Proces diabła

Okładka książki Proces diabła
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Kuba Sobański (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kuba Sobański (tom 2)
Novae Res
2018-01-01
2015-09-28

Nie wbiła mnie w fotel tak jak pierwsza część. Szczególnie od pierwszej połowy oczekiwałabym większego "przytupu". Ale to wszystko przez to, że pierwszy tom wywindował poprzeczkę NAPRAWDĘ wysoko. W dalszym ciągu jestem pod wrażeniem tego, jak autorowi udało się stworzyć czarny charakter, z którym czytelnik sympatyzuje... Dwie pozostałe części już czekają na półce na swoją kolej. :)

"Demon rodził się w bólach,ale potrafił być niezwykle przyjemny ,dodawał motywacji"
Ten cytat z książki Adriana Bednarka doskonale obrazuje to co wydarzyło się w mojej głowie po przeczytaniu "Procesu Diabła".Po pierwszym,niezbyt udanym spotkaniu z autorem w "Pamiętniku Diabła" byłam nieco zawiedziona.Drugi tom przynosi miłe zaskoczenie .
Adrian Bednarek zafundował mi tym razem doskonałą ucztę pełną emocji i wrażeń.
Ponieważ jest to kontynuacja i seria powieści jest z sobą ściśle powiązane,nie będę się tutaj rozwodziła nad samą treścią aby nie spoilerować.Zdradzę,że śledzimy nadal poczynania niezwykle czarującego i rezulotnego Kuby Sobańskiego,który zdobył w przeszłości miano Rzeźnika Niewiniątek terroryzując Kraków morderstwami studentek. Po wydarzeniach w "Pamiętniku Diabła" dojrzał,spoważniał, co niejako wymaga od niego wykonywany obecnie zawód adwokata ,nie tracąc przy tym swojego uroku.
Przyjdzie mu bronić sławnego transplantologa, oskarżonego o serię bestialskich mordów na prostytutkach. Rozpruwacz z Krakowa, bo o nim mowa, będzie nie lada wyzwaniem dla młodego,ambitnego prawnika. I to nie tylko w sferze zawodowej ,rozpali w nim wciąż tkwiące mroczne pragnienia, które usiłował uśpić .
Co przyniesie konfrontacja dwóch drapieżników ?
@AdrianBednarek, to było naprawdę dobre !!!
Jeżeli chodzi o warsztat autorski dostrzegam ogromny progres.Od książki wprost nie mogłam się oderwać, pochłonęła mnie całkowicie. Akcja pełna dynamiki z krótkimi rozdziałami ,które połyka z wypiekami na twarzy. Nie ma nudy,zbędnych opisów, które drażniły mnie w części pierwszej. Nawet sex w tym tomie był przyjemniejszy.😏 Jest zdecydowanie zaskakująco i bardzo intrygująco!Dodatkowo,autor pozwala nam dość dogłębnie zaglądnąć do chorego umysłu mordercy wciąż żadnego krwi. Poznajemy myśli,rozterki i mroczne obsesje Sobańskiego.Bednarek tak doskonale manipuluje czytelnikiem,że nie byłam w stanie potępić bohatera za jego zbrodnie,mało tego kibicowałam jego poczynaniom do samego końca mając nadzieję na więcej.Wyjawię Wam jeszcze, że w epilogu autor postawił przed Jakubem prawdziwego potwora, a właściwie dwóch. Najciemniejsze zło świata nieznające litości.Tom trzeci powiewa grozą😱

Adrian Bednarek zafundował mi tym...

Stało się coś czego się nie spodziewałam, a mianowicie druga część podobała mi się bardziej niż pierwsza być może przez mniej liczne opisy "drewnianego" seksu i mniejszą ilość szczegółowych opisów garderoby.

Kuba Sobański powraca jako adwokat, który broni słynnego mordercy prostytutek z Krakowa. Jak sobie poradzi w nowej roli, czy jego demony z przeszłości zawładną nim, czy jednak da radę je ujarzmić - nie zdradzam, zachęcam do przeczytania samemu i się przekonania. Tak samo jak w poprzedniej części wartka akcja, szczegółowy opis zbrodni, pikantne momenty erotyczne. Polecam i nie mogę się doczekać kiedy przeczytam 3 część.

Druga część cyklu jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Fabuła jest zaskakująca, mocna i ciekawa.Autor rozwija swój warsztat pisarski. Więcej poświęca rozwojowi akcji, niż opisom, np. strojów (w pierwszej części były one nieco irytujące). Myślę, że z ciekawością sięgnę po część trecią.

Druga część jest wg. mnie lekko gorsza od części pierwszej, ale daje rade! Podobnie jak poprzednia część historii pana Kuby, książka jest ciekawa i zaskakująca. Może momentami wydaje się, że autor zaczyna tracić pomysły, ale daje radę i już zaczynam czytać kolejną część. Polecam tak jak poprzednią część.

Druga część o Kubie Sobańskim podobała mi się bardziej od pierwszej. Wydawać by się mogło że główny bohater po skazaniu za swe zbrodnie innego człowieka uspokoił się i uśpił swe demony. Zaczął pracę jako adwokat i od razu dostał dużą sprawę. Czy wygra sprawę czy może przegra z ciemnością, którą w sobie ukrywa. Polecam i zabieram się za kolejną część.

Pierwszy tom serii o Kubie Sobańskim był debiutem literackim autora. Czytając kilka późniejszych dzieł jest widoczny ogrom pracy włożony w udoskonalenie fabuł. Jednak po zapoznaniu się z drugą częścią cyklu jestem zaskoczona w jak szybkim tempie postępuje progres u pisarza. Odnosząc się do mojej opinii o pierwszym tomie, tu autor wyrównał proporcje między treścią a opisami. Mało istotne wydarzenia nie były już przesadnie rozbudowane, zmniejszona została ilość nużących opisów ubiorów, fryzur oraz mało wnoszących dialogów. W tej powieści miałam natomiast nadmiar Klary. Nie chodzi, że było jej za dużo, a raczej za często, szczególnie na początkowych kilkudziesięciu stronach. Fabuła rozkręcała się w raczej spokojnym tempie. Inteligentny, atrakcyjny, młody prawnik, Kuba, właśnie dostaje swoją pierwszą sprawę. Ma bronić znanego lekarza oskarżonego o szereg zabójstw na prostytutkach. Jednak jego diaboliczna, mroczna dusza nadal pozostaje rządna krwi, a wewnętrzne demony rosną w siłę. Autor rewelacyjnie odświeżył pamięć czytelnikowi naturalnie i subtelnie wplatając przypomnienie najważniejszych wydarzeń z pierwszego tomu. To, na czym ciężko było mi się skupić to czasem kronikarska forma przekazania ważnych wydarzeń. Tak było w przypadku nakreślenia sylwetek ofiar Rozpruwacza z Krakowa oraz prowadzonego procesu sądowego.

Kreacja bohaterów i zamysł na brutalną, mroczną historię, jak zwykle, rewelacyjny. Po spokojniejszym początku fabuła nieprawdopodobnie się rozhuśtała i nie było mowy o odłożeniu książki przed końcem.

Kilka lat od zchwytania i skazania "Rzeźnika Niewiniątek" wiele zmieniło w życiu Kuby. Żądza krwi już go nie prześladuje, a świadomość, że nie odpowie za swoje zbrodnie daje mu poczucie bezkarności i bezpieczeństwa. Sobański to teraz dwudziestosiedmioletni bogaty i przystojny mężczyzna, który za­czy­na ‌pracę w jed­nej ‌z naj­lep­szych kan­ce­la­rii praw­ni­czych w Krakowie. Pięknie i beztrosko, ale czy na pewno?
Po mieście grasuje seryjny morderca dokonujący rytualnych zabójstw prostytutek, zwany "Rozpruwacz z Krakowa". Po schwytaniu domniemanego sprawcy, który okazuje się cenionym lekarzem, jego obrońcą staje się Kuba, a jego kariera nabiera rozpędu. Relacje domniemanego sprawcy i jego adwokata od początku budziły we mnie zaciekawienie. Jak zareaguje Sobański? Czy będzie emanował zrozumieniem, pogardą, czy zazdrością o mordy innego seryjnego?
Stosunkowo beztroskie życie ambitnego prawnika skomplikuje pojawienie się tajemniczej kobiety. Czy demony siedzące w stagnacji w głowie Kuby pozostaną uśpiony, czy wybudzą się na krwiożerczym głodzie?

"Proces diabła" to kapitalna kontynuacja "Pamiętnika diabła". To jest ten Bednarek, który zrobił na mnie wrażenie innymi książkami. Tom, swoją budową, różni się od pierwszego zmniejszeniem ilości opisów ubiorów i przyspieszeniem tempa.
Choć kreacji Kuby w pierwszym tomie niczego nie brakowało tu autor nadał mu psychologicznej głębi. Po przypomnieniu sobie wydarzeń z przeszłości, dotyczących siostry Klary, bohater wciąż to razpamiętuje, co dodatkowo działa na jego bestialskie oblicze. Dodatkowym atutem są poczynania młodego adwokata na sali rozpraw. Lubię takie wątki więc działało to u mnie na wyobraźnię i niesamowicie wciągnęło.
Lekkie pióro autora sprawia, że historię, mimo drastycznych opisów, czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem.

Z nadzieją na kolejny roller-coaster emocji i wydarzeń sięgam po kolejny, trzeci tom losów Kuby Sobańskiego, a za ten dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Druga część odrobinę lepsza od pierwszej choć cały czas odnoszę wrażenie, że seria z Kubą Sobańskim jest o wiele gorsza od pozostałych książek Pana Bednarka. Kończę III część i muszę przyznać, że jestem zmęczona językiem i i wszystkimi scenami wyjętymi prosto z porno.