• 2018
  • 2019