Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.95 zł

Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie

Katarzyna Gurnard Wydawnictwo: Lira Cykl: Pani Henryka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Lira
kryminał komedia
Pani Henryka (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
kryminał komedia

Lekka, przyjemna, sympatyczna. Idealna jako przerywnik między poważniejszymi pozycjami, na leniwe popołudnie.

Po negatywnych doświadczeniach z „Wioletką na tropie zbrodni” dźwiękowe spotkanie z panią Henryką okazało się całkiem udane. Lekki kryminał czytany przez Elżbietę Kijowską. Choć poczucie humoru autorki nie za bardzo koresponduje z moim, to śledztwo emerytki dotyczące zamordowanej w pensjonacie pokojówki wzbudziło moje zainteresowanie i kibicowałam jej z przyjemnością.

Bardzo przyjemna historia. Idealna do wieczornej herbaty :)

Poznajcie panią Henrykę, pełną życia i ciekawą świata emerytkę. Starsza pani nie jest z tych, co lubią wściubiać nos w nie swoje spraw. Nic z tych rzeczy. Po prostu dane jest jej znaleźć się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. A może właściwym? Bo chociaż przerobiony na hotel stary dworek, w którym wydarzyło się morderstwo nie jest idealnym miejscem wypoczynku, to...

Bezpretensjonalna, sympatyczna, bez ambicji specjalnych. taka na dwa wieczory akurat :)

Spodziewałam się czegoś gorszego. Całkiem przyjemna książka, fajny klimat "brytyjskiego" pensjonatu. Zawiodłam się tylko na gatunku do jakiego zaliczana jest powieść - niewiele to ma wspólnego z komedią.

Nastała moda na staruszki co to znajdą się tam gdzie nie trzeba, albo odkrywają w sobie dar szpiegowania ....i tak dziarska pani w średnim wieku rozwiązuje sprawę. Przyjemnie się czytało.

Ogólnie dobry ale bardzo spokojny, powolny kryminał, chociaż kryminał to jednak za duże słowo w przypadku tej książki tak samo zresztą jak komedia chociaż Pani Henryka wzbudza sympatię w odróżnieniu od Pani Zofii Galińskiego która mnie irytowała. Można przeczytać.

Po niezbyt udanym spotkaniu z Zofią Wilkońską w "Kółko się pani urwało", bałam się "Pani Henryki i morderstwa w pensjonacie". Jakże niepotrzebnie 😍 Henia Orłowska to totalne przeciwieństwo Zofii. Taką babcię chyba każdy chciałby mieć 👌🏻 Bezdzietna wdowa, dumna posiadaczka świnki morskiej o smakowitym imieniu Biszkopt, przez sąsiadów nazywana ciocią, uczestniczy we...

Na pewno nie przypomina panny Marple, ale czyta sie lekko. Mogloby byc wiecej akcji i zdziwila mnie biesiada zaraz po morderstwie.

• 2019
  • 2018